Aktualności

Zamówienia katalogów TecDoc I.2019 - ZMIANA CENNIKA
04 grudzień 2018

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDoc (I.2019).

Zamówienia należy składać do 14.12.2018. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDoc I.2019 (UWAGA: ZMIANA CENNIKA):

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 110 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 112 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska)

390 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Przerwa w dostawie usługi.
29 listopad 2018

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 01.12.2018 (sobota), w godz. 12:00 - 18:00, mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w działaniu usługi pobierania danych z bazy REGON. Wynika to z prac modernizacyjnych po stronie dostawcy usługi.

Przepraszamy za potencjalne niedogodności.
 
Zespół CAIRO-soft.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.374.5902
07 listopad 2018

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.372.5796. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania / HELPDESK (+48 89 533 95 07; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

WMS LOGISTYKA - wprowadzono dalsze usprawnienia w optymalnym trybie wyboru lokalizacji towaru do zebrania. Mają one na celu usprawnienie pracy operatorów magazynowych.

WMS LOGISTYKA - do przeglądu z zawartością skrzynki wprowadzono możliwość wydruku etykiety na towary oraz przeniesienia wybranych pozycji ze skrzynki na wskazaną przez operatora blokadę.

OPERATORZY - wprowadzono nowe uprawnienie regulujące dostęp operatorów do formy płatności RATY.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość usunięcia pustych lokalizacji towaru z następujących przeglądów w systemie LOGISTYKA - MAGAZYN - lista zaznaczeń towarów - -> -  USUŃ PUSTE LOKALIZACJE, LOGISTYKA - INWENTARYZACJA - STATUS - SEKTOR - -> - USUŃ PUSTE LOKALIZACJE, LOGISTYKA - INWENTARYZACJA - STATUS - SEKTOR - LISTA PÓŁEK - lista zaznaczeń półek - USUŃ PUSTE LOKALIZACJE. Przypominamy, że puste lokalizacje towarów są z historii usuwane w momencie zatwierdzenia inwentaryzacji w obrębie danej    lokalizacji.

WMS LOGISTYKA - w danych półki/lokalizacji wprowadzono możliwość określenia maksymalnej ilości różnych referencji składowanych na danej półce. Pozwala to na uporządkowanie magazynu oraz zwiększenia szybkości wydawania towarów z półek.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość zautomatyzowania wysyłki specyfikacji paczek utworzonych dla klienta w momencie zamykania listu przewozowego. Zainteresowanych uruchomieniem tej opcji w systemie prosimy o kontakt z naszym serwisem.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.372.5796
11 wrzesień 2018

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.372.5796. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania / HELPDESK (+48 89 533 95 07; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

LOGISTYKA - zmieniono sposób generowania przeglądów dotyczących inwentaryzacji, dzięki czemu znacząco przyspieszono wyświetlanie danych w nich zawartych.

OPERATORZY / LOGOWANIE DO SYSTEMU - zmieniono mechanizm logowania do systemu FALCON5. Wszelkich szczegółowych informacji udzielą Państwu nasi konsultanci.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowe rozwiązanie służące do obsługi załadunku paczek na samochody. Zasadniczą różnicą od dotychczasowego jest możliwość jednoczesnego załadunku wielu tras jednocześnie. Szczegółowych informacji o działaniu mechanizmu udzielą Państwu nasi konsultanci.

ZWROTY KLIENTÓW - w module zwrotów wprowadzono zmiany polegające na możliwości wprowadzania zgłoszeń zwrotów z poziomu systemu Falcon5. Dotychczas taka możliwość była jedynie z poziomu programów zamówieniowych.

MONITOR WYDAŃ - wprowadzono możliwość konfiguracji przeglądu monitora, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie go do oczekiwań wszystkich klientów.

SPRZEDAŻ CERTYFIKOWANA / TOWARÓW CHRONIONYCH PATENTAMI - do systemu dodano możliwość kontrolowania sprzedaży towarów chronionych patentami we wskazanych krajach (definicja w danych towaru) oraz towarów, do których zakupu niezbędne jest posiadanie przez klienta odpowiedniego certyfikatu - np. czynniki do  klimatyzacji. Szczegółowych informacji o w/w mechanizmach udzielą Państwu nasi konsultanci.

OPERATORZY - w związku z dostosowaniem systemu do wymogów RODO wprowadziliśmy kolejne zmiany w systemie. Tym razem dotyczą one wprowadzenia nowych uprawnień, które ograniczają dostęp do przeglądów dokumentów oraz do przeglądu kontrahentów.

KONTRAHENCI - wprowadzono możliwość zaznaczania kontrahentów wg ustawienia parametru "zgoda na przetwarzanie danych osobowych" w ich danych.

DANE TOWARÓW - wprowadzono możliwość eksportu oraz importu danych opon. Jednocześnie zmianie uległ obecny format importu tych danych.

KATALOG TOWARÓW / OPONY - wprowadzono dodatkowy status określający sezon wykorzystania opony -NIEZDEFINIOWANY. Dotychczasowo wybór ograniczony był do LETNIA/ZIMOWA.

KONTRAHENCI - pole email rozszerzono do 200 znaków, dzięki czemu możliwe jest obecnie wprowadzenie w nim kilku adresów email.

KATALOG TOWARÓW / OPONY - rozszerzono maksymalną długość danych wprowadzanych w polu średnica, co pozwoli na wprowadzanie danych dla opon stosowanych w motocyklach i pojazdach przemysłowych.

KONTRAHENCI / DOKUMENTY SPRZEDAŻY - w danych kontrahenta wprowadzono parametr określający domyślny typ dokumentu sprzedaży, który generowany będzie dla danego kontrahenta - krajowy/walutowy/eksportowy. Dotychczasowo system ustalał to na podstawie blokady waluty w warunkach handlowych kontrahenta, przez co nie było możliwości wskazania dokumentu walutowego jako domyślnego typu transakcji.

WMS LOGISTYKA / LISTY PRZEWOZOWE - wprowadzono możliwość zautomatyzowanego wydruku specyfikacji paczek znajdujących się na zamykanym liście przewozowym. Wydruki generowane będą jedynie dla wybranych klientów, dla których ustawimy odpowiedni parametr w ich danych w systemie. Zainteresowanych wdrożeniem tego rozwiązania prosimy o kontakt z serwisem naszej firmy.

WMS LOGISTYKA - w mechanizmie kontroli jakości w trakcie przyjęcia towaru wprowadzono znaczące zmiany.    Podstawową jest przeniesienie całości procesu do systemu WMS (dotychczas część operacji wykonywana była z poziomu systemu handlowego). Dodatkowo dodano 3-ci dostępny status towaru po kontroli - DOPUSZCZONY Z UWAGAMI. Nowością jest również nowy raport (ZESTAWIENIA - RAPORT KONTROLI JAKOŚCI), który umożliwia analizę przyjmowanych towarów pod kątem ich oceny w procesie kontroli jakości.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowy mechanizm wyboru lokalizacji, z której wydawany będzie towar "optymalny (wydanie w opakowaniach zbiorczych)". W odróżnienia od obecnych mechanizmów optymalizuje on wydanie pod kątem wydania w pełnych opakowaniach zbiorczych.

KATALOG TOWARÓW - w danych opon dodano nowe typy pojazdów, do których przypisać można opony. Dodano typy: 4x4, wyścigowe, przemysłowe.

WMS LOGISTYKA - w procedurze przyjęcia towaru dodano możliwość samodzielnego wyboru dokumentu, na który będziemy realizować proces przyjęcia. Obecnie możliwość wyboru była jedynie w przypadku, gdy zeskanowany towar znajdował się na większej ilości dokumentów przyjęcia.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość przypisania do półki listy klas rotacji ze słownika zdefiniowanego w  systemie. Pozwoli to na weryfikację w procesie przyjęcia, czy towar rozkładany jest na półki przeznaczone do przechowywania towarów z pożądaną klasą rotacji. W przypadku braku przypisania tej informacji przy półce może być na niej składowany dowolny towar.

OPERATORZY - do systemu wprowadzono możliwość wymuszenia na operatorach systemu stosowanie silnych haseł - tj. takich, które zawierają małą oraz wielką literę, cyfrę oraz znak specjalny.

DOKUMENTY M- - dodano możliwość zaznaczania dokumentów M- na podstawie magazynu docelowego dokumentu.

KONTRAHENCI - do systemu wprowadzono możliwość odnotowania w systemie informacji o wyrażonej przez klienta zgodzie na przetwarzanie jego danych osobowych. Zgoda taka może być w sposób automatyczny pobierana od klienta na poziomie terminala oraz Webterminala (bez wyrażenia zgody klient nie będzie mógł korzystać z katalogów zamówieniowych).

KONTRAHENCI - zmieniono sposób zapisu adresów do korespondencji i do wysyłki. Obecnie dane adresowe wprowadzane są w sposób znormalizowany - tj. wszystkie informacje wprowadzane są w dedykowane pola, a nie pola zbiorcze jak dotychczas. UWAGA! Po aktualizacji systemu edycja adresów do korespondencji i do wysyłki jest standardowo nieaktywna. W razie potrzeby należy dodać ją w edycji danych kontrahenta.

Zamówienia katalogów TecDoc IV.2018
04 wrzesień 2018

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDoc (IV.2018).

Zamówienia należy składać do 14.09.2018. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDoc IV.2018:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska)

240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.346.5561
02 lipiec 2018

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.346.5561. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania / HELPDESK (+48 89 533 95 07; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

MAGAZYN - do danych kartotek możliwych do importu/eksportu dodano znaczniki ZAZNACZ oraz WYPRZEDAŻ.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono do systemu nową metodę wyboru lokalizacji towaru, z której powinien zostać wydany - metoda OPTYMALNA. Domyślnie pobierała będzie ona towar z lokalizacji o najmniejszej ilości, ale większej niż ilość zadysponowana do wydania. Zachęcamy do wykorzystania nowej metody i zgłoszenie ew. sugestii co do jej usprawnienia.

WYDRUKI ZESTAWIEŃ - do profilu wydruku zestawień dokumentów dodano parametr określający obecność na wydruku INFO DO DOKUMENTU uwzględnionego na zestawieniu.

ZAKUPY - wprowadzono możliwość wymuszenia na operatorze wprowadzenia numeru dokumentu zakupu (parametr ADMINISTRACJA -> PARAMETRY -> DOKUMENTY HANDLOWE -> ( PZ ) FAKTURA ZAKUPU -> PARAMETRY OGÓLNE -> WYMAGAJ SYMBOLU FAKTURY ZAK.). Dotychczas system nie wymuszał wprowadzenia tej informacji w żadnym przypadku.

ZAKUPY - do przeglądu wyceny dostawy dodano nowe informacje - symbol grupy towarowej oraz nazwę grupy towarowej. Zmiany konfiguracji przeglądu można dokonać za pomocą edytora przeglądu [SHIFT+F12].

BLOKADY MAGAZYNOWE - zmieniono sposób wyświetlania informacji o ilości towaru niedostępnego do obrotu w wyniku blokad magazynowych (np. towar przenoszony, braki, itp.).

KATALOG TOWARÓW - do przeglądów magazynu i katalogu towarów można obecnie dodać kolumnę z informacją o tym, że towar przypisany jest do zdefiniowanej w systemie struktury towarowej. Kolumnę można dodać do przeglądu za pomocą edytora przeglądów [SHIFT+F12].

DOKUMENTY - zmieniono sposób zamawiania towarów w innych magazynach w momencie zatwierdzania znacznikiem OK rezerwacji z towarami niezablokowanymi. Zmiana wpływa pozytywnie na stabilność obsługi tego procesu a także rozwiązuje zgłaszane problemy z obsługą kaucji w ramach tego procesu.

KATALOG TOWARÓW - zniesiono dotychczasowe ograniczenie maksymalnej ilości zdjęć jednego towaru. Dotychczas możliwe było wgranie maksymalnie 10 zdjęć.

MAGAZYN/WMS LOGISTYKA - wprowadzono istotną zmianę w obsłudze towarów znajdujących się na blokadach magazynowych (np. przyjęcie, towary przenoszone, itp.). Dotychczas informacja o ilości towarów w blokadach widoczna była w przeglądzie obrotów kartoteki oraz przeglądu CZYJA REZERWACJA. Obecnie informacja ta będzie dostępna z poziomu przeglądu CZYJA REZERWACJA (jedynie informacja zbiorcza o ogólnej ilości blokowanej przez blokady magazynowe) oraz w przeglądzie lokalizacji towaru (SHIFT+F9). W związku z powyższymi zmianami przebudowany został przegląd dokumentów znajdujących się na przyjęciu do magazynu (DOKUMENTY WEWNĘTRZNE - PRZYJĘCIE TOWARU).

DOKUMENTY - wprowadzono istotne zmiany w obsłudze asygnat eksportowych - są to przede wszystkim:

* usunięcie możliwości konwersji asygnaty krajowej na asygnatę eksportową (obecnie zmiana taka jest możliwa przez edycję nagłówka dokumentu),

* usunięto opcję KOREKTA WALUTY / KURSU (obecnie zmiana taka jest możliwa przez edycję nagłówka dokumentu),

* rozszerzono zakres danych dostępnych do edycji w ramach edycji nagłówka asygnaty.

MAGAZYN - w wyliczaniu stanów MIN/MAX metodą statystyczną wprowadzono nowe parametry mające na celu jeszcze lepsze dopasowanie wyników do oczekiwań użytkowników.

WMS - na wydrukach listów przewozowych generowanych z systemu WMS wprowadzono zmiany dostosowujące ich wygląd do ustawy o monitoringu transportu towarów. Dodatkowo jeśli towar oznaczony jest jako podlegający monitoringowi transportu to będzie on wyszczególniany na liście przewozowym.

CENNIKI DOSTAWCÓW - w trakcie aktualizacji katalogu towarów na podstawcie wczytanego do systemu cennika dostawcy umożliwiono import informacji o producencie towaru.

WMS - zmieniono parametry określające działania związane z numerami seryjnymi towarów. Obecnie odrębne parametry w WMS Logistyka decydują o tym, że numer SN jest nadawany w procesie produkcji oraz że numer SN jest rejestrowany w momencie wydawania towaru z magazynu.

Zamówienia katalogów TecDoc III.2018
05 czerwiec 2018

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDoc (III.2018).

Zamówienia należy składać do 15.06.2018. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDoc III.2018:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska)

240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Katalogi DVD TecDoc II.2018 - opóźniona wysyłka!
04 kwiecień 2018


Szanowni Państwo.

Dostawa DVD na kwartał II.2018 niestety będzie opóźniona i nastąpi najprawdopodobniej dopiero w maju.

Związane jest to z jakością i błędnymi danymi, dostarczonymi przez jednego z dużych dostawców.

W związku z tym w najbliższym czasie, zostanie wydany przez TecAlliance patch, który przedłuży działanie wersji I.2018 do końca maja. Patch zostanie rozesłany mailowo do wszystkich klientów, którzy złożyli zamówienie na katalogi DVD II.2018.

Przepraszamy za utrudnienia.

Zamówienia katalogów TecDoc II.2018
05 marzec 2018

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDoc (II.2018).

Zamówienia należy składać do 15.03.2018. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDoc II.2018:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska)

240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.332.5410
21 luty 2018

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.332.5410. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania (+48 89 533 95 07; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

WMS LOGISTYKA - dodano nowe możliwości definiowania wydruku dokumentu asygnaty po zakończeniu procesu wydawania dokumentu w trybie DETAL.

KONTRAHENCI - do systemu wprowadzono integrację z bazą REGON, dzięki czemu możliwe jest szybkie pobieranie danych kontrahentów w trakcie dopisywania ich do katalogu oraz edycji ich danych. Dotychczasowa integracja z bazą CEIDG została wycofana z systemu.

RANKING - do przeglądu wyników rankingu kontrahentów dodano informację o opiekunie klienta.

TERMINAL DO ZAMÓWIEŃ - do przeglądu dokumentów faktur i korekt faktur dodano informację o ilości punktów w systemie lojalnościowym uzyskanych w wyniku danej transakcji.

WMS LISTY PRZEWOZOWE - jeśli do obsługi trasy jest przypisany tylko jeden samochód to będzie on automatycznie przypisywany dla nowotworzonych listów przewozowych.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - wprowadzono parametr określający domyślne ustawienie parametru MNOŻNIK W SYSTEMIE LOJALNOŚCIOWYM, dla nowotworzonych kontrahentów. Dodatkowo edycja parametru w danych klienta wymaga obecnie posiadania uprawnienia do edycji mnożników.

PROMOCJE/BONUSY - poprawiono sposób wyświetlania informacji o aktualnym statusie klienta w ramach określonej promocji/bonusu. W przypadku promocji typu target+wzrost status mógł być niepoprawnie prezentowany.

DEKRETACJA XML - do dekretacji danych w formacie XML wprowadzono obsługę dokumentów zaliczek.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - do definicji połączenia typu FALCON dodano parametr określający, czy dostępność towaru dostawcy pokazywana ma być jedynie z magazynów do zamówień, czy też z całej sieci sprzedaży dostawcy. W drugim przypadku czas realizacji zamówienia mógł być dłuższy.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.326.5314
25 styczeń 2018

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.326.5314. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

 

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - do definicji połączenia typu FALCON dodano parametr określający, czy dostępność towaru dostawcy pokazywana ma być jedynie z magazynów do zamówień, czy też z całej sieci sprzedaży dostawcy. W drugim przypadku czas realizacji zamówienia mógł być dłuższy.

KATALOG TOWARÓW - pole BRYŁA wprowadzono do mechanizmów ZAZNACZ/WSTAW w katalogu towarów oraz do importu i eksportu katalogu towarów w formacie CSV.

WMS LOGISTYKA - do modułu WMS dodano kolejny raport - RAPORT BLOKAD. Zawiera on wybrane informacje o towarach znajdujących się w różnych kategoriach blokad towarów.

DOKUMENTY - wprowadzono parametr (DOKUMENTY HANDLOWE > ASYGNATA > KONWERSJA ASYGNATY - NR ZAMÓWIENIA DO POZYCJI FAKTURY) umożliwiający odnotowywanie przy pozycji faktury sprzedaży nr zamówienia klienta, który przypisany był do asygnaty, z której powstał dokument.

WEBSERVICE - podniesiono limit ilości towarów odpytywanych jednocześnie w ramach zapytania getProductsInfo. Obecny limit wynosi 200 towarów (dotychczasowy 50).

CENNIKI KLIENTÓW - znacznie zoptymalizowano mechanizm generowania cenników klientów (KATALOG TOWARÓW > ->> GENERUJ CENNIK), co wpłynie na istotne skrócenie czasu generowania pliku cennika.

WMS LOGISTYKA - w przeglądzie wydawanie tras sposób powiązania skrzynki z trasą dostosowano do modułu Pick-To-Light, który umożliwia zbierani do skrzynki towarów z różnych tras. W przypadku wykorzystania tego modułu jedna skrzynka może pojawić się przy kilku trasach w przeglądzie.

KONTRAHENCI - do edycji danych kontrahenta wprowadzono możliwość pobrania i/lub aktualizacji danych kontrahenta danymi z bazy CEIDG. Pobranie danych wymaga podania jedynie numeru NIP kontrahenta. 

WMS LOGISTYKA - zmieniono elementy systemu związane z brakami towaru zgłaszanymi w trakcie obsługi zleceń wydania. Blokada BRAKI OGÓLNE zostały przekształcone w BRAKI NIEPOTWIERDZONE. W kolejnych wersjach wprowadzone zostaną kolejne elementy systemu związane z weryfikacją zgłaszanych braków. 

 

 

 

Wesołych Świąt!
21 grudzień 2017

Inwentaryzacja oraz czynności przed rozpoczęciem pracy w nowym roku.
20 grudzień 2017

Procedura inwentaryzacji została opisana w niżej zamieszczonym pliku. Jeśli po zapoznaniu się z nim będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek pytania, bądź trudności z zakończeniem tej procedury prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem obsługi klienta.

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON5 

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON4

 

Przed rozpoczęciem pracy w nowym roku kalendarzowym należy przede wszystkim:

 • sprawdzić czy wszystkie dokumenty z poprzedniego roku zostały zakończone i są zatwierdzone,
 • sprawdzić poprawność numeracji, 
 • sprawdzić i w razie konieczności zaktualizować dopiski do numerów dokumentów. 


Opis tych czynności znajduje się w zamieszczonych niżej plikach. Jeśli po zapoznaniu się z nimi będzie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem obsługi klienta. 

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON5

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON4

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.315.5248
06 grudzień 2017

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.315.5248. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

 

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono zestaw zmian umożliwiających automatyzację współpracy z hurtownią.

LATEX OPONY - zmiany dotyczą importu cennika, importu kartotek z cennika do katalogu towarów oraz możliwości zamówienia zdalnego towarów u dostawcy. Zainteresowanych uruchomieniem mechanizmów prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania naszej firmy.

OPERATORZY - z przeglądu operatorów systemu usunięto wyświetlany na żywo przegląd uprawnień operatora. Obecnie dostępny jest on pod klawiszem Enter dla podświetlonego operatora.

REKLAMACJE - rozszerzono zakres danych możliwych do wprowadzenia do systemu w momencie składania reklamacji na towar.           

LOGISTYKA - zoptymalizowano dostępne algorytmy wyboru lokalizacji, z których zadysponowane zostanie wydanie towaru. Dodatkowo w danych logistycznych kartoteki wprowadzono możliwość określenia ilości towaru, powyżej której w pierwszej kolejności zostaną wykorzystane półki ilościowe a nie jak standardowo zwykłe.

ZAKUPY - wprowadzono możliwość określenia wg jakiej daty (wystawienia czy realizacji) będą wybierane rezerwacje, na których towar w momencie przyjęcia zostanie zablokowany dla klienta.

LOGISTYKA - zoptymalizowano działanie przeglądu PRACA W SEKTORACH - obecnie zawartość przeglądu odświeżana będzie szybciej, wywierając jednocześnie mniejszy wpływ na obciążenie serwera systemu.

LOGISTYKA - wprowadzono znaczne zmiany w procesie inwentaryzacji. Obecnie możliwe jest wymuszenie weryfikacji - przez uprawnionego operatora systemu - półek, na których stwierdzono rozbieżność towaru. Inwentaryzacja może być zamykana częściowo (tj. np. wybrana półka, lista półek, bądź sektor a nie jak dotychczas tylko cały magazyn) pod warunkiem, że wszystkie półki z wybranego obszaru mają status ZWERYFIKOWANE, tj. albo nie stwierdzono na nich rozbieżności, albo zostały one zweryfikowane. W sprawie szczegółowych informacji o zmianach prosimy o kontakt z naszym działem serwisu.

 

 

Zamówienia katalogów TecDoc I.2018
05 grudzień 2017

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDoc (I.2018).

Zamówienia należy składać do 15.12.2017. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDoc IV.2017:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska)

240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

LATEX OPONY - nowy dostawca dostępny w FALCONIE.
28 listopad 2017

W związku z dynamicznie zmieniającą się koniunkturą na rynku, która skłania wiele firm do dywersyfikacji oraz poszerzania zakresu świadczonych usług, wprowadziliśmy do systemu FALCON5 możliwość integracji z systemem informatycznym hurtowni LATEX OPONY, pozwalającą na poszerzenie dotychczasowej oferty o szeroki asortyment opon (300 000 opon w 6 000 indeksach). 

Idea naszego wdrożenia zakłada ułatwienie dostępu dla Państwa odbiorców do szerokiej oferty opon z magazynu Latexu wraz z pełną obsługą logistyczną. Jesteśmy przekonani, że atrakcyjna oferta rynkowa oraz sprawna logistyka, gwarantująca dostawy opon na terenie Polski w ciągu 24 godzin, pozwolą na zwiększenie konkurencyjności Państwa oferty i przełożą się na możliwość generowania dodatkowych wartości sprzedaży bez konieczności angażowania własnych środków finansowych.

 

Hurtownia LATEX OPONY to: 

* ponad 180 osób do Państwa dyspozycji
* wiodąca firma na rynku oponiarskim
* lider w sprzedaży opon UHP
* ponad 300 tysięcy opon w magazynach
* ponad 24 tysiące m2 powierzchni magazynowej
* zasięg obejmujący całą Polskę
* realizacja zamówień w ciągu 24h
* szeroki asortyment: opony, felgi i akcesoria
* nowoczesne rozwiązania biznesowe i marketingowe
* flota ponad 70 samochodów

Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu z p. Joanną Tołpą (tel. : +48 668-926-519; +48 77-98-96 (do 98); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.308.5139
07 listopad 2017

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.308.5139. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

 

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość zamykania inwentaryzacji dla wybranych sektorów lub półek. Dotychczas możliwość taka była jedynie dla całego magazynu. 

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowy raport zawierający informacje dotyczące wykonanych inwentaryzacji półek.

OPONY - do listy typów pojazdów zdefiniowanych w systemie dodano opcję MOTOCYKL.

FLPROFIT - do przeglądów magazynu oraz zamienników w Falconie oraz Terminalu do zamówień dodano pole z informacją o ilości punktów, jaką uzyska klient za zakup towaru.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość obsługi kodów kreskowych stosowanych przez firmę BOSCH oraz CARGO. Uruchomienie ich obsługi wymaga kontaktu z działem serwisu CAIRO-soft.

DOKUMENTYELEKTRONICZNE - wprowadzono parametr określający czy wysyłka lub pobranie dokumentu korekty sprzedaży w formie elektronicznej ma automatycznie wypełniać datę podpisu dokumentu korekty. Domyślnie data podpisu będzie wypełniania.                                                                     

GRUPY PROMOWANE - wprowadzono możliwość eksportu informacji o grupach promowanych dla klientów do pliku csv.                                                                                        

WMS LOGISTYKA - do systemu dodano nowy raport zawierający informacje o paczkach tworzonych w module logistycznym.                                                                                  

WMS LOGISTYKA - opcja zamykania procesów terminali magazynowych zabezpieczona jest obecnie nowym uprawnieniem w module logistyki magazynowej.        

WMS LOGISTYKA - do systemu dodano nową kategorię blokady towaru - ODPADY.

KATALOG TOWARÓW - do systemu dodano nową wersję importu i eksportu katalogu towarów. Nowa wersja obejmuje wszystkie pola z danych towaru. 

KONTRAHENCI - do systemu wprowadzono możliwość odnotowywania zawartych z kontrahentami umów.

WMS LOGISTYKA - przy wprowadzaniu ilości w procedurach wydania obsługiwanych terminalem magazynowym dodano informację o jednostce miary towaru.

KOMPENSATY - do przeglądu kompensat dodano możliwość szybkiego przefiltrowania przeglądu do dokumentów wybranego kontrahenta (F8 / CTRL+F8).

ANALIZY - w zestawieniu OBROTY TOWARÓW (MAGAZYN - TAB - OBROTY TOWARÓW) dodano możliwość wskazania, czy zestawienie wygenerowane ma być wg daty pozycji dokumentu, daty sprzedaży dokumentu lub daty wystawienia dokumentu.                                                                                              

CENNIKI KLIENTÓW - w cennikach generowanych z poziomu katalogu towarów (KATALOG TOWARÓW - -> - GENERUJ CENNIK) dodano możliwość wskazania strony kodowej, w której zapisany ma być generowany cennik.       

WMS LOGISTYKA - w procedurze dekompletacji wprowadzono możliwość wskazywania skrzynek, do których przyjęte mają być uzyskane w wyniku dekompletacji elementy.

 

TecDoc WebCatalog - nowa wersja!
13 październik 2017

Informujemy, iż obecnie posiadamy w ofercie 2 rodzaje katalogów Web:

 • Web Standard (taki jak dotychczas)

 • Web Car Pro (posiadający dużo więcej funkcjonalności). 

 

Do końca stycznia 2018 katalog Web CAR Pro dostępny będzie w promocyjnej cenie 1 299,00 zł / netto / rok.

 

Poniżej przedstawiamy porównanie funkcjonalności obu wersji katalogów Web.

TecDoc WebCatalog

 

Web Standard

534 zł / netto /rok

Web CAR Pro

1 299 zł / netto / rok

Pełny katalog części zamiennych TecDoc.

+ +

Identyfikacja pojazdu za pomocą VIN filter.

+ +

Graficzna identyfikacja części.

+ +

Plany przeglądów.

+ +

Dane naprawcze i regulacyjne.

+ +

Standardowe czasy napraw.

- +

Informacje o kołach i oponach.

- +

Akcje serwisowe producentów samochodów.

- +

Instrukcje naprawcze.

- +

Biuletyn serwisowy.

-

+

Interaktywne diagramy dla ABS, AC i silnika.

- +

Schematy połączeń.

- +

Lokalizacja komponentów w komorze silnika.

- +

Dane diagnostyczne.

- +

Bezpieczniki i przekaźniki.

- +

 

Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Zamówienia katalogów TecDoc IV.2017
05 wrzesień 2017

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (IV.2017).

Zamówienia należy składać do 15.09.2017. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC IV.2017:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Ważna informacja.
14 czerwiec 2017

Informujemy, iż w dniu 16.06.2017 serwis naszej firmy nie pracuje.

Jednocześnie przypominamy, iż w przypadkach awaryjnych do Państwa dyspozycji pozostaje numer serwisowy (+48 89 533 95 07) czynny całą dobę.

Ważna informacja.
10 sierpień 2017

Informujemy, iż w dniu 14.08.2017 serwis naszej firmy nie pracuje.

Jednocześnie przypominamy, iż w przypadkach awaryjnych do Państwa dyspozycji pozostaje numer serwisowy (+48 89 533 95 07) czynny całą dobę.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.296.5015
07 sierpień 2017

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.296.5015. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

 

WMS LOGISTYKA - w procesach realizowanych przez terminale magazynowe w miejscach wyświetlania nazwy towaru wykorzystywana będzie w pierwszej kolejności nazwa towaru w języku operatora - o ile jest dostępna. Ułatwia to pracę na terminalu w języku obcym.

ZESTAWIENIE DOKUMENTÓW - do eksportu zestawienia dokumentów dodano dodatkowe pola zawierające wartość netto, VAT, brutto towarów i usług odrębnie.

WMS LOGISTYKA - dodano nowy raport dostępny w systemie - ROZKŁAD TOWARÓW, zawierający informacje o lokalizacjach towarów w magazynie.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość przyjmowania zwrotów towarów (z blokady ZWROTY) do skrzynki a nie jedynie bezpośrednio na półkę jak obecnie.

WMS LOGISTYKA - do systemu wprowadzono możliwość wymuszenia paletowania paczek utworzonych do wskazanego dokumentu.

GRUPY PROMOWANE - do słowników systemu dodano nowy przegląd GRUP PROMOWANYCH. Pozwala on na wygodniejsze zarządzanie promowanymi towarami w WEBTERMINALU i TERMINALU DO ZAMÓWIEŃ.

KASA/BANK - do systemu wprowadzono nowe uprawnienie określające czy operator może edytować SZABLON DEKRETACJI na dokumentach KP/KW oraz wyciągach bankowych.

PROMOCJE/BONUSY - do profili Promocji/Bonusów wprowadzono nowy typ promocji - wartość+wzrost. Cel osiągany jest przez klienta jedynie w przypadku jeśli osiągnie on zadeklarowaną wartość obrotu oraz jego obroty względem zadanego okresu wzrosną o wskazany procent.

CENNIKI KLIENTÓW - do zawartości cenników generowanych dla klientów (KATALOG TOWARÓW > -> > GENERUJ CENNIK) dodano kod kreskowy towaru.

RAPORT DLA DOSTAWCY - raport został uzupełniony o informację o OPIEKUNIE klienta.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - do systemu dodano przegląd SŁOWNIKI - SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - MNOŻNIKI KLIENTÓW DLA GRUP. Pozwala on sprawniej zarządzać mnożnikami wpływającymi na liczbę punktów uzyskiwaną przez klientów.

TERMINAL DO ZAMÓWIEŃ - do terminala wprowadzono obsługę wyróżnienie grup promowanych dla klienta. Dotychczas grupy były wyróżniane jedynie w katalogu Webterminal.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - w przypadku połączenia bezpośredniego z AUTO PARTER Bieruń wprowadzono możliwość zamawiania w magazynach innych niż centralny.

WMS LOGISTYKA - do modułu Logistyki wprowadzono nowy raport zawierający szczegółowe informacje o etapach realizacji procesu wydania. Raport zawierać może wybrane przez operatora informacje z zadanego okresu czasu, magazynów, itp. Dodatkowo możliwe jest cykliczne generowanie raportu do pliku zgodnie z ustalonymi kryteriami.

PARAGONY - dodano parametr DOKUMENTY HANDLOWE - PARAGON - KONWERSJA PARAGONU - TYLKO DOKUMENTÓW ROZLICZONYCH określający czy konwersji na fakturę podlegać mogą dokumenty nierozliczone.

CENNIKI KLIENTÓW - w module generowania cenników klientów (KATALOG TOWARÓW > -> > GENERUJ CENNIK) i ich wysyłce na FTP zmieniono obsługę wysyłki pliku co umożliwia wysyłkę na konto użytkownika, w którego nazwie występuje znak @.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono do systemu obsługę połączenia bezpośredniego z systemem wykorzystywanym przez firmę Motorol. Zainteresowanych skonfigurowaniem połączenia prosimy o kontakt z przedstawicielami Motorol celem ustalenia danych dostępowych.

DZIENNIK ZDARZEŃ - do przeglądu dziennika zdarzeń systemowych dodano nowe możliwości filtrowania – wg identyfikatora stanowiska, wg adresu IP stanowiska oraz wg identyfikatora czynności. Wprowadzono również możliwość określenia okresu czasu czynności z dokładnością do minuty (zakres podawany jest w formacie DDMMYYYY HHMM - DDMMYYYY HHMM).

WMS LOGISTYKA - w procedurze przyjęcia można obecnie wykorzystywać skrzynki jako pojemniki, do których przyjmowany będzie towar. Towar w skrzynce jest blokowany na stanie a tym samym niedostępny do sprzedaży.

KATALOG TOWARÓW - do danych towaru dodano nową cechę opisową – WZÓR.

WMS LOGISTYKA - do procedury przyjęcia w module Logistyki wprowadzono możliwość przyjęcia dostaw z innych magazynów (M+) całymi paczkami bez konieczności potwierdzania każdej pozycji osobno.

PROFILE WYDRUKU - do profili wydruku dokumentów faktur, korekt faktur, paragonów oraz korekt paragonów dodano pole NAZWA FISKALNA.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - do systemu wprowadzono obsługę połączenia bezpośredniego z systemem firmy Optimal. Integracja obejmuje możliwość zamawiania pojedynczych pozycji, przesłanie całego zamówienia z systemu oraz import dokumentów zakupu. Zainteresowanych skonfigurowaniem połączenia prosimy o kontakt z Optimal celem uzyskania danych dostępowych.

ASYGNATY (WMS LOGISTYKA) - wprowadzono możliwość zaznaczenia dokumentów, które zostały wydane z sektora samoobsługowego.

ASYGNATY - w związku z nowymi wymogami prawnymi do nagłówka dokumentu asygnaty dodano możliwość odnotowania Numeru SENT oraz numeru klucza odbiorcy niezbędnego do potwierdzenia odbioru towarów podlegających monitorowaniu.

MAGAZYN - wprowadzono możliwość importu danych logistycznych (zalecanej lokalizacji oraz klasy rotacji) z pliku.

PROMOCJE/BONUSY - wprowadzono możliwość dodania dodatkowego opisu do każdego ze zdefiniowanych poziomów targetu klienta w ramach promocji.

ZAKUPY - wprowadzono parametr określający możliwość wprowadzenia pozycji dokumentu zakupu w cenie 0.00. Ostatnia wersja wprowadzała blokadę wprowadzania takich pozycji.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - do danych kontrahenta wprowadziliśmy mnożnik punktów kontrahenta, które klient uzyskuje za obroty w ramach systemu lojalnościowego. Mnożnik klienta ma priorytet wyższy jedynie od ogólnego mnożnika grupy towarowej.

FAKTURY - zmodyfikowano wydruki faktur sprzedaży, tak aby uzyskać lepszą czytelność dokumentów - szczególnie w przypadku dokumentów rozliczających zaliczki.

ASYGNATY - dodano możliwość określenia czy konwersja dokumentów asygnat z różnych miesięcy ma być dozwolona czy też nie. W poprzedniej wersji wprowadzona została obligatoryjna blokada, w przypadku, gdy asygnaty były z różnych miesięcy.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - dodano możliwość określenia czasu (zakresu dat) obowiązywania ustawionego mnożnika punktów, które uzyskuje klient za obroty na danej grupie towarowej. Dotychczas mnożnik działał zawsze o ile był ustawiony.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - do edycji danych towarów będących nagrodą w systemie lojalnościowym dodano informacje: KATEGORIA NAGRODY (wybór z definiowanego słownika) oraz ZAKRES DAT PROMOWANIA NAGRODY. Informacje te wykorzystywane są w przeglądach nagród w katalogu WEBTERMINAL.

PROFILE WYDRUKÓW - do profili wydruków dokumentów wewnętrznych (MM, RW, K+) dodano możliwość wydruku kodu celnego towaru.

 

Ważna informacja.
28 kwiecień 2017

Informujemy, iż w dniu 2.05.2017 serwis naszej firmy nie pracuje. Jednocześnie przypominamy, iż w przypadkach awaryjnych do Państwa dyspozycji pozostaje numer serwisowy (+48 89 533 95 07) czynny całą dobę.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.278.4784
19 kwiecień 2017

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.278.4784. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

KATALOG TOWARÓW - w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi przypadkowego uruchomienia testu zamienników, jego wywołanie zostało zabezpieczone koniecznością dodatkowej autoryzacji operatora.

CENNIKI KLIENTÓW - domyślne rozszerzenie pliku generowanego cennika z txt na csv.

ZAKUPY - pozycje dokumentów zakupu wprowadzanych do systemu będą obecnie domyślnie oznaczane jako towar handlowy. Zmiana na inny rodzaj obrotu (np. : koszt) wymaga ręcznej zmiany przez operatora.

GRUPY PROMOWANE - do danych kontrahenta wprowadzono możliwość wskazania GRUP PROMOWANYCH. Określone tam grupy towarowe będą w zdefiniowanym przy grupie okresie wyróżniane w katalogu WEBTERMINAL, dzięki czemu użytkownik katalogu będzie w wygodniejszy sposób mógł wybrać grupy, które np.: uczestniczą w umowach bonusowych tego klienta.

WMS - DANE LOGISTYCZNE - do danych kartoteki magazynowej dodano nowe informacje wykorzystywane w module Logistyki magazynowe - ZALECANA LOKALIZACJA oraz KLASA ROTACJI. Informacje te są wyświetlane magazynierom w momencie wyboru półki w procesie przyjęcia towaru. Edycja odbywa się w magazynie - klawiszem F9 (po wcześniejszym wskazaniu pod CTRL+F9 edycji DANYCH LOGISTYCZNYCH).

KASA - dokumenty KP/KW generowane automatycznie do dokumentów płatnych kartą lub gotówką tworzone będą z ustawionym znacznikiem wydruku, dzięki czemu ich edycja będzie kontrolowana uprawnieniami operatorów.

ZESTAWIENIE DOKUMENTÓW - do zestawienia dokumentów asygnat wprowadzono podsumowanie dokumentów wg ich źródła pochodzenia. Umożliwia to uzyskanie informacji jakimi kanałami klienci zamawiają towar.

INTEGRACJA Z MOTOPROFIT - do systemu wprowadzono możliwość automatycznego generowania raportu sprzedaży w ramach programu Moto Profit oraz wysyłki go na ustalone konto na serwerze FTP.

CENNIKI KLIENTÓW - do mechanizmu generowania cenników dla klientów (KATALOG TOWARÓW → GENERUJ CENNIK) wprowadzono zmiany w przeglądzie listy cenników oraz nowe pola dostępne do umieszczenia w cenniku (m.in. ceny kaucji).

DOKUMENTY WEWNĘTRZNE - wprowadzono możliwość wprowadzania dokumentów korekt stanów K+ jako korygujących do wybranego dokumentu korekty stanu, bądź rozchodu wewnętrznego. Na dokument wystawiany jako korygujący wybrać będzie można jedynie towary występujące na dokumencie źródłowym w ilości dostępnej do korekty.

KATALOG TOWARÓW - do edycji danych towaru dodano pole GRUPA GABARYTOWA. Informacja ta wykorzystywana jest w ramach modułu WMS.

OBSŁUGA IMEI/SN - wprowadzono możliwość korekty numerów IMEI/SN dla towarów wydanych w module WMS wymagających określenia takiej informacji. Edycja tych danych wymaga od operatora posiadania uprawnienia do EDYCJI INFORMACJI O SZTUKACH.

KOREKTY STANÓW - zmieniono sposób wprowadzania pozycji dokumentów korekt stanów. Obecnie wprowadzenie pozycji wymaga określenia czy wprowadzana pozycja będzie przychodowa czy rozchodowa. Ilość w takim przypadku będzie podawana zawsze jako dodatnia, mimo iż może dotyczyć rozchodu towaru. Dodatkowo w danych grupy dokumentów wewnętrznych można określić czy dokumenty tej grupy mają być jedynie przychodowe, rozchodowe, czy też każdorazowo ma się pojawiać stosowne pytanie (domyślnie).

WYDRUKI DOKUMENTÓW - w przypadku kolejnego wydruku dokumentu system domyślnie proponował będzie poprzednio użyty profil wydruku dokumentu. Zmiana profilu na inny wymagała będzie dodatkowego potwierdzenia przez operatora.

JPK - wprowadzono do systemu moduł generujący dokumenty JPK. Zainteresowani uruchomieniem modułu proszeni są o kontakt z działem obsługi klienta.

DOKUMENTY - zablokowano możliwość utworzenia jednej faktury z asygnat wystawionych w różnych miesiącach.                           

Numer serwisowy TecDOC.
18 kwiecień 2017

W związku z intensywnym rozwojem aktywności TecAlliance w Europie Centralnej oraz dla lepszego wsparcia Państwa codziennego biznesu, jak też pomocy przy korzystaniu z produktów i usług TecAlliance uruchomiony został dedykowany klientom dział wsparcia technicznego.

Od  kwietnia konsultanci TecAlliance dostępni są:
pod numerem telefonu: + 48 221 168 679
oraz adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o kontakt w przypadku problemów związanych z katalogiem TecDoc, jak również wszystkich innych produktów TecAlliance (instalacje, problemy, błędy itd.)

Zespół TecAlliance jest dostępny dla Państwa od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-17:00.

Wesołych Świąt!
12 kwiecień 2017

Nowe adresy e-mail.
10 kwiecień 2017


Dbając, aby standard Państwa obsługi był stale podnoszony w ostatnich tygodniach rozpoczęliśmy wdrożenie nowego systemu CRM. Dzięki niemu możemy udostępnić Państwu nowe adresy e-mail do kontaktu z naszymi konsultantami:

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      - dział serwisu oprogramowania / helpdesk
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.              - dział techniczny Linux

Każda wiadomość od Państwa, która trafi na wyżej wymienione adresy będzie automatycznie odnotowywana w naszym systemie, dzięki czemu będziemy w stanie szybciej i sprawniej Państwu pomagać. Dotychczasowe adresy (imięTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) wciąż działają, ale prosimy, aby były one wykorzystywane jedynie w przypadku kontynuacji wcześniejszej korespondencji. Wszelkie nowe zgłoszenia prosimy kierować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Dodatkowo w najbliższym czasie udostępnimy zainteresowanym bezpośredni dostęp do panelu klienta, dzięki któremu będziecie Państwo mogli na bieżąco śledzić status swoich zgłoszeń oraz dodawać nowe.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.270.4635
01 marzec 2017

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 -5.270.4635. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

PROFILE WYDRUKU - do profili wydruku dokumentów K+ dodano możliwość wskazania grup dokumentów K+, dla których dany profil wydruku będzie dostępny.

ZAKUPY - wprowadzono blokadę wprowadzenia pozycji dokumentu zakupu z wartością zakupu 0.00.

DOKUMENTY - zmieniono parametry dotyczące możliwości edycji stawki VAT z poziomu wystawiania dokumentów.

 Obecnie są to następujące parametry:

 •   DOKUMENTY HANDLOWE - PARAMETRY OGÓLNE - EDYCJA STAWKI VAT - SPRZEDAŻ
 •   DOKUMENTY HANDLOWE - PARAMETRY OGÓLNE - EDYCJA STAWKI VAT - ZAKUP
 •   DOKUMENTY WEWNĘTRZNE - PARAMETRY OGÓLNE - EDYCJA STAWKI VAT

CZYJA REZERWACJA - w przeglądzie rezerwacji na towar nie będą już uwzględniane rezerwacje na towary, których elementem jest podświetlony w przeglądzie towar.

WEBSERVICE - wprowadzono zmianę w obsłudze odpowiedzi w module Webservice. Dotychczas jeśli odpowiedź składała się z jednego elementu to zwracany był pojedynczy obiekt. Obecnie zawsze będzie to tablica, w tym przypadku jednoelementowa. Prosimy o poinformowanie wszystkich użytkowników WS o wprowadzonych zmianach.

ASYGNATY - dodano możliwość zaznaczenia asygnaty wg numeru SN i/lub IMEI towaru wydanego z magazynu. Opcja dostępna jest jedynie w przypadku wykorzystywanego modułu WMS Logistyka.

LOGISTYKA - do wydruku różnic inwentaryzacyjnych dodano informację o aktualnym stanie na półce.

LOGISTYKA - procedura przyjęcia towaru z półki tymczasowej została rozbudowana o analogiczną obsługę półek do weryfikacji.

POŁĄCZENIABEZPOŚREDNIE - wprowadzono nowe uprawnienia operatorów odpowiadające za możliwość korzystania z połączeń bezpośrednich z dostawcami:

 • POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - podgląd na cenę zakupu - określający możliwość podglądu ceny zakupu towaru od dostawcy w przeglądzie dostępności zdalnej (m.in. MAGAZYN - CTRL+->)
 • POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - zamawianie u dostawców zdalnych - określający możliwość zamówienia towaru u dostawcy za pośrednictwem połączenia bezpośredniego

ZALICZKI - do edycji dokumentu zaliczki dodano dodatkowe pola pozwalające na odnotowanie dodatkowych informacji takich jak KWOTA POZOSTAŁA DO ZAPŁATY, itp.

WYDRUKI - do profilu wydruku asygnaty dodano pole KOD CELNY.                                                                                                                                                       

Zamówienia katalogów TecDoc II.2017
28 luty 2017

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (II.2017).

Zamówienia należy składać do 13.03.2017. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC II.2017:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.268.4517
10 styczeń 2017

Informujemy, iż z początkiem stycznia udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 -5.268.4517. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

CENNIKI DLA KLIENTÓW - do zawartości cenników klientów (KATALOG TOWARÓW - -> - GENERUJ CENNIK) dodano informacje o producencie towaru oraz krotności.

LOGISTYKA - w terminalu magazynowym wprowadzono obsługę kolorowania pierwszego wiersza w przeglądzie zgodnie z ustawieniami w danych magazynu. Dotychczas parametry te były interpretowane jedynie przez system FALCON5.

MAGAZYN - wprowadzono nowe zestawienie OBROTY TOWARÓW, pozwalające analizować oraz eksportować obroty towarów wg zadanych kryteriów.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono nowy rodzaj dostępnego połączenia NEXTIS. Dzięki temu możliwa jest integracja z dostawcami korzystającymi z systemu firmy Nextis.

KATALOG TOWARÓW - do danych towaru wprowadzono nowy znacznik BLOKADA SPRZEDAŻY. Towary z ustawionym tym znacznikiem nie będą mogły znaleźć się na dokumencie rezerwacji, ani sprzedaży.

INWENTARYZACJA - wprowadzono nową formę wydruku wyników inwentaryzacji. Wydruk jest 2-wierszowy i zawiera rozszerzony zakres informacji w stosunku do standardowego.

DOKUMENTY EKSPORTOWE - do treści dokumentu WDT dodano dodatkowe zapisy wymagane przez Urzędy Celne.

MAGAZYN - do przeglądu magazynu dodano nową analizę STAN + OBROTY ZA OKRES.

MAGAZYN - wprowadzono możliwość eksportu informacji o stanach magazynowych do pliku csv (MAGAZYN - -> EKSPORT - STANY MAGAZYNOWE). Eksport dostępy jest również dla stanów na dzień.

ZWROTY PARAGONÓW - do nagłówka zwrotu paragonu dodano informację o przyczynie zwrotu. Informacja ta dostępna jest na wydruku dokumentu oraz na zestawieniu dokumentów zwrotów.

ASYGNATY - do przeglądu asygnat dodano możliwość szybkiego zaznaczania i zawężenia przeglądu go dokumentów wskazanej grupy dokumentów handlowych.

WYDRUKI DOKUMENTÓW - po wydruku dokumentu eksportowego, jeśli na dokumencie występowały towary akcyzowe system automatycznie zaproponuje wydruk dokumentu UDT (Uproszczony dokument towarzyszący). UWAGA! Wydruk tego dokumentu może wymagać zmian w konfiguracji drukarek systemu.

ZESTAWIENIA DOKUMENTÓW - do zestawienia dokumentów korekt stanów dodano podsumowanie dokumentów wg grup dokumentów K+. Podsumowanie należy włączyć w profilu wydruku zestawienia.

KOREKTY ZBIORCZE WARTOŚCIOWE - do mechanizmu generowania korekt zbiorczych wartościowych dodano możliwość wydruku i zapisu jako załącznik do korekty specyfikacji obrotów, na podstawie których korekta została wygenerowana. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać u naszych konsultantów.

MAGAZYN - do przeglądu magazynu dodano nowe zestawienie WIEKOWANIE MAGAZYNU dostępne również dla przeglądu stanów na wybrany dzień (MAGAZYN - TAB - WIEKOWANIE MAGAZYNU).

ZESTAWIENIE - do zestawienia dokumentów faktur dodano możliwość określenia zakresu dat wg daty zakończenia dostawy/wykonania usługi.

FAKTURY - do przeglądu faktur dodano możliwość zaznaczenia dokumentów na podstawie zadanego zakresu dat zakończenia dostawy/wykonania usługi.

WYSZUKIWANIE TOWARÓW - do przeglądu wyników wyszukiwania towarów dodano kolumny z ilością całkowitą, dostępną, blokowaną w MDR. Kolumny można dodać do przeglądu za pomocą edytora przeglądu pod SHIFT F12.

REZERWACJE - w procedurze przenoszenia rezerwacji do innego magazynu nie ma już możliwości przeniesienia rezerwacji do magazynu wyłączonego.

ZESTAWIENIE DOKUMENTÓW M- - dotychczas operator mógł utworzyć zestawienie dokumentów M- jedynie do magazynów, do których posiadał uprawnienia. Obecnie kwestia uprawnień do magazynu nie jest już weryfikowana.                                                                                                                                                                            

Godziny pracy w okresie noworocznym.
28 grudzień 2016

 

Informujemy, iż w specjalnie dla Państwa 31.12.2016 (sobota) dział obsługi klienta CAIRO-soft (tylko serwis oprogramowania) będzie pracować w godzinach 8:00 -14:00 

W Nowy Rok (01.01.2017) nie pracujemy. Zapraszamy do kontaktu 02.01.2017 w godzinach 8:00 - 16:00.

 

Przypominamy również, iż w przypadkach awaryjnych cały czas do Państwa dyspozycji pozostaje czynny całą dobę numer telefonu + 48 89 533 95 07

Inwentaryzacja oraz czynności przed rozpoczęciem pracy w nowym roku.
27 grudzień 2016

Procedura inwentaryzacji została opisana w niżej zamieszczonym pliku. Jeśli po zapoznaniu się z nim będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek pytania, bądź trudności z zakończeniem tej procedury prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem obsługi klienta.

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON5 

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON4

 

Przed rozpoczęciem pracy w nowym roku kalendarzowym należy przede wszystkim:

 • sprawdzić czy wszystkie dokumenty z poprzedniego roku zostały zakończone i są zatwierdzone,
 • sprawdzić poprawność numeracji, 
 • sprawdzić i w razie konieczności zaktualizować dopiski do numerów dokumentów. 


Opis tych czynności znajduje się w zamieszczonych niżej plikach. Jeśli po zapoznaniu się z nimi będzie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem obsługi klienta. 

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON5

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON4

 

Wesołych Świąt!
20 grudzień 2016

Zamówienia katalogów TecDoc I.2017
30 listopad 2016

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (I.2017).

Zamówienia należy składać do 09.12.2016. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC I.2017:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.161.3046
04 luty 2015

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

WMS Logistyka – wprowadzono możliwość wprowadzania w trakcie inwentaryzacji ilości towarów większych niż 9999. Dotychczas była to maksymalna do wprowadzenia ilość.

KATALOG TOWARÓW - zaznaczanie towarów wg fragmentu nazwy powala obecnie zaznaczyć wg dowolnych znaków. Dotychczas znaki specjalne były w takim przypadku ignorowane.

ZAMÓWIENIA - import zamówienia z pliku rozbudowano o możliwość importu opisu towaru wg kontrahenta.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość weryfikacji ilościowej dostaw M+ z poziomu terminala magazynowego. Zmiana polega na ukryciu na terminalu informacji o zawartości dokumentu i jednoczesnym zgłaszaniu nadwyżek w dostawie w formie dokumentu K+ oraz mailowo do opiekuna magazynu, z którego przesunięcie zostało wysłane.

DOKUMENTY SPRZEDAŻY - wprowadzono możliwość określenia ujemnej ceny dla usług. Rozwiązanie takie pozwala na dodawanie do dokumentów pozycji rabatowych o ujemnej wartości 

KODY KRESKOWE - dotychczas w systemie jeśli operator z klawiatury wprowadził prefiks kodu kreskowego ( zazwyczaj ` lub ~ ) system przechodził w tryb odczytu kodu, co dawało wrażenie "zamrożenia" ekranu. Obecnie system w takim trybie oczekiwał będzie 2 sekundy na wprowadzenie kolejnych znaków kodu. Jeśli ich nie otrzyma zakończy pracę w tym trybie.

ZESTAWIENIE KOREKT FAKTUR - dodano do systemu możliwość filtrowania dokumentów na ZW wg daty wystawienia dokumentu korygowanego.

RAPORTY KASOWE - wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia uniemożliwiające zamknięcie raportu, jaśli edytowane są dokumenty wchodzące w jego skład.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono uprawnienie opreślające możliwość zmiany priorytetu wydania z poziomu modułu handlowego systemu FALCON5. Zmiana z modułu zarządzania WMS nie wymaga dodatkowych uprawnień.

WMS LOGISTYKA - dodano możliwość określenia czy w przeglądach z poziomu terminala magazynowego ma być dodatkowo wyświetlany symbol towaru wg kontrahenta. Dotychczas zawsze wyświetlany był symbol towaru i/lub symbol 2 towaru.

ZESTAWIENIE FK - do eksportu zestawienie FK dla dokumentów WZ i ZW dodano informację o wartości netto/brutto/vat dla pozycji oznaczonych jako towary handlowe/ surowce/ wyroby własne.

WMS LOGISTYKA - wydanie bezpośrednio z przyjęcia towarów do magazynu przy włączonej obsłudze paczek obecnie wymaga wskazania paczki, do której towar został wydany. Dotychczas takiego wymogu nie było.

POCZTA ELEKTRONICZNA - wprowadzono konieczność podania tematu wiadomości podczas wysyłania wiadomości z systemu FALCON5.

Zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania.

Zamówienia katalogów TecDoc IV.2016
01 wrzesień 2016

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (IV.2016).

Zamówienia należy składać do 14.09.2016. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC IV.2016:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Utrudnienia w kontakcie na nasz numer stacjonarny +48 89 533 95 07
06 lipiec 2016

Uprzejmie informujemy, iż z powodu awarii usług telekomunikacyjnych naszego dostawcy od dnia 06.07.2016 mogą występować utrudnienia w kontakcie na nasz numer stacjonarny +48 89 533 95 07. Prosimy w tym czasie o kontakt na telefony pracowników działu obsługi klienta, które znajdą Państwo w zakładce Kontakt. Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.245.4032
16 czerwiec 2016

Informujemy, iż z początkiem czerwca udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 -5.245.4032. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

AUTOZATOWAROWANIE ODDZIAŁÓW - w module autozatowarowania oddziałów (autozamówień) zmieniono sposób zaokrąglania ilości zatowarowania do pełnych paczek. Dotychczas jakakolwiek ilość powodowała wysłanie pełnej paczki, obecnie musi to być więcej niż połowa paczki. Zmiana nie wpływa na ilości wysyłane do oddziału pod potrzeby zamówień klientów.

REZERWACJE - zmieniono mechanim wyliczenia minimalnego limitu wartości, który musi być spełniony aby procedura autokonwersji (automatycznej zamiany na dokument magazynowy) została zrealizowana. Obecnie do limitu podliczane są dokumenty asygnat z danej trasy z bieżącego dnia oraz zablokowane pozycje rezerwacji potwierdzonych do realizacji (ze znacznikiem).

WMS LOGISTYKA - do systemu wprowadzono możliwość definiowania partii towaru podczas przyjęcia towaru. Zainteresowanych wprowadzeniem takiej funkcjonalności prosimy o kontakt z działem serwisu.

WMS LOGISTYKA - do systemu logistycznego wprowadzono mechanizmy pozwalające na odnotowywanie numerów IMEI i/lub SN (numer seryjny) w trakcie procedury wydania towaru. Informacja ta może być umieszczana na wydrukach dokumentu asygnaty i/lub faktury. 

WMS LOGISTYKA - w module MONITOR WYDAŃ wprowadzono modyfikacje w zakresie zasad wyświetlania tekstu DO KASY / DO ODBIORU. Obecnie informacja wyświetlana jest na podstawie danych dokumentu, a nie konhtranenta.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono możliwość konfiguracji połączenia bezpośredniego z system wykorzystywanym przez firmę CELKAR.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono możliwość konfiguracji połączenia bezpośredniego z systemem wykorzystywanym przez firmę DENCKERMANN.

WYDRUKI - podczas wydruku dokumentu faktury eksportowej dodano menu pozwalające na wygenerowanie wszystkich wydruków niezbędnych do obsługi tego typu transakcji z jednego miejsca. Pozwala to przede wszystkim ułatwić oraz przyśpieszyć obsługę transakcji eksportowych.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość wyłączenia wymogu wskazywania paczek w przypadku wydań dokumentów na trasę. Dotychczas zawsze jeśli paczki były aktywne konieczne było jej każdorazowe potwierdzanie.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - w połączeniu z AUTO PARTNER Bieruń dodano możliwość pobierania dokumentów zakupu.

RANKING KONTRAHENTÓW - do przeglądu obrotów klienta w podziale na miesiące dodano opcjonalne nowe informacje - średnia sprzedaż z 3 i 6 miesięcy oraz informację o procentowym stosunku obrotów z danego miesiąca względem średniej.

KATALOG TOWARÓW - informacje o wymiarach towaru zostały dodane do opcji importu i eksportu danych z katalogu.                                                                                           

Zamówienia katalogów TecDoc III.2016
02 czerwiec 2016

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (III.2016).

Zamówienia należy składać do 14.06.2016. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC III.2016:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Ważna informacja.
24 maj 2016

Informujemy, iż w dniu 27.05.2016 serwis naszej firmy nie pracuje. Jednocześnie przypominamy, iż w przypadkach awaryjnych do Państwa dyspozycji pozostaje numer serwisowy (+48 89 533 95 07) czynny całą dobę.

Jednolity plik kontrolny.
19 maj 2016

 

Szanowni Państwo.


W związku z nowym obowiązkiem generowania dla Urzędu Skarbowego danych w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) wynikającym z ustawy z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja Podatkowa (DZ. U. z 2015 r. poz. 1649) prosimy wszystkich użytkowników systemu FALCON5 oraz FALCON4  spełniających kryteria DUŻYCH PRZEDSIĘBIORSTW czyli: zatrudniających 250 i więcej pracowników oraz których roczny obrót przekracza 50 milionów euro lub całkowity bilans roczny przekracza 43 miliony euro (zgodnie z ustawą z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej), o jak najszybszy kontakt z działem serwisu.

Jednocześnie informujemy, iż zmiany wynikające z w/w wymogów wprowadzane będą jedynie w systemie FALCON5. Wszystkich użytkowników systemu FALCON4 zapraszamy do kontaktu działem handlowym w celu ustalenia warunków przejścia na najnowszą wersję systemu.

 

Nowy katalog ofertowy - WEBTERMINAL
06 kwiecień 2016

WEBterminal to zupełnie nowy katalog zamówieniowy B2B wyznaczający nowe standardy w zakresie prezentacji oferty. Zaprojektowany od podstaw, przyjazny i intuicyjny interface sprawia, że zamawianie towaru jest szybkie i sprawne bez względu na rodzaj wykorzystywanego urządzenia (komputer, tablet, smartfon), czy też wykorzystywany system operacyjny. Wykorzystane rozwiązania technologiczne pozwoliły na wyeliminowanie konieczności jakiejkolwiek aktualizacji danych oraz możliwość integracji z dowolnym systemem handlowym, dzięki czemu wdrożenie WEBterminala nie wymaga już dodatkowej pracy związanej z wdrożeniem nowego systemu magazynowo-handlowego. Wielojęzyczność WEBterminala pozwala na obsługę wszystkich klientów bez względu na język, którym się posługują.

 

Główne cechy i funkcjonalności WEBterminala: 

 • szybkość działania

 • przejrzysty i intuicyjny interface

 • responsywność

 • brak konieczności aktualizacji danych

 • wielojęzyczność

 • wygodne mechanizmy wyszukiwania towarów z wykorzystaniem danych TecDoc

 • obsługa kosztorysów

 • obsługa procesu zgłaszania reklamacji oraz zwrotu towaru

 • integracja z LiveChat

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszym konsultantem ds. sprzedaży w sprawie bezpłatnej prezentacji.    

Życzenia świąteczne
24 marzec 2016

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.238.3896
10 marzec 2016

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5 5.238.3896:

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość oznaczenia dokumentu jako ANULOWANEGO/WYCOFANEGO z procesu wydania. Oznacza to, iż na każdym etapie realizacji procesu operator informowany będzie o tym fakcie.

REZERWACJE - w przypadku blokowania edycji rezerwacji ze znacznikiem OK blokadą objęto również możliwość usunięcia całej rezerwacji.

PRZESUNIĘCIA MIĘDZYMAGAZYNOWE - podczas eksportu dokumentu M- do pliku w formacie FL4 wprowadzono możliwość wskazania czy w pliku zapisane mają być ceny ewidencyjne towarów, czy w ich miejsce ceny sprzedaży wskazanego klienta.

RANKING KONTRAHENTÓW - do wydruku oraz pliku eksportu wyniku analizy dodano opcjonalnie informacje o typie kontrahenta.

WMS LOGISTYKA - do przeglądu dokumentów przekazanych do wydania dodano możliwość zaznaczania ich wg zadanych kryteriów.

WMS LOGISTYKA - do przeglądu blokad towarów dodano możliwość zaznaczania towarów wg ostatniej daty dodania towaru do blokady danej kategorii.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowy mechanizm komunikacyjny z systemami informatycznymi firm kurierskich UPS, DHL, GLS. Zmiany umożliwiły zgłaszanie jednej wysyłki w kilku paczkach oraz kwoty pobrania.

KOREKTY SPRZEDAŻY - do mechanizmu tworzenia dokumentów zbiorczych wartościowych dodano obsługę znacznika produkcja na towarze.

KONTRAHENCI - w danych towarów wg kontrahenta rozszerzono maksymalną jednostkę pakowania towaru do 8 znaków.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość definiowania ilości punktów uzyskiwanych za poszczególne czynności wykonywane na magazynie w formacie 999.9 a nie 99.9 jak dotychczas.

DOKUMENTY ELEKTRONICZNE - wprowadzono możliwość rezygnacji z proponowania przez system wysyłki dokumentu w formie elektronicznej mailowo do odbiorcy w przypadku dokumentów korekt faktur.

ZESTAWIENIA - w nagłówku zestawienia asygnat kontrahenta dodano informację o numerze ewidencyjnym kontrahenta.           

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.232.3814
03 marzec 2016

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5 5.232.3814 : 

WMS INWENTARYZACJA - wprowadzono szereg zmian w procedurze inwentaryzacji w module WMS. Najważniejsze z nich to:

 • wyjście z procedury bez zapisu odbywa się klawiszem ESC,

 • zatwierdzenie inwentaryzacji półki odbywa się poprzez zeskanowanie kodu kreskowego półki i potwierdzenie z klawiatury,

 • wprowadzono zabezpieczenie na dwukrotny skan towaru (dotychczas zdarzało się, iż drugi skan traktowany był jako wprowadzenie ilości towaru),

 • dodano możliwość zdefiniowania towaru nieznanego i określania jego obecności na półce klawiszem F7,

 • nadanie kodu kreskowego towaru wymaga obecnie od operatora uprawnienia do edycji kodów kreskowych z poziomu terminala magazynowego (dotychczas była to funkcjonalność dostępna dla wszystkich operatorów w trakcie inwentaryzacji),

 • dodano możliwość wymuszenia dodatkowej weryfikacji ilości towarów na półce, jeśli stwierdzona została ich rozbieżność (w momencie zatwierdzania półki system wymusi ponowne podanie ilości wybranych towarów, jeśli podana zostanie ilość inna niż przy pierwszym przeliczeniu to stosowna informacja zostanie przesłana mailem do opiekuna magazynu).

KATALOG TOWARÓW - zmieniono algorytm wyliczania ceny klienta. Obecnie w przypadku klientów z ceną narzutową do ceny ewidencyjnej w przypadku jej braku w danym magazynie użyta zostanie cena ewidencyjna z magazynu głównego, a jeśli takowej również nie ma to cena kalkulacyjna.

WMS - w module logistyki wprowadzono możliwość dodawania do listów przewozowych paczek utworzonych na podstawie dokumentów RW.

WMS - w trakcie pakowania skrzynki dodano możliwość wydruku etykiet towarowych dla wszystkich pozycji w skrzynce (klawisz F5).

MAGAZYN - procedura uśredniania wartości towarów została rozszerzona o możliwość wskazania listy towarów oraz listy magazynów, w których mają one zostać uśrednione.

KATALOG TOWARÓW - wprowadzono możliwość zaznaczania towarów na podstawie fragmentu nazwy w wybranym języku oraz wstawiania nazwy w wybranym języku dla listy zaznaczonych towarów.

KATALOG TOWARÓW - do przeglądu katalogu towarów dodano nowy opcjonalny obiekt CECHY TOWARÓW. Można go dodać do przeglądu za pomocą edytora przeglądu (SHIFT F12).

WMS LOGISTYKA - w przeglądzie MONITOR WYDAŃ w przypadku klientów z przypisaną formą płatności gotówka przy odbiorze, karta płatnicza, za pobraniem - tekst DO ODBIORU zamieniony został napisem DO KASY.

KONTRAHENCI - w zaznaczaniu kontrahentów dodano filtr wg dostępu do FL Webservice.

REJESTR VAT - w rejestrze sprzedaży VAT dodano informację wg jakiej daty wydruk został wygenerowany.

ZESTAWIENIA - w zestawieniach dokumentów handlowych dodano filtr STATUS PŁATNOŚCI pozwalający na ograniczenia dokumentów na zestawieniu do tylko rozliczonych, nierozliczonych.

WMS LOGISTYKA - wydruk etykiet dla wszystkich towarów ze skrzynki w trakcie jej pakowania przeniesiono pod klawisze F10 i F2. Dotychczas opcja ta była dostępna pod klawiszem F5.

REZERWACJE - do przeglądu pozycji rezerwacji dodano kolumny marża procentowo oraz marża kwotowo. Wartość marży ustalana jest na podstawie ceny sprzedaży z rezerwacji i ceny ewidencyjnej towaru, a jeśli takowej nie ma to ceny kalkulacyjnej. UWAGA! Wartość ta nie jest odzwierciedleniem marży z dokumentu sprzedaży i służyć może jedynie do oszacowania orientacyjnej zyskowności transakcji wynikającej z danej rezerwacji.

KONTROLA LIMITU KREDYTOWEGO - wprowadzono możliwość wykluczenia wybranego magazynu/ów spod kontroli limitu kredytowego.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowy przeglad rozbieżności inwentaryzacyjnych przedstawiający jednocześnie braki i nadwyżki. Dzięki możliwości sortowania wg lokalizacji umożliwia on łatwiejszą analizę wyników spisu.

DOKUMENTY ELEKTRONICZE - wprowadzono możliwość zdefiniowania treści wiadomości email wysyłanej do klienta wraz z dokumentem w formie elektronicznej.

WMS LOGISTYKA - ujednolicono wyświetlanie lokalizacji towaru z poziomu modułu handlowego FALCON5 oraz modułu WMS. Dotychczas przegląd z poziomu modułu WMS zawierał jedynie dane dotyczące lokalizacji powiązanych w wybraną kategorią lokalizacji, obecnie pokazuje wszystkie dostępne.

ZESTAWIENIA - w nagłówku zestawienia asygnat kontrahenta dodano informację o numerze ewidencyjnym kontrahenta.

Zamówienia katalogów TecDoc II.2016
29 luty 2016

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (II.2016).

Zamówienia należy składać do 14.03.2016. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC I.2016:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

OFERTA PRACY: PROGRAMISTA C++, Clipper, XHARBOUR
08 luty 2016

CAIRO-soft sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko: PROGRAMISTA C++, Clipper, XHARBOUR

 

Opis stanowiska:

 • rozwijanie istniejącego oprogramowania

 • diagnozowanie błędów

 • wspieranie rozwoju innych systemów opartych o technologie internetowe

 

Wymagania:

 • znajomość języka C++, Clipper lub xHarbour lub chęć jego nauki

 • znajomość zasad programowania obiektowego

 • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym korzystanie z dokumentacji technicznej

 • profesjonalne podejście i zaangażowanie przy tworzeniu oprogramowania

 • umiejętność pracy w zespole

 

Oferujemy:

 • pracę w stabilnej i szybko rozwijającej się firmie

 • atrakcyjne warunki zatrudnienia

 • komfortową i przyjemną atmosferę pracy

 

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

W tytule maila prosimy o wpisanie swojego imienia i nazwiska oraz stanowiska, na które składana jest aplikacja.

 

Prosimy o dołączenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. 1997 nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami.

 

Godziny pracy w okresie świąteczno-noworocznym.
22 grudzień 2015

Informujemy, iż w okresie świąteczno-noworocznym dział obsługi klientów CAIRO-soft pracuje według następującego schematu:

24 grudnia 2015        8:00 - 12:00

25-27 grudnia 2015   dni wolne

28-30 grudnia 2015   8:00 - 16:00

31 grudnia 2015        8:00 - 14:00

1 stycznia 2016         dzień wolny

Przypominamy również, iż w przypadkach awaryjnych cały czas do Państwa dyspozycji pozostaje czynny całą dobę numer telefonu + 48 89 533 95 07

Wesołych Świąt!
21 grudzień 2015

Inwentaryzacja oraz czynności przed rozpoczęciem pracy w nowym roku
18 grudzień 2015

Procedura inwentaryzacji została opisana w niżej zamieszczonym pliku. Jeśli po zapoznaniu się z nim będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek pytania, bądź trudności z zakończeniem tej procedury prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem serwisu oprogramowania.

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON5
Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON4

Przed rozpoczęciem pracy w nowym roku kalendarzowym należy przede wszystkim:

 • sprawdzić czy wszystkie dokumenty z poprzedniego roku zostały zakończone i są zatwierdzone,
 • sprawdzić poprawność numeracji, 
 • sprawdzić i w razie konieczności zaktualizować dopiski do numerów dokumentów. 


Opis tych czynności znajduje się w zamieszczonych niżej plikach. Jeśli po zapoznaniu się z nimi będzie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem serwisu oprogramowania. 

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON5
Zmiana numeracji dokumentów w FALCON4

 

Zamówienia katalogów TecDoc I.2016
30 listopad 2015

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (I.2016).

Zamówienia należy składać do 14.12.2015. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC I.2016:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.207.3562
09 wrzesień 2015

Informujemy, iż z początkiem września udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.207.3562.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

LOGOWANIE OPERATORÓW - wprowadzono mechanizm pozwalający ograniczyć maksymalną ilość blokowanych licencji przez 1 operatora do 1. Aby wprowadzić takie ograniczenie należy w parametrach operatora ustawić parametr OGRANICZAJ LOGOWANIE DO 1 LICENCJI na TAK.

WEBSERVICE - do metody OrderProducts dodano możliwość określenia formy płatności dla składanego zamówienia. Przesłane warunki nie mogą wykraczać poza warunki przypisane domyślnie do kontrahenta.

REZERWACJE - wprowadzono możliwość włączenia dodatkowej kontroli przy edycji rezerwacji z GDH inną niż przypisana do operatora. W takim przypadku od operatora wymagane byłoby dodatkowe uprawnienie. Domyślne ustawienie kontroli nie wprowadza zmian względem dotychczasowych ustawień systemu.

KASA/BANK - dotychczasowy parametr określający fakt tworzenia się w systemie nadpłat został rozbity na dwa parametry: osobno dla kasy i banku.

AUTOZATOWAROWANIE ODDZIAŁÓW - do definicji profili autozatowarowania oddziałów dodano możliwość zamówienia towarów do stanu maksymalnego, o ile aktualny stan spadł poniżej minimalnego.

MAGAZYN - wydruki stanów magazynowych dotychczas były niedostępne dla operatorów bez uprawnienia PODGLĄD NA CENĘ ZAKUPU. Obecnie jeśli operator nie posiada takiego uprawnienia będzie mógł wykonać wydruk, ale nie będzie on zawierał informacji o cenach zakupu/ewidencyjnych towarów.

DOKUMENTY - w przeglądzie pozycji dokumentu faktury dodano możliwość posortowania pozycji wg symbolu kontrahenta.

ROZRACHUNKI - do systemu wprowadzono możliwość wygenerowania dokumentu korekty faktury na podstawienie nierozliczonej płatności wynikającej z dokumentu faktury sprzedaży. Utworzony w ten sposób dokument korygujący będzie miał wartość równą nierozliczonej kwocie faktury. Opcja ta wywoływana jest z poziomu przeglądu płatności kontrahenta -> ROZLICZENIE SKONTA.

TERMINAL DO ZAMÓWIEŃ - do przeglądu zamienników dodano opcjonalne kolumny: cena klienta netto, cena klienta brutto, cena katalogowa netto, cena katalogowa brutto. Kolumny te można dodać do przeglądu za pomocą konfiguracji przeglądu.

PRZESUNIĘCIA MIĘDZYMAGAZYNOWE - do przeglądu dokumentów M- dodano możliwość zaznaczenia dokumentów wg statusu ich wydania (CTRL <- - ZAZNACZ WG).

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - w przeglądzie dostępności zdalnej możliwe jest obecnie wyświetlanie informacji o zastępniku przesłanej przez dostawcę Moto-Profil.

AUTOZATOWAROWANIE ODDZIAŁÓW - przy wyliczaniu ilości towarów do przesunięcia wprowadzono zmianę, która nie będzie uwzględniała ilości blokowanych na rezerwacjach bez znacznika OK jako rozchodowanych.

REZERWACJE - do nagłówka rezerwacji wprowadzono znacznik EKSPRESS, który określa pierwszeństwo takiego dokumentu w momencie dostawy towaru i jego blokowania na dokumentach rezerwacji. Szczegóły dostępne są u naszych konsultantów.

WYSZUKIWANIE TOWARÓW - podczas wyświetlania wyników wyszukiwania, jeśli liczba wyników przekracza 1000 wyświetlony zostanie dodatkowy komunikat informujący o tym fakcie. W takim przypadku wyświetlona lista wyników nie będzie zawierała wszystkich towarów.

WYDRUKI - na wydrukach dokumentów handlowych umożliwiono określenie czy forma płatności: płatne przelewem w terminie ma być drukowana jako: PRZELEWEM W TERMINIE ... DNI (DATA)" - tak jest domyślnie - czy w formie "PRZELEWEM DO <DATA>".

Zamówienia katalogów TecDoc IV.2015
04 wrzesień 2015

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (IV.2015).

Zamówienia należy składać do 14.09.2015. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC IV.2015:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.207.3408
14 lipiec 2015

Informujemy, iż z początkiem lipca udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5. Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

REZERWACJE - do systemu wprowadzono możliwość wprowadzania rozbudowanego opisu pozycji rezerwacji (CTRL+F10 na pozycji RE) analogicznie do pozycji asygnat. Stosowna funkcjonalność znalazła się również w module Webservice. 

ZESTAWIENIA DOKUMENTÓW - do zestawień dokumentów WZ/ZW/PG/GP dodano możliwość filtrowania wg listy wskazanych form płatności. Dotychczas możliwe było filtrowanie wg tylko jednej wskazanej formy. 

DOKUMENTY - kontrolę miesiąca na dokumentach powstałych w wyniku konwersji z asygnat rozszerzono na dokument rozchodów wewnętrznych. Obecnie jeśli parametr ADMINISTARCJA - PARAMETRY - DOKUMENTY HANDLOWE - ASYGNATY - KONWERSJA ASYGNAT - AS Z INNEGO MIESIĄCA ustawiony będzie na NIE to konwersja na dokument RW w miesiącu innym niż wystawienia asygnaty nie będzie możliwa.

KOREKTY ZAKUPU - wprowadzono fix korygujący sposób wyliczana wartości ewidencyjnej dla pozycji usługowych na korektach zakupu wprowadzanych bez dokumentu źródłowego. 

WYDRUKI FISKALNE - wprowadzono mechanizm pozwalający określić drukarkę fiskalną, na której zrealizowany został wydruk paragonu fiskalnego. Prawidłowe działanie mechanizmu wymaga wprowadzenia unikalnego ID w danych drukarki fiskalnej w parametrach systemu.  

PROMOCJE/BONUSY - dodano możliwość kopiowania profili promocji/bonusów klawiszami CTRL+END.

KASA / BANK - w przypadku aktywnego parametru KASA - OGÓLNE - TWORZENIE NADPŁAT przy każdym przypadku wprowadzenia kwoty wyższej niż wynikającej z płatności system proponował będzie utworzenie nadpłaty.

ZAKUPY - na wydruku dokumentu PZ dodano informację z ilością niezbędnych do przyjęcia dostawy opakowań zbiorczych.

AUTOZATOWAROWANIE ODDZIAŁÓW - do profilu autozatowarowania oddziałów dodano parametr określający czy jako backorder mają być traktowane niepotwierdzone M- tylko z magazynu centralnego czy ze wszystkich magazynów 

LOGISTYKA - dostęp do procedur wydruku etykiet z poziomu modułu zarządzania (LOGISTYKA - PACZKI - TAB) oraz wydruku wolnych etykiet (LOGISTYKA - PACZKI - END) ograniczono uprawnieniami - odpowiednio - DODAWANIE NOWYCH PACZEK oraz DODAWANIE WOLNYCH PACZEK. Dodatkowo wydruk etykiety na paczkę wymaga obecnie podania niepustego komentarza.

REZERWACJE - wprowadzono możliwość określania formy płatności na transakcję już na poziomie dokumentu rezerwacji. W trakcie konwersji będzie ona sukcesywnie przenoszona aż do dokumentu sprzedaży. Możliwość taka zależna jest od parametru - DOKUMENTY HANDLOWE - PARAMETRY OGÓLNE - "DD/RE - pytaj o formę płatności".

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowe uprawnienia określające możliwość dodawania do listu przewozowego pustych paczek. Obecnie taka czynność wymaga od operatora posiadania uprawnienia, bądź potwierdzenia przez osobę uprawnioną do tego. 

WEBSERVICE - w module Webservice wprowadzono następujące zmiany:

 • metoda getMyInvoices - dodano możliwość pobierania korekt faktur sprzedaży

 • metoda doSearchProducts - dodano możliwość wyszukiwania towarów wg id kategorii ze struktury towarowej, do której przypisane są towary

 • metoda getProductsInfo - dodano informację o spodziewanej dacie dostawy oraz o grupie towarowej, do której przypisany jest towar (symbol grupy i jej nazwa).

Szczegółowy opis zmian zawarty jest w dokumentacji dostępnej w serwisie CAIRO-soft. 

CENNIKI DOSTAWCÓW - wprowadzono szereg zmian w module cenników dostawców. Szczegółowe informacje dostępne są u naszych konsultantów. 

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono możliwość ustawienia nowego rodzaju połączenia bezpośredniego z firmą Hart. W przypadku trudności z konfiguracją prosimy o kontakt z konsultantami serwisu CAIRO-soft.

KOREKTY SPRZEDAŻY - w danych magazynu dodano parametr TERMIN NA ZWROT, który pozwala na określenie maksymalnego terminu na wystawienie korekty sprzedaży w danym magazynie. Parametr ten ma wyższy priorytet niż parametr ogólny DOKUMENTY HANDLOWE - (ZW) KOREKTA SPRZEDAŻY - PARAMETRY OGÓLNE - TERMIN WYSTAWIENIA.

MOTO-PROFIL - w module generowania danych na potrzeby integracji z katalogiem Profi-auto dodano dodatkowe informacje o towarach nie podlegających zwrotowi.

WMS LOGISTYKA - w terminalu magazyniera dodano opcję przepakowania całej paczki lub poszczególnych jej elementów do nowej lub istniejącej wcześniej paczki. 

ZAKUPY - wprowadzono parametr określający czy w momencie zatwierdzenia dostawy towar ma być blokowany na wszystkich istniejących rezerwacjach, czy tylko na rezerwacjach ze znacznikiem OK (ADMINISTRACJA -> PARAMETRY -> DOKUMENTY HANDLOWE -> (PZ) FAKTURA ZAKUPU -> PARAMETRY OGÓLNE - BLOKUJ NA REZERWACJACH).

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość wskazania grup dokumentów K+, które utworzone zostaną w wyniku procedur magazynowych takich jak zdjęcie towaru z magazynie, inwentaryzacja, przyjęcie towary na stan, itp.

WEBSERVICE - do webservice dodano opcjonalną (udostępnianą przez CAIRO) metodę zwracającą dane zalogowanego użytkownika oraz w metodzie getMyInvoices dodano możliwość filtrowania dokumentów wg statusu rozliczenia. Szczegóły w dokumentacji dostępnej w serwisie. 

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - do systemu lojalnościowego dodano parametry i uprawnienia pozwalające ograniczyć naliczanie punktów dla klientów, którzy zalegają z płatnościami oraz usunąć z programu lojalnościowego klientów, którzy zalegają z płatnościami dłużej niż określona ilość dni.

Zamówienia katalogów TecDoc III.2015
09 czerwiec 2015

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (III.2015).

Zamówienia należy składać do 15.06.2015. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC III.2015:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.178.3196
21 kwiecień 2015

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

PRZEGLĄDY DANYCH - do wielu przeglądów danych systemu dodano zgodnie z życzeniami użytkowników dodatkowe informacje. Szczegółowe informacje dostępne są u naszych konsultantów

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono możliwość ustanowienia połączenia bezpośredniego z systemem firmy InterTeam. W kwestii konfiguracji połączenia prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.

REZERWACJE - wprowadzono możliwość zaznaczania rezerwacji, które posiadają pozycje zamówione u dostawców zdalnych (REZERWACJE -> ZAZNACZ WEDŁUG -> POZYCJE W MG ZDALNYM). 

WYDRUKI - w związku z pojawiającymi się problemami w prawidłowym podziale na strony wydruków z systemu wprowadzono parametr ADMINISTRACJA -> PARAMETRY -> SYSTEM -> LISTA DRUKAREK SYSTEMU -> LINII NA STRONIE określający dla każdej drukarki oczekiwaną ilość wierszy wydruku na stronie. Ustawienie to zastępuje dotychczasową ilość zapisaną na stałe w systemie. 

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - do systemu wprowadzono możliwość zamawiania towaru w firmie POLCAR bezpośrednio z poziomu przeglądu magazynu (analogicznie do innych dotychczas dostępnych połączeń). Zainteresowanych wdrożeniem takiego połączenia prosimy o kontakt z naszymi konsultantami w celu ustalenia technicznych aspektów takiego połączenia. 

KATALOG TOWARÓW - w przeglądzie SYMBOLE TOWARÓW KONTRAHENTA dodano możliwość usunięcia klawiszem DEL symboli kontrahenta dla listy zaznaczonych towarów (o ile istnieje lista zaznaczeń). Dotychczas operacja była możliwa jedynie dla podświetlonego towaru. 

REZERWACJE - konwersję rezerwacji na dokument przesunięcia zabezpieczono na wypadek ilości niezgodnych z krotnością towaru. W przypadku rozbieżności tych danych ilość niepodzielna przez krotność pozostanie na rezerwacji.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono nowy typ połączenia bezpośredniego - AutoPartner Bieruń. Dzięki niemu możliwe jest sprawdzanie dostępności i zamawianie towarów w tej hurtowni bezpośrednio z poziomu systemu FALCON5.

REZERWACJE - wprowadzono parametr (PARAMETRY -> DOKUMENTY HANDLOWE -> REZERWACJA -> PARAMETRY OGÓLNE -> NUMER TEL KLIENTA DO POWIADOMIENIA SMS) określający czy w trakcie zakładania dokumentu rezerwacji nr telefonu klienta ma być przypisywany do dokumentu jako numer do powiadomienia SMS.

WEBSERVICE - w usłudze webservice ograniczono maksymalną ilość aktywnych sesji jednego klienta do 10.

KATALOG TOWARÓW - import i eksport symboli oryginałów, elementów składowych został rozbudowany o pole nazwa.

WEBSERVICE - w mechanizmie webservice wprowadzono blokady w przypadku klientów z zalegającymi w systemie asygnatami, przeterminowanymi płatnościami oraz przekroczonym limitem kredytowym. UWAGA! Zmiana wprowadza analogiczne blokady również w programie FLkat2.

WMS LOGISTYKA - zmieniono metodę wylogowywania terminali magazynowych z poziomu LISTY TERMINALI. Obecna metoda pozwala na mniej szczegółową konfigurację systemu operacyjnego na serwerze systemu, a tym samym eliminuje mogące się pojawiać problemy w tym zakresie. .

Zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania.

Zamówienia katalogów TecDoc
18 luty 2015

Przypominamy, iż zostało już tylko kilka dni na składanie zamówień na katalogi TecDOC kwartał II/2015.

Zamówienia przyjmujemy do 22.03.2015. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Katalogi TecDOC - Nowa edycja! Nowe wersje katalogów!

Informujemy, iż od nowego kwartału (II/2015) wprowadzone zostały dwie wersje katalogów TecDOC:
- katalog DVD bez zdjęć (zdjęcia do katalogów będą mogły być pobierane przez internet;
zdjęcia raz pobrane zostaną zapisane na komputerze i nie będzie konieczności
ponownego ich pobierania)
- katalog DVD ze zdjęciami (bez zmian względem dotychczas sprzedawanych katalogów).

Zmiany mają na celu ograniczenie czasu i zasobów niezbędnych do przeprowadzenia instalacji katalogu.
W związku z powyższym zmianie uległ aktualny cennik katalogów prezentowany poniżej:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 31 €* / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 17,50 €* / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 37,50 €* / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 21,25 €* / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 115 €* / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 57 €* / rok

* Przy sprzedaży cena przeliczona zostanie na PLN wg kursu NBP aktualnego na moment sprzedaży.

Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Inwentaryzacja oraz czynności przed rozpoczęciem pracy w nowym roku
24 grudzień 2014

Procedura inwentaryzacji została opisana w niżej zamieszczonym pliku. Jeśli po zapoznaniu się z nim będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek pytania, bądź trudności zakończeniem tej procedury prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem serwisu oprogramowania.

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON5
Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON4

Przed rozpoczęciem pracy w nowym roku kalendarzowym należy przede wszystkim:

 • sprawdzić czy wszystkie dokumenty z poprzedniego roku zostały zakończone i są zatwierdzone,
 • sprawdzić poprawność numeracji, 
 • sprawdzić i w razie konieczności zaktualizować dopiski do numerów dokumentów. 


Opis tych czynności znajduje się z zamieszczonych niżej plikach. Jeśli po zapoznaniu się z nimi będzie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem serwisu oprogramowania. 

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON5
Zmiana numeracji dokumentów w FALCON4

 

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.154.2970
14 grudzień 2014

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

RAPORTOWANIE DO BOSCH - we współpracy z firmą BOSCH wprowadziliśmy do systemu moduł raportowania niezbędnego do sprawnych i prawidłowych rozliczeń z dostawcą. Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do serwisu CAIRO-soft.

PRZELEW DO ZAZNACZONYCH BZWBK24 - wprowadzono możliwość generowania poleceń przelewu w formacie banku BZWBK.

IMPORT WYCIĄGÓW BANKOWYCH CitiDirect MT940 - wprowadzono możliwość importu wyciągów bankowych z nowego formatu - SWIFT MT940.

WYDRUK PACZEK WZ/ZW - dodano możliwość automatycznego generowania etykiet spedycyjnych do dokumentów WZ/ZW w momencie ich wydruku. Pozwala to na lepszą kontrolę nad dostawą tych dokumentów do odbiorcy za pośrednictwem własnego transportu.

WMS LOGISTYKA - AS/DD - edycja pozycji - wprowadzono możliwość wymuszania aktualizacji informacji o zawartości paczek towarowych w momencie edycji lub usunięcia pozycji dokumentu DD/M-. Opcja ta jest niezwykle przydatna w firmach przygotowujących dla swoich odbiorców specyfikacje paczek (tzw. Packing list). Zainteresowanych uruchomieniem takiej opcji prosimy o kontakt z serwisem CAIRO-soft.

WS/dbfd2 - pobranie dokumentu PDF - do modułu WEBSERVICE dodano nową metodę zwracająca postać elektroniczną dokumentu, o ile taka występuje.

WMS LOGISTYKA - kontrola jakości - na poziomie przyjęcia towaru wprowadzono mechanizmy kontroli jakości. Towary, dla których kontrola jest wymagana przez potwierdzeniem jakości nie będą mogły być przyjęte na półki magazynu.

WMS LOGISTYKA - znacznik na towarze do weryfikacji - wprowadzono możliwość wskazania towarów ( znacznik w danych towaru ), które mogą być zbierane z półek bezpośrednio do paczek i nie będą wymagały podwójnej weryfikacji.

FAKTURY - powiązanie z paczką - w magazynach logistycznych dodano możliwość automatycznego generowania etykiet paczek do dokumentów handlowych, które dostarczane mają być razem z towarem przez kierowcę. W module WMS paczki takie podlegały będą takim samym procedurom jak paczki z towarem.

WMS LOGISTYKA – opakowania zbiorcze - na listach przewozowych dodano listę nazw opakowań zbiorczych znajdujących się na liście dla każdego z odbiorców oraz w trakcie procedury przyjęcia towaru z M+, który znajdował się w opakowaniu zbiorczym dodano wymuszenia zwolnienia opakowania zbiorczego.

KONWERSJA DD NA PF - wprowadzono możliwość utworzenia dokumentu pro formy z asygnaty.

KURS NBP - procedury pobierania kursów walut z systemu NBP zmodyfikowano tak, aby zapewniały one współpracę z nową metodą publikacji tych danych przez NBP.

WMS LOGISTYKA – łączenie paczek - wprowadzono do modułu możliwość łączenia wielu paczek. Dotychczas w takim przypadku pojawiał się problem podczas zamykania dokumentów spedycyjnych.

WEBSERVICE / dbfd2 - wprowadzono obsługę usług w metodach zwracających dane towarów/usług oraz pozwalających na złożenie zamówienia.

EDYCJA NAGŁÓWKA I POZYCJI  ZW - wprowadzono możliwość określenia domyślnej formy płatności na dokumencie ZW ( z dokumentu źródłowego, domyślnego kontrahenta, zdefiniowany parametrem ) oraz słownika przyczyn korekt, z którego możliwy będzie wybór przyczyny w trakcie edycji nagłówka dokumentu.

WWBSERVICE / dbfd2 - pobranie zdjęć towaru - dodano możliwość pobierania adresów zdjęć wybranych towarów.

WMS LOGISTYKA - przenoszenie pozycji pomiędzy RE - w procedurze przenoszenia pozycji pomiędzy rezerwacjami dodano możliwość określenia ilości przenoszonej. Dotychczas zawsze przenoszona była cała ilość z pozycji.

LISTA OSTATNICH TRANSAKCJI - w przeglądzie LISTA OSTATNICH SPRZEDAŻY TOWARU KLIENTOWI obecnie pojawią się wszystkie transakcje, w których klient był płatnikiem lub/i odbiorcą, a nie jak dotychczas jedynie płatnikiem.

WMS LOGISTYKA - pakowanie towaru - podczas pakowania towaru jeśli użyte zostało opakowanie zbiorcze to przy kolejnym towarze dla tego samego klienta system podpowiadał będzie ostatnio użyte opakowanie.

KATALOG TOWARÓW - zaznacz wg - dodana możliwość zaznaczania towarów wg nowych kryteriów: NAPIĘCIE, NATĘŻENIE, MOC, RODZAJ PALIWA, TEST JAKOŚCI, TESTER BOSCH, TESTER TOPAZ, TESTER D&V.

WMS LOGISTKA - przepakowanie towaru - w terminalach magazynowych dodano możliwość PRZEPAKOWANIA TOWARU zgodnie z określonym przez klienta typem opakowania.

WMS LOGISTYKA - sprawdzanie towarów - dodana możliwość zablokowania pakowania towaru przez operatora, który zbierał towar do danej skrzynki. Dzięki temu wymuszamy podwójną weryfikację wydanego towaru przez dwóch operatorów. Dodano również możliwość wcześniejszego wydrukowania etykiet paczek, co pozwala na znaczne zoptymalizowanie procesu wydawania towaru.

IMPORT ZAMÓWIENIA DO DOSTAWCY - w przypadku importu zamówienia dodana możliwość aktualizacji OPISU z warunków dostaw kontrahenta.

AS/RE - WSTAWIENIE OK – trasy - dodano nowy parametr określający czy przy wstawieniu znacznika OK na rezerwacji trasa ma zostać zaktualizowana zgodnie z zadeklarowanymi w systemie założeniami ( DOKUMENTY HANDLOWE > REZERWACJE >PARAMETRY OGÓLNE > OK - AKTUALIZUJ TRASĘ ).

SPECYFIKACJA EKSPORTOWA - na wydruku specyfikacji eksportowej zmieniono tytuł wydruku na "SPECYFIKACJA POSZCZEGÓLNYCH SZTUK ŁADUNKU", zgodnie z wymogami prawnymi w tym zakresie.

WMS LOGISTYKA - bufor przyjęć - do etykiet tworzonych z poziomu bufora przyjęć dodano możliwość umieszczenia aktualnej daty i godziny wydruku.

INTEGRACJA Z TECCOM - wprowadzono możliwość składania zamówień, importu dokumentów oraz sprawdzania dostępności w trybie online z TECCOM. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Działem Serwisu ( tel. 89/533-95-07 ).

PROMOCJE - dodano nowe uprawnienie do podglądu promocji.

PODSUMOWANIE STANU KARTOTEK - lista zaznaczeń - w podsumowaniu stanu kartotek zmieniono sposób zliczania obrotów dla listy zaznaczeń. Obecnie uwzględniane będą zaznaczone towary we wskazanych magazynach. Dotychczas podsumowywane były jedynie zaznaczone kartoteki magazynowe.

DANE TOWARU - elementy składowe - w edycji danych towaru dodano możliwość odnotowywania symboli towarów wchodzących w skład danego towaru, oraz symboli, w których stanowi on element składowy. Informacje te mogą być szczególnie przydatne w przypadku alternatorów i rozruszników.

Zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania.

FALCON5 – promocyjne warunki zakupu licencji dla użytkowników FALCON4
10 październik 2014

Przypominamy o możliwości aktualizacji systemu w wersji FALCON4 do FALCON5. FALCON5 jest najnowszą wersją naszego systemu magazynowo-handlowego, który zyskał szereg nowych możliwości. Szczegółowych informacji uzyskać można w serwisie naszej firmy.

Zapraszamy!

Nowa edycja katalogu TECDOC 4.2014
01 październik 2014

Informujemy, iż można składać zamówienia na nową edycję katalogu TECDOC IV.2013. Zamówienia prosimy składać za pośrednictwem formularza zamówieniowego dostępnego na naszej stronie, telefoniczne pod numerem 89 / 533 95 07 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

Nowa wersja systemu spedycyjnego Flspeed
25 wrzesień 2014

Informujemy o wydaniu nowej wersji modułu spedycyjnego Flspeed. Najważniejsze nowości to:

 • obsługa pojemników spedycyjnych wielokrotnego użytku,
 • możliwość wymuszenia na kierowcy sprawdzenia zgodności pobranych paczek z listem przewozowym.

Zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.140.2749
15 wrzesień 2014

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

 • możliwość odnotowywania w danych towaru elementów, które wchodzą w skład towaru oraz towarów, których jest elementem

 • WMS – do modułu wprowadzono mechanizmu do obsług przepakowywania towarów, możliwość składowania towaru z podziałem na rodzaj opakowania oraz wcześniejszego wydruku etykiet spedycyjnych

 • WMS – integracja z systemem Pack-To-Light znacznie usprawniającym proces weryfikacji i kompletowania paczek dla odbiorców

 • dostosowano system do obrotu towarem podlegającym odwrotnemu obciążeniu ( kwestia szczególnie istotna w branży budowlanej )

 • dodano obsługę nowych formatów importu wyciągów bankowych mt940

 • wprowadzono nowy moduł Webservice umożliwiający komunikację zewnętrznych systemów ( m.in. sklepów internetowych, klientów korzystających z innych systemów handlowych )

 • operatorzy – wprowadzono możliwość wymuszania silnego hasła dla operatorów, składającego się z wielkich i małych liter oraz cyfr

 • WMS - dodano możliwość wydruku Specyfikacji paczek do faktury sprzedaży oraz możliwość wykorzystywania pojemników spedycyjnych wielokrotnego użytku

 • WMS – wprowadzono możliwość buforowania dostaw towaru

 • wprowadzono możliwość importu dokumentów zakupu z firmy Unionparts producenta układów hamulcowych Rotinger

 • reklamacje – wprowadzono możliwość dołączania załączników do zgłoszenia reklamacyjnego i wiele innych.

Zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania.

TECCOM
01 wrzesień 2014

Wraz z początkiem września udostępniliśmy użytkownikom systemU FALCON5 możliwość integracji z producentami części motoryzacyjnych za pośrednictwem platformy TECCOM. Dzięki takiej opcji możliwe jest zautomatyzowanie procesu zamawiania towaru i wczytywania dokumentów zakupu, co pozwala na znaczne oszczędności czasu oraz dostęp do informacji o dostępności towaru w trybie online. Wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem takiej funkcjonalności prosimy o kontakt.

Nowe wdrożenia
19 grudzień 2013

Bardzo miło nam poinformować Państwa, iż w ostatnich tygodniach zrealizowaliśmy z powodzeniem wdrożenia naszych produktów u kolejnych klientów.

   

Przedsiębiorstwo AUTO-STARTER z Gdańska to jeden z liderów w produkcji alternatorów, rozruszników oraz ich elementów. W ramach wdrożenia uruchomiono system ERP FALCON5 wraz z modułem WMS, dzięki czemu możliwe jest kontrolowanie procesu realizacji zamówień od momentu jego zgłoszenia, aż po przekazanie przesyłki firmie spedycyjnej.

 

Moduł WMS został również z powodzeniem wdrożony w firmie AUTO-PARTNER Sp. z o.o. z Gdańska. Pozwoliło to znacznie poprawić kontrolę nad wszystkimi procesami związanymi z magazynowaniem towaru. Pozytywnie wpłynęło na wydajność pracowników magazynowych, a także pozwoliło zminimalizować ilość błędów.

   

Nowa wersja katalogu FLkat2
11 wrzesień 2013

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

 • programy zamówieniowe - wprowadzono możliwość sprawdzenia dostępności towarów wszystkich towarów z zamówienia jednocześnie, dzięki czemu możliwe jest szybkie uzyskanie informacji o możliwym terminie realizacji całego zamówienia
 • wprowadzono kolejne usprawnienia mające na celu dalszą automatyzację obsługi zamówień spływających od klientów
 • katalog towarów - dodano możliwość oznaczenia towaru jako używanego i prezentacji takiej informacji w programach zamówieniowych
 • wprowadzono możliwość przypisania dowolnych załączników do dokumentów
 • moduł WMS Logistyka został wzbogacony o możliwość integracji z modułem Pick-To-Light pozwalającym na uzyskanie znacznej optymalizacji procesu pakowania towaru dla odbiorców
 • do przeglądów dokumentów wprowadzono możliwość szybkiego podglądu dokumentów kontahenta ( -> - DOKUMENTY KONTRAHENTA )
 • magazyn - wprowadzono możliwość wyłączenia nieużywanych w systemie magazynów, tak, aby nie były one widoczne dla operatorów bez dodatkowych uprawnień
 • zoptymalizowano działanie zestawień WG TOWARÓW
 • promocje/bonusy - dodano możliwość określania promocji opierających się na wzroście obrotów

Wszystkich zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji systemu prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania.

Integracja z platformą TECCOM
11 wrzesień 2013

 

Wraz z początkiem września udostępniliśmy użytkownikom systemy FALCON5 możliwość integracji z producentami części motoryzacyjnych za pośrednictwem platformy TECCOM. Dzięki takiej opcji możliwe jest zautomatyzowanie procesu zamawiania towaru i wczytywania dokumentów zakupu, co pozwala na znaczne oszczędności czasu oraz dostęp do informacji o dostępności towaru w trybie online. Wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem takiej funkcjonalności prosimy o kontakt.

Nowa edycja katalogu TECDOC - 4.2013
01 wrzesień 2013

 

Informujemy, iż można składać zamówienia na nową edycję katalogu TECDOC IV.2013. Zamówienia prosimy składać za pośrednictwem formularza zamówieniowego dostępnego na naszej stronie, telefoniczne pod numerem 89 / 533 95 07 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszamy!

Targi SIA 2013 Kijów
24 kwiecień 2013

 

 

 

 

 

 

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami na rynku ukraińskim w dniach 29.V-2.VI.2013 uczestniczyć będziemy w 21.Międzynarodowych Kijowskich Targach Motoryzacyjnych SIA'2013

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.

Targi „Autoservice Expo 2013”
24 kwiecień 2013

 

W dniach 02-05.04.2013 w Kijowie na Ukrainie, odbyły się kolejny raz targi dla serwisów samochodowych „Autoservice Expo 2013”. Pierwszy raz mieliśmy przyjemność zaprezentować się na tego typu wystawie z naszymi produktami. Nasz FALCON5 cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Odbyliśmy sporo interesujących rozmów, jak również dokonaliśmy wielu prezentacji. Wróciliśmy z ogromnym bagażem doświadczeń i kontaktami handlowymi.

 

FALCON - wersja 5.48.860
24 kwiecień 2013

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

 • Zmiany w systemie FALCON5 w zakresie zamawiania towarów - Wprowadzone zmiany pozwalają na zautomatyzowanie procesu zamawiania towarów przez klientów oraz pomiędzy oddziałami. Umożliwiają one automatycznie ściąganie towaru od wybranych dostawców połączonych z systemem poprzez połączenia bezpośrednie ( dostępne połączenia z systemami FALCON, Motoprofil, Geparts, Integra, Rotinger ). Optymalizując i upraszczają proces zamawiania za pośrednictwem programów zamówieniowych - TERMINAL oraz FLkat2.
 • PROGRAMY ZAMÓWIENIOWE - dodano do systemu nowy tryb definiowania parametrów programów zamówieniowych. Operatorzy posiadający uprawnienie PROGRAMY ZAMÓWIENIOWE - TRYB UPROSZCZONY mają możliwość jedynie dodania nowego połączenia ( bez edycji już istniejących ) z ograniczeniem jedynie do podstawowych parametrów.
 • ETYKIETY – odświeżono mechanizmy wydruku etykiet z poziomu systemu FALCON.
 • PLIKI - wprowadzono zupełnie nowy mechanizm wyboru pliku z dysku. Pozwala on na sprawne poruszanie się po zasobach dyskowych oraz szybki wybór poszukiwanego pliku.
 • AUTOZAMÓWIENIA DO FILII - w mechanizmie automatu zamówieniowego do filii wprowadzono nowe parametry określające czy przy zamówieniu uwzględniane mają być rezerwacje klientów, czy wygenerowane dokumenty M- mają być automatycznie przesyłane do wydania na magazynach logistycznych, czy mają być generowane zamówienia do dostawców zewnętrznych. Wprowadzone parametry pozwalają jeszcze bardziej dostosować moduł do oczekiwań użytkowników.

Jeśli chcecie Państwo uzyskać aktualizację do najnowszej wersji, prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania.

Dotacje unijne. Nowe nabory w 2013 roku.
10 luty 2013

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła harmonogram naborów wniosków o dotacje z funduszy unijnych w 2013 roku. Projekty w ramach działania 8.2 pozwalają na współfinansowanie nawet w 50% wdrożenia systemu FALCON oraz jego modułów dodatkowych, takich jak Logistyka, FLspeed, programy zamówieniowe. Więcej informacji możecie Państwo uzyskać w naszym dziale serwisu oprogramowania.

FALCON5 - wersja 5.28.700
10 luty 2013

Miło nam poinformować, iż udostępniliśmy naszym klientom kolejną wersję systemu FALCON5.
Do najważniejszych zmian w niej należą:

 • zmiany w wydrukach faktur dostosowujące je do najnowszych zmian w ustawie o VAT,
 • zmiany w module reklamacji optymalizujące pracę z modułem ( uwzględnienie sugestii użytkowników ),
 • nowa wersja zestawienia SPRZEDAŻ WG GRUP TOWAROWYCH,
 • zapisywanie danych klienta z wydruku Tax Free,
 • zmiany w module promocji - możliwość ograniczania zakresu promocji dla listy magazynów oraz listy grup kontrahentów.

Zamówienia katalogów TecDoc I.2019 - ZMIANA CENNIKA
04 grudzień 2018

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDoc (I.2019).

Zamówienia należy składać do 14.12.2018. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDoc I.2019 (UWAGA: ZMIANA CENNIKA):

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 110 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 112 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska)

390 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Przerwa w dostawie usługi.
29 listopad 2018

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 01.12.2018 (sobota), w godz. 12:00 - 18:00, mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w działaniu usługi pobierania danych z bazy REGON. Wynika to z prac modernizacyjnych po stronie dostawcy usługi.

Przepraszamy za potencjalne niedogodności.
 
Zespół CAIRO-soft.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.374.5902
07 listopad 2018

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.372.5796. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania / HELPDESK (+48 89 533 95 07; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

WMS LOGISTYKA - wprowadzono dalsze usprawnienia w optymalnym trybie wyboru lokalizacji towaru do zebrania. Mają one na celu usprawnienie pracy operatorów magazynowych.

WMS LOGISTYKA - do przeglądu z zawartością skrzynki wprowadzono możliwość wydruku etykiety na towary oraz przeniesienia wybranych pozycji ze skrzynki na wskazaną przez operatora blokadę.

OPERATORZY - wprowadzono nowe uprawnienie regulujące dostęp operatorów do formy płatności RATY.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość usunięcia pustych lokalizacji towaru z następujących przeglądów w systemie LOGISTYKA - MAGAZYN - lista zaznaczeń towarów - -> -  USUŃ PUSTE LOKALIZACJE, LOGISTYKA - INWENTARYZACJA - STATUS - SEKTOR - -> - USUŃ PUSTE LOKALIZACJE, LOGISTYKA - INWENTARYZACJA - STATUS - SEKTOR - LISTA PÓŁEK - lista zaznaczeń półek - USUŃ PUSTE LOKALIZACJE. Przypominamy, że puste lokalizacje towarów są z historii usuwane w momencie zatwierdzenia inwentaryzacji w obrębie danej    lokalizacji.

WMS LOGISTYKA - w danych półki/lokalizacji wprowadzono możliwość określenia maksymalnej ilości różnych referencji składowanych na danej półce. Pozwala to na uporządkowanie magazynu oraz zwiększenia szybkości wydawania towarów z półek.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość zautomatyzowania wysyłki specyfikacji paczek utworzonych dla klienta w momencie zamykania listu przewozowego. Zainteresowanych uruchomieniem tej opcji w systemie prosimy o kontakt z naszym serwisem.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.372.5796
11 wrzesień 2018

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.372.5796. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania / HELPDESK (+48 89 533 95 07; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

LOGISTYKA - zmieniono sposób generowania przeglądów dotyczących inwentaryzacji, dzięki czemu znacząco przyspieszono wyświetlanie danych w nich zawartych.

OPERATORZY / LOGOWANIE DO SYSTEMU - zmieniono mechanizm logowania do systemu FALCON5. Wszelkich szczegółowych informacji udzielą Państwu nasi konsultanci.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowe rozwiązanie służące do obsługi załadunku paczek na samochody. Zasadniczą różnicą od dotychczasowego jest możliwość jednoczesnego załadunku wielu tras jednocześnie. Szczegółowych informacji o działaniu mechanizmu udzielą Państwu nasi konsultanci.

ZWROTY KLIENTÓW - w module zwrotów wprowadzono zmiany polegające na możliwości wprowadzania zgłoszeń zwrotów z poziomu systemu Falcon5. Dotychczas taka możliwość była jedynie z poziomu programów zamówieniowych.

MONITOR WYDAŃ - wprowadzono możliwość konfiguracji przeglądu monitora, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie go do oczekiwań wszystkich klientów.

SPRZEDAŻ CERTYFIKOWANA / TOWARÓW CHRONIONYCH PATENTAMI - do systemu dodano możliwość kontrolowania sprzedaży towarów chronionych patentami we wskazanych krajach (definicja w danych towaru) oraz towarów, do których zakupu niezbędne jest posiadanie przez klienta odpowiedniego certyfikatu - np. czynniki do  klimatyzacji. Szczegółowych informacji o w/w mechanizmach udzielą Państwu nasi konsultanci.

OPERATORZY - w związku z dostosowaniem systemu do wymogów RODO wprowadziliśmy kolejne zmiany w systemie. Tym razem dotyczą one wprowadzenia nowych uprawnień, które ograniczają dostęp do przeglądów dokumentów oraz do przeglądu kontrahentów.

KONTRAHENCI - wprowadzono możliwość zaznaczania kontrahentów wg ustawienia parametru "zgoda na przetwarzanie danych osobowych" w ich danych.

DANE TOWARÓW - wprowadzono możliwość eksportu oraz importu danych opon. Jednocześnie zmianie uległ obecny format importu tych danych.

KATALOG TOWARÓW / OPONY - wprowadzono dodatkowy status określający sezon wykorzystania opony -NIEZDEFINIOWANY. Dotychczasowo wybór ograniczony był do LETNIA/ZIMOWA.

KONTRAHENCI - pole email rozszerzono do 200 znaków, dzięki czemu możliwe jest obecnie wprowadzenie w nim kilku adresów email.

KATALOG TOWARÓW / OPONY - rozszerzono maksymalną długość danych wprowadzanych w polu średnica, co pozwoli na wprowadzanie danych dla opon stosowanych w motocyklach i pojazdach przemysłowych.

KONTRAHENCI / DOKUMENTY SPRZEDAŻY - w danych kontrahenta wprowadzono parametr określający domyślny typ dokumentu sprzedaży, który generowany będzie dla danego kontrahenta - krajowy/walutowy/eksportowy. Dotychczasowo system ustalał to na podstawie blokady waluty w warunkach handlowych kontrahenta, przez co nie było możliwości wskazania dokumentu walutowego jako domyślnego typu transakcji.

WMS LOGISTYKA / LISTY PRZEWOZOWE - wprowadzono możliwość zautomatyzowanego wydruku specyfikacji paczek znajdujących się na zamykanym liście przewozowym. Wydruki generowane będą jedynie dla wybranych klientów, dla których ustawimy odpowiedni parametr w ich danych w systemie. Zainteresowanych wdrożeniem tego rozwiązania prosimy o kontakt z serwisem naszej firmy.

WMS LOGISTYKA - w mechanizmie kontroli jakości w trakcie przyjęcia towaru wprowadzono znaczące zmiany.    Podstawową jest przeniesienie całości procesu do systemu WMS (dotychczas część operacji wykonywana była z poziomu systemu handlowego). Dodatkowo dodano 3-ci dostępny status towaru po kontroli - DOPUSZCZONY Z UWAGAMI. Nowością jest również nowy raport (ZESTAWIENIA - RAPORT KONTROLI JAKOŚCI), który umożliwia analizę przyjmowanych towarów pod kątem ich oceny w procesie kontroli jakości.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowy mechanizm wyboru lokalizacji, z której wydawany będzie towar "optymalny (wydanie w opakowaniach zbiorczych)". W odróżnienia od obecnych mechanizmów optymalizuje on wydanie pod kątem wydania w pełnych opakowaniach zbiorczych.

KATALOG TOWARÓW - w danych opon dodano nowe typy pojazdów, do których przypisać można opony. Dodano typy: 4x4, wyścigowe, przemysłowe.

WMS LOGISTYKA - w procedurze przyjęcia towaru dodano możliwość samodzielnego wyboru dokumentu, na który będziemy realizować proces przyjęcia. Obecnie możliwość wyboru była jedynie w przypadku, gdy zeskanowany towar znajdował się na większej ilości dokumentów przyjęcia.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość przypisania do półki listy klas rotacji ze słownika zdefiniowanego w  systemie. Pozwoli to na weryfikację w procesie przyjęcia, czy towar rozkładany jest na półki przeznaczone do przechowywania towarów z pożądaną klasą rotacji. W przypadku braku przypisania tej informacji przy półce może być na niej składowany dowolny towar.

OPERATORZY - do systemu wprowadzono możliwość wymuszenia na operatorach systemu stosowanie silnych haseł - tj. takich, które zawierają małą oraz wielką literę, cyfrę oraz znak specjalny.

DOKUMENTY M- - dodano możliwość zaznaczania dokumentów M- na podstawie magazynu docelowego dokumentu.

KONTRAHENCI - do systemu wprowadzono możliwość odnotowania w systemie informacji o wyrażonej przez klienta zgodzie na przetwarzanie jego danych osobowych. Zgoda taka może być w sposób automatyczny pobierana od klienta na poziomie terminala oraz Webterminala (bez wyrażenia zgody klient nie będzie mógł korzystać z katalogów zamówieniowych).

KONTRAHENCI - zmieniono sposób zapisu adresów do korespondencji i do wysyłki. Obecnie dane adresowe wprowadzane są w sposób znormalizowany - tj. wszystkie informacje wprowadzane są w dedykowane pola, a nie pola zbiorcze jak dotychczas. UWAGA! Po aktualizacji systemu edycja adresów do korespondencji i do wysyłki jest standardowo nieaktywna. W razie potrzeby należy dodać ją w edycji danych kontrahenta.

Zamówienia katalogów TecDoc IV.2018
04 wrzesień 2018

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDoc (IV.2018).

Zamówienia należy składać do 14.09.2018. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDoc IV.2018:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska)

240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.346.5561
02 lipiec 2018

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.346.5561. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania / HELPDESK (+48 89 533 95 07; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

MAGAZYN - do danych kartotek możliwych do importu/eksportu dodano znaczniki ZAZNACZ oraz WYPRZEDAŻ.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono do systemu nową metodę wyboru lokalizacji towaru, z której powinien zostać wydany - metoda OPTYMALNA. Domyślnie pobierała będzie ona towar z lokalizacji o najmniejszej ilości, ale większej niż ilość zadysponowana do wydania. Zachęcamy do wykorzystania nowej metody i zgłoszenie ew. sugestii co do jej usprawnienia.

WYDRUKI ZESTAWIEŃ - do profilu wydruku zestawień dokumentów dodano parametr określający obecność na wydruku INFO DO DOKUMENTU uwzględnionego na zestawieniu.

ZAKUPY - wprowadzono możliwość wymuszenia na operatorze wprowadzenia numeru dokumentu zakupu (parametr ADMINISTRACJA -> PARAMETRY -> DOKUMENTY HANDLOWE -> ( PZ ) FAKTURA ZAKUPU -> PARAMETRY OGÓLNE -> WYMAGAJ SYMBOLU FAKTURY ZAK.). Dotychczas system nie wymuszał wprowadzenia tej informacji w żadnym przypadku.

ZAKUPY - do przeglądu wyceny dostawy dodano nowe informacje - symbol grupy towarowej oraz nazwę grupy towarowej. Zmiany konfiguracji przeglądu można dokonać za pomocą edytora przeglądu [SHIFT+F12].

BLOKADY MAGAZYNOWE - zmieniono sposób wyświetlania informacji o ilości towaru niedostępnego do obrotu w wyniku blokad magazynowych (np. towar przenoszony, braki, itp.).

KATALOG TOWARÓW - do przeglądów magazynu i katalogu towarów można obecnie dodać kolumnę z informacją o tym, że towar przypisany jest do zdefiniowanej w systemie struktury towarowej. Kolumnę można dodać do przeglądu za pomocą edytora przeglądów [SHIFT+F12].

DOKUMENTY - zmieniono sposób zamawiania towarów w innych magazynach w momencie zatwierdzania znacznikiem OK rezerwacji z towarami niezablokowanymi. Zmiana wpływa pozytywnie na stabilność obsługi tego procesu a także rozwiązuje zgłaszane problemy z obsługą kaucji w ramach tego procesu.

KATALOG TOWARÓW - zniesiono dotychczasowe ograniczenie maksymalnej ilości zdjęć jednego towaru. Dotychczas możliwe było wgranie maksymalnie 10 zdjęć.

MAGAZYN/WMS LOGISTYKA - wprowadzono istotną zmianę w obsłudze towarów znajdujących się na blokadach magazynowych (np. przyjęcie, towary przenoszone, itp.). Dotychczas informacja o ilości towarów w blokadach widoczna była w przeglądzie obrotów kartoteki oraz przeglądu CZYJA REZERWACJA. Obecnie informacja ta będzie dostępna z poziomu przeglądu CZYJA REZERWACJA (jedynie informacja zbiorcza o ogólnej ilości blokowanej przez blokady magazynowe) oraz w przeglądzie lokalizacji towaru (SHIFT+F9). W związku z powyższymi zmianami przebudowany został przegląd dokumentów znajdujących się na przyjęciu do magazynu (DOKUMENTY WEWNĘTRZNE - PRZYJĘCIE TOWARU).

DOKUMENTY - wprowadzono istotne zmiany w obsłudze asygnat eksportowych - są to przede wszystkim:

* usunięcie możliwości konwersji asygnaty krajowej na asygnatę eksportową (obecnie zmiana taka jest możliwa przez edycję nagłówka dokumentu),

* usunięto opcję KOREKTA WALUTY / KURSU (obecnie zmiana taka jest możliwa przez edycję nagłówka dokumentu),

* rozszerzono zakres danych dostępnych do edycji w ramach edycji nagłówka asygnaty.

MAGAZYN - w wyliczaniu stanów MIN/MAX metodą statystyczną wprowadzono nowe parametry mające na celu jeszcze lepsze dopasowanie wyników do oczekiwań użytkowników.

WMS - na wydrukach listów przewozowych generowanych z systemu WMS wprowadzono zmiany dostosowujące ich wygląd do ustawy o monitoringu transportu towarów. Dodatkowo jeśli towar oznaczony jest jako podlegający monitoringowi transportu to będzie on wyszczególniany na liście przewozowym.

CENNIKI DOSTAWCÓW - w trakcie aktualizacji katalogu towarów na podstawcie wczytanego do systemu cennika dostawcy umożliwiono import informacji o producencie towaru.

WMS - zmieniono parametry określające działania związane z numerami seryjnymi towarów. Obecnie odrębne parametry w WMS Logistyka decydują o tym, że numer SN jest nadawany w procesie produkcji oraz że numer SN jest rejestrowany w momencie wydawania towaru z magazynu.

Zamówienia katalogów TecDoc III.2018
05 czerwiec 2018

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDoc (III.2018).

Zamówienia należy składać do 15.06.2018. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDoc III.2018:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska)

240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Katalogi DVD TecDoc II.2018 - opóźniona wysyłka!
04 kwiecień 2018


Szanowni Państwo.

Dostawa DVD na kwartał II.2018 niestety będzie opóźniona i nastąpi najprawdopodobniej dopiero w maju.

Związane jest to z jakością i błędnymi danymi, dostarczonymi przez jednego z dużych dostawców.

W związku z tym w najbliższym czasie, zostanie wydany przez TecAlliance patch, który przedłuży działanie wersji I.2018 do końca maja. Patch zostanie rozesłany mailowo do wszystkich klientów, którzy złożyli zamówienie na katalogi DVD II.2018.

Przepraszamy za utrudnienia.

Zamówienia katalogów TecDoc II.2018
05 marzec 2018

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDoc (II.2018).

Zamówienia należy składać do 15.03.2018. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDoc II.2018:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska)

240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.332.5410
21 luty 2018

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.332.5410. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania (+48 89 533 95 07; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

WMS LOGISTYKA - dodano nowe możliwości definiowania wydruku dokumentu asygnaty po zakończeniu procesu wydawania dokumentu w trybie DETAL.

KONTRAHENCI - do systemu wprowadzono integrację z bazą REGON, dzięki czemu możliwe jest szybkie pobieranie danych kontrahentów w trakcie dopisywania ich do katalogu oraz edycji ich danych. Dotychczasowa integracja z bazą CEIDG została wycofana z systemu.

RANKING - do przeglądu wyników rankingu kontrahentów dodano informację o opiekunie klienta.

TERMINAL DO ZAMÓWIEŃ - do przeglądu dokumentów faktur i korekt faktur dodano informację o ilości punktów w systemie lojalnościowym uzyskanych w wyniku danej transakcji.

WMS LISTY PRZEWOZOWE - jeśli do obsługi trasy jest przypisany tylko jeden samochód to będzie on automatycznie przypisywany dla nowotworzonych listów przewozowych.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - wprowadzono parametr określający domyślne ustawienie parametru MNOŻNIK W SYSTEMIE LOJALNOŚCIOWYM, dla nowotworzonych kontrahentów. Dodatkowo edycja parametru w danych klienta wymaga obecnie posiadania uprawnienia do edycji mnożników.

PROMOCJE/BONUSY - poprawiono sposób wyświetlania informacji o aktualnym statusie klienta w ramach określonej promocji/bonusu. W przypadku promocji typu target+wzrost status mógł być niepoprawnie prezentowany.

DEKRETACJA XML - do dekretacji danych w formacie XML wprowadzono obsługę dokumentów zaliczek.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - do definicji połączenia typu FALCON dodano parametr określający, czy dostępność towaru dostawcy pokazywana ma być jedynie z magazynów do zamówień, czy też z całej sieci sprzedaży dostawcy. W drugim przypadku czas realizacji zamówienia mógł być dłuższy.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.326.5314
25 styczeń 2018

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.326.5314. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

 

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - do definicji połączenia typu FALCON dodano parametr określający, czy dostępność towaru dostawcy pokazywana ma być jedynie z magazynów do zamówień, czy też z całej sieci sprzedaży dostawcy. W drugim przypadku czas realizacji zamówienia mógł być dłuższy.

KATALOG TOWARÓW - pole BRYŁA wprowadzono do mechanizmów ZAZNACZ/WSTAW w katalogu towarów oraz do importu i eksportu katalogu towarów w formacie CSV.

WMS LOGISTYKA - do modułu WMS dodano kolejny raport - RAPORT BLOKAD. Zawiera on wybrane informacje o towarach znajdujących się w różnych kategoriach blokad towarów.

DOKUMENTY - wprowadzono parametr (DOKUMENTY HANDLOWE > ASYGNATA > KONWERSJA ASYGNATY - NR ZAMÓWIENIA DO POZYCJI FAKTURY) umożliwiający odnotowywanie przy pozycji faktury sprzedaży nr zamówienia klienta, który przypisany był do asygnaty, z której powstał dokument.

WEBSERVICE - podniesiono limit ilości towarów odpytywanych jednocześnie w ramach zapytania getProductsInfo. Obecny limit wynosi 200 towarów (dotychczasowy 50).

CENNIKI KLIENTÓW - znacznie zoptymalizowano mechanizm generowania cenników klientów (KATALOG TOWARÓW > ->> GENERUJ CENNIK), co wpłynie na istotne skrócenie czasu generowania pliku cennika.

WMS LOGISTYKA - w przeglądzie wydawanie tras sposób powiązania skrzynki z trasą dostosowano do modułu Pick-To-Light, który umożliwia zbierani do skrzynki towarów z różnych tras. W przypadku wykorzystania tego modułu jedna skrzynka może pojawić się przy kilku trasach w przeglądzie.

KONTRAHENCI - do edycji danych kontrahenta wprowadzono możliwość pobrania i/lub aktualizacji danych kontrahenta danymi z bazy CEIDG. Pobranie danych wymaga podania jedynie numeru NIP kontrahenta. 

WMS LOGISTYKA - zmieniono elementy systemu związane z brakami towaru zgłaszanymi w trakcie obsługi zleceń wydania. Blokada BRAKI OGÓLNE zostały przekształcone w BRAKI NIEPOTWIERDZONE. W kolejnych wersjach wprowadzone zostaną kolejne elementy systemu związane z weryfikacją zgłaszanych braków. 

 

 

 

Wesołych Świąt!
21 grudzień 2017

Inwentaryzacja oraz czynności przed rozpoczęciem pracy w nowym roku.
20 grudzień 2017

Procedura inwentaryzacji została opisana w niżej zamieszczonym pliku. Jeśli po zapoznaniu się z nim będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek pytania, bądź trudności z zakończeniem tej procedury prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem obsługi klienta.

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON5 

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON4

 

Przed rozpoczęciem pracy w nowym roku kalendarzowym należy przede wszystkim:

 • sprawdzić czy wszystkie dokumenty z poprzedniego roku zostały zakończone i są zatwierdzone,
 • sprawdzić poprawność numeracji, 
 • sprawdzić i w razie konieczności zaktualizować dopiski do numerów dokumentów. 


Opis tych czynności znajduje się w zamieszczonych niżej plikach. Jeśli po zapoznaniu się z nimi będzie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem obsługi klienta. 

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON5

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON4

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.315.5248
06 grudzień 2017

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.315.5248. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

 

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono zestaw zmian umożliwiających automatyzację współpracy z hurtownią.

LATEX OPONY - zmiany dotyczą importu cennika, importu kartotek z cennika do katalogu towarów oraz możliwości zamówienia zdalnego towarów u dostawcy. Zainteresowanych uruchomieniem mechanizmów prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania naszej firmy.

OPERATORZY - z przeglądu operatorów systemu usunięto wyświetlany na żywo przegląd uprawnień operatora. Obecnie dostępny jest on pod klawiszem Enter dla podświetlonego operatora.

REKLAMACJE - rozszerzono zakres danych możliwych do wprowadzenia do systemu w momencie składania reklamacji na towar.           

LOGISTYKA - zoptymalizowano dostępne algorytmy wyboru lokalizacji, z których zadysponowane zostanie wydanie towaru. Dodatkowo w danych logistycznych kartoteki wprowadzono możliwość określenia ilości towaru, powyżej której w pierwszej kolejności zostaną wykorzystane półki ilościowe a nie jak standardowo zwykłe.

ZAKUPY - wprowadzono możliwość określenia wg jakiej daty (wystawienia czy realizacji) będą wybierane rezerwacje, na których towar w momencie przyjęcia zostanie zablokowany dla klienta.

LOGISTYKA - zoptymalizowano działanie przeglądu PRACA W SEKTORACH - obecnie zawartość przeglądu odświeżana będzie szybciej, wywierając jednocześnie mniejszy wpływ na obciążenie serwera systemu.

LOGISTYKA - wprowadzono znaczne zmiany w procesie inwentaryzacji. Obecnie możliwe jest wymuszenie weryfikacji - przez uprawnionego operatora systemu - półek, na których stwierdzono rozbieżność towaru. Inwentaryzacja może być zamykana częściowo (tj. np. wybrana półka, lista półek, bądź sektor a nie jak dotychczas tylko cały magazyn) pod warunkiem, że wszystkie półki z wybranego obszaru mają status ZWERYFIKOWANE, tj. albo nie stwierdzono na nich rozbieżności, albo zostały one zweryfikowane. W sprawie szczegółowych informacji o zmianach prosimy o kontakt z naszym działem serwisu.

 

 

Zamówienia katalogów TecDoc I.2018
05 grudzień 2017

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDoc (I.2018).

Zamówienia należy składać do 15.12.2017. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDoc IV.2017:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska)

240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

LATEX OPONY - nowy dostawca dostępny w FALCONIE.
28 listopad 2017

W związku z dynamicznie zmieniającą się koniunkturą na rynku, która skłania wiele firm do dywersyfikacji oraz poszerzania zakresu świadczonych usług, wprowadziliśmy do systemu FALCON5 możliwość integracji z systemem informatycznym hurtowni LATEX OPONY, pozwalającą na poszerzenie dotychczasowej oferty o szeroki asortyment opon (300 000 opon w 6 000 indeksach). 

Idea naszego wdrożenia zakłada ułatwienie dostępu dla Państwa odbiorców do szerokiej oferty opon z magazynu Latexu wraz z pełną obsługą logistyczną. Jesteśmy przekonani, że atrakcyjna oferta rynkowa oraz sprawna logistyka, gwarantująca dostawy opon na terenie Polski w ciągu 24 godzin, pozwolą na zwiększenie konkurencyjności Państwa oferty i przełożą się na możliwość generowania dodatkowych wartości sprzedaży bez konieczności angażowania własnych środków finansowych.

 

Hurtownia LATEX OPONY to: 

* ponad 180 osób do Państwa dyspozycji
* wiodąca firma na rynku oponiarskim
* lider w sprzedaży opon UHP
* ponad 300 tysięcy opon w magazynach
* ponad 24 tysiące m2 powierzchni magazynowej
* zasięg obejmujący całą Polskę
* realizacja zamówień w ciągu 24h
* szeroki asortyment: opony, felgi i akcesoria
* nowoczesne rozwiązania biznesowe i marketingowe
* flota ponad 70 samochodów

Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu z p. Joanną Tołpą (tel. : +48 668-926-519; +48 77-98-96 (do 98); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.308.5139
07 listopad 2017

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.308.5139. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

 

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość zamykania inwentaryzacji dla wybranych sektorów lub półek. Dotychczas możliwość taka była jedynie dla całego magazynu. 

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowy raport zawierający informacje dotyczące wykonanych inwentaryzacji półek.

OPONY - do listy typów pojazdów zdefiniowanych w systemie dodano opcję MOTOCYKL.

FLPROFIT - do przeglądów magazynu oraz zamienników w Falconie oraz Terminalu do zamówień dodano pole z informacją o ilości punktów, jaką uzyska klient za zakup towaru.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość obsługi kodów kreskowych stosowanych przez firmę BOSCH oraz CARGO. Uruchomienie ich obsługi wymaga kontaktu z działem serwisu CAIRO-soft.

DOKUMENTYELEKTRONICZNE - wprowadzono parametr określający czy wysyłka lub pobranie dokumentu korekty sprzedaży w formie elektronicznej ma automatycznie wypełniać datę podpisu dokumentu korekty. Domyślnie data podpisu będzie wypełniania.                                                                     

GRUPY PROMOWANE - wprowadzono możliwość eksportu informacji o grupach promowanych dla klientów do pliku csv.                                                                                        

WMS LOGISTYKA - do systemu dodano nowy raport zawierający informacje o paczkach tworzonych w module logistycznym.                                                                                  

WMS LOGISTYKA - opcja zamykania procesów terminali magazynowych zabezpieczona jest obecnie nowym uprawnieniem w module logistyki magazynowej.        

WMS LOGISTYKA - do systemu dodano nową kategorię blokady towaru - ODPADY.

KATALOG TOWARÓW - do systemu dodano nową wersję importu i eksportu katalogu towarów. Nowa wersja obejmuje wszystkie pola z danych towaru. 

KONTRAHENCI - do systemu wprowadzono możliwość odnotowywania zawartych z kontrahentami umów.

WMS LOGISTYKA - przy wprowadzaniu ilości w procedurach wydania obsługiwanych terminalem magazynowym dodano informację o jednostce miary towaru.

KOMPENSATY - do przeglądu kompensat dodano możliwość szybkiego przefiltrowania przeglądu do dokumentów wybranego kontrahenta (F8 / CTRL+F8).

ANALIZY - w zestawieniu OBROTY TOWARÓW (MAGAZYN - TAB - OBROTY TOWARÓW) dodano możliwość wskazania, czy zestawienie wygenerowane ma być wg daty pozycji dokumentu, daty sprzedaży dokumentu lub daty wystawienia dokumentu.                                                                                              

CENNIKI KLIENTÓW - w cennikach generowanych z poziomu katalogu towarów (KATALOG TOWARÓW - -> - GENERUJ CENNIK) dodano możliwość wskazania strony kodowej, w której zapisany ma być generowany cennik.       

WMS LOGISTYKA - w procedurze dekompletacji wprowadzono możliwość wskazywania skrzynek, do których przyjęte mają być uzyskane w wyniku dekompletacji elementy.

 

TecDoc WebCatalog - nowa wersja!
13 październik 2017

Informujemy, iż obecnie posiadamy w ofercie 2 rodzaje katalogów Web:

 • Web Standard (taki jak dotychczas)

 • Web Car Pro (posiadający dużo więcej funkcjonalności). 

 

Do końca stycznia 2018 katalog Web CAR Pro dostępny będzie w promocyjnej cenie 1 299,00 zł / netto / rok.

 

Poniżej przedstawiamy porównanie funkcjonalności obu wersji katalogów Web.

TecDoc WebCatalog

 

Web Standard

534 zł / netto /rok

Web CAR Pro

1 299 zł / netto / rok

Pełny katalog części zamiennych TecDoc.

+ +

Identyfikacja pojazdu za pomocą VIN filter.

+ +

Graficzna identyfikacja części.

+ +

Plany przeglądów.

+ +

Dane naprawcze i regulacyjne.

+ +

Standardowe czasy napraw.

- +

Informacje o kołach i oponach.

- +

Akcje serwisowe producentów samochodów.

- +

Instrukcje naprawcze.

- +

Biuletyn serwisowy.

-

+

Interaktywne diagramy dla ABS, AC i silnika.

- +

Schematy połączeń.

- +

Lokalizacja komponentów w komorze silnika.

- +

Dane diagnostyczne.

- +

Bezpieczniki i przekaźniki.

- +

 

Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Zamówienia katalogów TecDoc IV.2017
05 wrzesień 2017

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (IV.2017).

Zamówienia należy składać do 15.09.2017. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC IV.2017:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Ważna informacja.
14 czerwiec 2017

Informujemy, iż w dniu 16.06.2017 serwis naszej firmy nie pracuje.

Jednocześnie przypominamy, iż w przypadkach awaryjnych do Państwa dyspozycji pozostaje numer serwisowy (+48 89 533 95 07) czynny całą dobę.

Ważna informacja.
10 sierpień 2017

Informujemy, iż w dniu 14.08.2017 serwis naszej firmy nie pracuje.

Jednocześnie przypominamy, iż w przypadkach awaryjnych do Państwa dyspozycji pozostaje numer serwisowy (+48 89 533 95 07) czynny całą dobę.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.296.5015
07 sierpień 2017

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.296.5015. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

 

WMS LOGISTYKA - w procesach realizowanych przez terminale magazynowe w miejscach wyświetlania nazwy towaru wykorzystywana będzie w pierwszej kolejności nazwa towaru w języku operatora - o ile jest dostępna. Ułatwia to pracę na terminalu w języku obcym.

ZESTAWIENIE DOKUMENTÓW - do eksportu zestawienia dokumentów dodano dodatkowe pola zawierające wartość netto, VAT, brutto towarów i usług odrębnie.

WMS LOGISTYKA - dodano nowy raport dostępny w systemie - ROZKŁAD TOWARÓW, zawierający informacje o lokalizacjach towarów w magazynie.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość przyjmowania zwrotów towarów (z blokady ZWROTY) do skrzynki a nie jedynie bezpośrednio na półkę jak obecnie.

WMS LOGISTYKA - do systemu wprowadzono możliwość wymuszenia paletowania paczek utworzonych do wskazanego dokumentu.

GRUPY PROMOWANE - do słowników systemu dodano nowy przegląd GRUP PROMOWANYCH. Pozwala on na wygodniejsze zarządzanie promowanymi towarami w WEBTERMINALU i TERMINALU DO ZAMÓWIEŃ.

KASA/BANK - do systemu wprowadzono nowe uprawnienie określające czy operator może edytować SZABLON DEKRETACJI na dokumentach KP/KW oraz wyciągach bankowych.

PROMOCJE/BONUSY - do profili Promocji/Bonusów wprowadzono nowy typ promocji - wartość+wzrost. Cel osiągany jest przez klienta jedynie w przypadku jeśli osiągnie on zadeklarowaną wartość obrotu oraz jego obroty względem zadanego okresu wzrosną o wskazany procent.

CENNIKI KLIENTÓW - do zawartości cenników generowanych dla klientów (KATALOG TOWARÓW > -> > GENERUJ CENNIK) dodano kod kreskowy towaru.

RAPORT DLA DOSTAWCY - raport został uzupełniony o informację o OPIEKUNIE klienta.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - do systemu dodano przegląd SŁOWNIKI - SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - MNOŻNIKI KLIENTÓW DLA GRUP. Pozwala on sprawniej zarządzać mnożnikami wpływającymi na liczbę punktów uzyskiwaną przez klientów.

TERMINAL DO ZAMÓWIEŃ - do terminala wprowadzono obsługę wyróżnienie grup promowanych dla klienta. Dotychczas grupy były wyróżniane jedynie w katalogu Webterminal.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - w przypadku połączenia bezpośredniego z AUTO PARTER Bieruń wprowadzono możliwość zamawiania w magazynach innych niż centralny.

WMS LOGISTYKA - do modułu Logistyki wprowadzono nowy raport zawierający szczegółowe informacje o etapach realizacji procesu wydania. Raport zawierać może wybrane przez operatora informacje z zadanego okresu czasu, magazynów, itp. Dodatkowo możliwe jest cykliczne generowanie raportu do pliku zgodnie z ustalonymi kryteriami.

PARAGONY - dodano parametr DOKUMENTY HANDLOWE - PARAGON - KONWERSJA PARAGONU - TYLKO DOKUMENTÓW ROZLICZONYCH określający czy konwersji na fakturę podlegać mogą dokumenty nierozliczone.

CENNIKI KLIENTÓW - w module generowania cenników klientów (KATALOG TOWARÓW > -> > GENERUJ CENNIK) i ich wysyłce na FTP zmieniono obsługę wysyłki pliku co umożliwia wysyłkę na konto użytkownika, w którego nazwie występuje znak @.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono do systemu obsługę połączenia bezpośredniego z systemem wykorzystywanym przez firmę Motorol. Zainteresowanych skonfigurowaniem połączenia prosimy o kontakt z przedstawicielami Motorol celem ustalenia danych dostępowych.

DZIENNIK ZDARZEŃ - do przeglądu dziennika zdarzeń systemowych dodano nowe możliwości filtrowania – wg identyfikatora stanowiska, wg adresu IP stanowiska oraz wg identyfikatora czynności. Wprowadzono również możliwość określenia okresu czasu czynności z dokładnością do minuty (zakres podawany jest w formacie DDMMYYYY HHMM - DDMMYYYY HHMM).

WMS LOGISTYKA - w procedurze przyjęcia można obecnie wykorzystywać skrzynki jako pojemniki, do których przyjmowany będzie towar. Towar w skrzynce jest blokowany na stanie a tym samym niedostępny do sprzedaży.

KATALOG TOWARÓW - do danych towaru dodano nową cechę opisową – WZÓR.

WMS LOGISTYKA - do procedury przyjęcia w module Logistyki wprowadzono możliwość przyjęcia dostaw z innych magazynów (M+) całymi paczkami bez konieczności potwierdzania każdej pozycji osobno.

PROFILE WYDRUKU - do profili wydruku dokumentów faktur, korekt faktur, paragonów oraz korekt paragonów dodano pole NAZWA FISKALNA.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - do systemu wprowadzono obsługę połączenia bezpośredniego z systemem firmy Optimal. Integracja obejmuje możliwość zamawiania pojedynczych pozycji, przesłanie całego zamówienia z systemu oraz import dokumentów zakupu. Zainteresowanych skonfigurowaniem połączenia prosimy o kontakt z Optimal celem uzyskania danych dostępowych.

ASYGNATY (WMS LOGISTYKA) - wprowadzono możliwość zaznaczenia dokumentów, które zostały wydane z sektora samoobsługowego.

ASYGNATY - w związku z nowymi wymogami prawnymi do nagłówka dokumentu asygnaty dodano możliwość odnotowania Numeru SENT oraz numeru klucza odbiorcy niezbędnego do potwierdzenia odbioru towarów podlegających monitorowaniu.

MAGAZYN - wprowadzono możliwość importu danych logistycznych (zalecanej lokalizacji oraz klasy rotacji) z pliku.

PROMOCJE/BONUSY - wprowadzono możliwość dodania dodatkowego opisu do każdego ze zdefiniowanych poziomów targetu klienta w ramach promocji.

ZAKUPY - wprowadzono parametr określający możliwość wprowadzenia pozycji dokumentu zakupu w cenie 0.00. Ostatnia wersja wprowadzała blokadę wprowadzania takich pozycji.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - do danych kontrahenta wprowadziliśmy mnożnik punktów kontrahenta, które klient uzyskuje za obroty w ramach systemu lojalnościowego. Mnożnik klienta ma priorytet wyższy jedynie od ogólnego mnożnika grupy towarowej.

FAKTURY - zmodyfikowano wydruki faktur sprzedaży, tak aby uzyskać lepszą czytelność dokumentów - szczególnie w przypadku dokumentów rozliczających zaliczki.

ASYGNATY - dodano możliwość określenia czy konwersja dokumentów asygnat z różnych miesięcy ma być dozwolona czy też nie. W poprzedniej wersji wprowadzona została obligatoryjna blokada, w przypadku, gdy asygnaty były z różnych miesięcy.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - dodano możliwość określenia czasu (zakresu dat) obowiązywania ustawionego mnożnika punktów, które uzyskuje klient za obroty na danej grupie towarowej. Dotychczas mnożnik działał zawsze o ile był ustawiony.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - do edycji danych towarów będących nagrodą w systemie lojalnościowym dodano informacje: KATEGORIA NAGRODY (wybór z definiowanego słownika) oraz ZAKRES DAT PROMOWANIA NAGRODY. Informacje te wykorzystywane są w przeglądach nagród w katalogu WEBTERMINAL.

PROFILE WYDRUKÓW - do profili wydruków dokumentów wewnętrznych (MM, RW, K+) dodano możliwość wydruku kodu celnego towaru.

 

Ważna informacja.
28 kwiecień 2017

Informujemy, iż w dniu 2.05.2017 serwis naszej firmy nie pracuje. Jednocześnie przypominamy, iż w przypadkach awaryjnych do Państwa dyspozycji pozostaje numer serwisowy (+48 89 533 95 07) czynny całą dobę.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.278.4784
19 kwiecień 2017

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.278.4784. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

KATALOG TOWARÓW - w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi przypadkowego uruchomienia testu zamienników, jego wywołanie zostało zabezpieczone koniecznością dodatkowej autoryzacji operatora.

CENNIKI KLIENTÓW - domyślne rozszerzenie pliku generowanego cennika z txt na csv.

ZAKUPY - pozycje dokumentów zakupu wprowadzanych do systemu będą obecnie domyślnie oznaczane jako towar handlowy. Zmiana na inny rodzaj obrotu (np. : koszt) wymaga ręcznej zmiany przez operatora.

GRUPY PROMOWANE - do danych kontrahenta wprowadzono możliwość wskazania GRUP PROMOWANYCH. Określone tam grupy towarowe będą w zdefiniowanym przy grupie okresie wyróżniane w katalogu WEBTERMINAL, dzięki czemu użytkownik katalogu będzie w wygodniejszy sposób mógł wybrać grupy, które np.: uczestniczą w umowach bonusowych tego klienta.

WMS - DANE LOGISTYCZNE - do danych kartoteki magazynowej dodano nowe informacje wykorzystywane w module Logistyki magazynowe - ZALECANA LOKALIZACJA oraz KLASA ROTACJI. Informacje te są wyświetlane magazynierom w momencie wyboru półki w procesie przyjęcia towaru. Edycja odbywa się w magazynie - klawiszem F9 (po wcześniejszym wskazaniu pod CTRL+F9 edycji DANYCH LOGISTYCZNYCH).

KASA - dokumenty KP/KW generowane automatycznie do dokumentów płatnych kartą lub gotówką tworzone będą z ustawionym znacznikiem wydruku, dzięki czemu ich edycja będzie kontrolowana uprawnieniami operatorów.

ZESTAWIENIE DOKUMENTÓW - do zestawienia dokumentów asygnat wprowadzono podsumowanie dokumentów wg ich źródła pochodzenia. Umożliwia to uzyskanie informacji jakimi kanałami klienci zamawiają towar.

INTEGRACJA Z MOTOPROFIT - do systemu wprowadzono możliwość automatycznego generowania raportu sprzedaży w ramach programu Moto Profit oraz wysyłki go na ustalone konto na serwerze FTP.

CENNIKI KLIENTÓW - do mechanizmu generowania cenników dla klientów (KATALOG TOWARÓW → GENERUJ CENNIK) wprowadzono zmiany w przeglądzie listy cenników oraz nowe pola dostępne do umieszczenia w cenniku (m.in. ceny kaucji).

DOKUMENTY WEWNĘTRZNE - wprowadzono możliwość wprowadzania dokumentów korekt stanów K+ jako korygujących do wybranego dokumentu korekty stanu, bądź rozchodu wewnętrznego. Na dokument wystawiany jako korygujący wybrać będzie można jedynie towary występujące na dokumencie źródłowym w ilości dostępnej do korekty.

KATALOG TOWARÓW - do edycji danych towaru dodano pole GRUPA GABARYTOWA. Informacja ta wykorzystywana jest w ramach modułu WMS.

OBSŁUGA IMEI/SN - wprowadzono możliwość korekty numerów IMEI/SN dla towarów wydanych w module WMS wymagających określenia takiej informacji. Edycja tych danych wymaga od operatora posiadania uprawnienia do EDYCJI INFORMACJI O SZTUKACH.

KOREKTY STANÓW - zmieniono sposób wprowadzania pozycji dokumentów korekt stanów. Obecnie wprowadzenie pozycji wymaga określenia czy wprowadzana pozycja będzie przychodowa czy rozchodowa. Ilość w takim przypadku będzie podawana zawsze jako dodatnia, mimo iż może dotyczyć rozchodu towaru. Dodatkowo w danych grupy dokumentów wewnętrznych można określić czy dokumenty tej grupy mają być jedynie przychodowe, rozchodowe, czy też każdorazowo ma się pojawiać stosowne pytanie (domyślnie).

WYDRUKI DOKUMENTÓW - w przypadku kolejnego wydruku dokumentu system domyślnie proponował będzie poprzednio użyty profil wydruku dokumentu. Zmiana profilu na inny wymagała będzie dodatkowego potwierdzenia przez operatora.

JPK - wprowadzono do systemu moduł generujący dokumenty JPK. Zainteresowani uruchomieniem modułu proszeni są o kontakt z działem obsługi klienta.

DOKUMENTY - zablokowano możliwość utworzenia jednej faktury z asygnat wystawionych w różnych miesiącach.                           

Numer serwisowy TecDOC.
18 kwiecień 2017

W związku z intensywnym rozwojem aktywności TecAlliance w Europie Centralnej oraz dla lepszego wsparcia Państwa codziennego biznesu, jak też pomocy przy korzystaniu z produktów i usług TecAlliance uruchomiony został dedykowany klientom dział wsparcia technicznego.

Od  kwietnia konsultanci TecAlliance dostępni są:
pod numerem telefonu: + 48 221 168 679
oraz adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o kontakt w przypadku problemów związanych z katalogiem TecDoc, jak również wszystkich innych produktów TecAlliance (instalacje, problemy, błędy itd.)

Zespół TecAlliance jest dostępny dla Państwa od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-17:00.

Wesołych Świąt!
12 kwiecień 2017

Nowe adresy e-mail.
10 kwiecień 2017


Dbając, aby standard Państwa obsługi był stale podnoszony w ostatnich tygodniach rozpoczęliśmy wdrożenie nowego systemu CRM. Dzięki niemu możemy udostępnić Państwu nowe adresy e-mail do kontaktu z naszymi konsultantami:

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      - dział serwisu oprogramowania / helpdesk
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.              - dział techniczny Linux

Każda wiadomość od Państwa, która trafi na wyżej wymienione adresy będzie automatycznie odnotowywana w naszym systemie, dzięki czemu będziemy w stanie szybciej i sprawniej Państwu pomagać. Dotychczasowe adresy (imięTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) wciąż działają, ale prosimy, aby były one wykorzystywane jedynie w przypadku kontynuacji wcześniejszej korespondencji. Wszelkie nowe zgłoszenia prosimy kierować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Dodatkowo w najbliższym czasie udostępnimy zainteresowanym bezpośredni dostęp do panelu klienta, dzięki któremu będziecie Państwo mogli na bieżąco śledzić status swoich zgłoszeń oraz dodawać nowe.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.270.4635
01 marzec 2017

Informujemy, iż udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 -5.270.4635. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

PROFILE WYDRUKU - do profili wydruku dokumentów K+ dodano możliwość wskazania grup dokumentów K+, dla których dany profil wydruku będzie dostępny.

ZAKUPY - wprowadzono blokadę wprowadzenia pozycji dokumentu zakupu z wartością zakupu 0.00.

DOKUMENTY - zmieniono parametry dotyczące możliwości edycji stawki VAT z poziomu wystawiania dokumentów.

 Obecnie są to następujące parametry:

 •   DOKUMENTY HANDLOWE - PARAMETRY OGÓLNE - EDYCJA STAWKI VAT - SPRZEDAŻ
 •   DOKUMENTY HANDLOWE - PARAMETRY OGÓLNE - EDYCJA STAWKI VAT - ZAKUP
 •   DOKUMENTY WEWNĘTRZNE - PARAMETRY OGÓLNE - EDYCJA STAWKI VAT

CZYJA REZERWACJA - w przeglądzie rezerwacji na towar nie będą już uwzględniane rezerwacje na towary, których elementem jest podświetlony w przeglądzie towar.

WEBSERVICE - wprowadzono zmianę w obsłudze odpowiedzi w module Webservice. Dotychczas jeśli odpowiedź składała się z jednego elementu to zwracany był pojedynczy obiekt. Obecnie zawsze będzie to tablica, w tym przypadku jednoelementowa. Prosimy o poinformowanie wszystkich użytkowników WS o wprowadzonych zmianach.

ASYGNATY - dodano możliwość zaznaczenia asygnaty wg numeru SN i/lub IMEI towaru wydanego z magazynu. Opcja dostępna jest jedynie w przypadku wykorzystywanego modułu WMS Logistyka.

LOGISTYKA - do wydruku różnic inwentaryzacyjnych dodano informację o aktualnym stanie na półce.

LOGISTYKA - procedura przyjęcia towaru z półki tymczasowej została rozbudowana o analogiczną obsługę półek do weryfikacji.

POŁĄCZENIABEZPOŚREDNIE - wprowadzono nowe uprawnienia operatorów odpowiadające za możliwość korzystania z połączeń bezpośrednich z dostawcami:

 • POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - podgląd na cenę zakupu - określający możliwość podglądu ceny zakupu towaru od dostawcy w przeglądzie dostępności zdalnej (m.in. MAGAZYN - CTRL+->)
 • POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - zamawianie u dostawców zdalnych - określający możliwość zamówienia towaru u dostawcy za pośrednictwem połączenia bezpośredniego

ZALICZKI - do edycji dokumentu zaliczki dodano dodatkowe pola pozwalające na odnotowanie dodatkowych informacji takich jak KWOTA POZOSTAŁA DO ZAPŁATY, itp.

WYDRUKI - do profilu wydruku asygnaty dodano pole KOD CELNY.                                                                                                                                                       

Zamówienia katalogów TecDoc II.2017
28 luty 2017

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (II.2017).

Zamówienia należy składać do 13.03.2017. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC II.2017:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.268.4517
10 styczeń 2017

Informujemy, iż z początkiem stycznia udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 -5.268.4517. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

CENNIKI DLA KLIENTÓW - do zawartości cenników klientów (KATALOG TOWARÓW - -> - GENERUJ CENNIK) dodano informacje o producencie towaru oraz krotności.

LOGISTYKA - w terminalu magazynowym wprowadzono obsługę kolorowania pierwszego wiersza w przeglądzie zgodnie z ustawieniami w danych magazynu. Dotychczas parametry te były interpretowane jedynie przez system FALCON5.

MAGAZYN - wprowadzono nowe zestawienie OBROTY TOWARÓW, pozwalające analizować oraz eksportować obroty towarów wg zadanych kryteriów.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono nowy rodzaj dostępnego połączenia NEXTIS. Dzięki temu możliwa jest integracja z dostawcami korzystającymi z systemu firmy Nextis.

KATALOG TOWARÓW - do danych towaru wprowadzono nowy znacznik BLOKADA SPRZEDAŻY. Towary z ustawionym tym znacznikiem nie będą mogły znaleźć się na dokumencie rezerwacji, ani sprzedaży.

INWENTARYZACJA - wprowadzono nową formę wydruku wyników inwentaryzacji. Wydruk jest 2-wierszowy i zawiera rozszerzony zakres informacji w stosunku do standardowego.

DOKUMENTY EKSPORTOWE - do treści dokumentu WDT dodano dodatkowe zapisy wymagane przez Urzędy Celne.

MAGAZYN - do przeglądu magazynu dodano nową analizę STAN + OBROTY ZA OKRES.

MAGAZYN - wprowadzono możliwość eksportu informacji o stanach magazynowych do pliku csv (MAGAZYN - -> EKSPORT - STANY MAGAZYNOWE). Eksport dostępy jest również dla stanów na dzień.

ZWROTY PARAGONÓW - do nagłówka zwrotu paragonu dodano informację o przyczynie zwrotu. Informacja ta dostępna jest na wydruku dokumentu oraz na zestawieniu dokumentów zwrotów.

ASYGNATY - do przeglądu asygnat dodano możliwość szybkiego zaznaczania i zawężenia przeglądu go dokumentów wskazanej grupy dokumentów handlowych.

WYDRUKI DOKUMENTÓW - po wydruku dokumentu eksportowego, jeśli na dokumencie występowały towary akcyzowe system automatycznie zaproponuje wydruk dokumentu UDT (Uproszczony dokument towarzyszący). UWAGA! Wydruk tego dokumentu może wymagać zmian w konfiguracji drukarek systemu.

ZESTAWIENIA DOKUMENTÓW - do zestawienia dokumentów korekt stanów dodano podsumowanie dokumentów wg grup dokumentów K+. Podsumowanie należy włączyć w profilu wydruku zestawienia.

KOREKTY ZBIORCZE WARTOŚCIOWE - do mechanizmu generowania korekt zbiorczych wartościowych dodano możliwość wydruku i zapisu jako załącznik do korekty specyfikacji obrotów, na podstawie których korekta została wygenerowana. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać u naszych konsultantów.

MAGAZYN - do przeglądu magazynu dodano nowe zestawienie WIEKOWANIE MAGAZYNU dostępne również dla przeglądu stanów na wybrany dzień (MAGAZYN - TAB - WIEKOWANIE MAGAZYNU).

ZESTAWIENIE - do zestawienia dokumentów faktur dodano możliwość określenia zakresu dat wg daty zakończenia dostawy/wykonania usługi.

FAKTURY - do przeglądu faktur dodano możliwość zaznaczenia dokumentów na podstawie zadanego zakresu dat zakończenia dostawy/wykonania usługi.

WYSZUKIWANIE TOWARÓW - do przeglądu wyników wyszukiwania towarów dodano kolumny z ilością całkowitą, dostępną, blokowaną w MDR. Kolumny można dodać do przeglądu za pomocą edytora przeglądu pod SHIFT F12.

REZERWACJE - w procedurze przenoszenia rezerwacji do innego magazynu nie ma już możliwości przeniesienia rezerwacji do magazynu wyłączonego.

ZESTAWIENIE DOKUMENTÓW M- - dotychczas operator mógł utworzyć zestawienie dokumentów M- jedynie do magazynów, do których posiadał uprawnienia. Obecnie kwestia uprawnień do magazynu nie jest już weryfikowana.                                                                                                                                                                            

Godziny pracy w okresie noworocznym.
28 grudzień 2016

 

Informujemy, iż w specjalnie dla Państwa 31.12.2016 (sobota) dział obsługi klienta CAIRO-soft (tylko serwis oprogramowania) będzie pracować w godzinach 8:00 -14:00 

W Nowy Rok (01.01.2017) nie pracujemy. Zapraszamy do kontaktu 02.01.2017 w godzinach 8:00 - 16:00.

 

Przypominamy również, iż w przypadkach awaryjnych cały czas do Państwa dyspozycji pozostaje czynny całą dobę numer telefonu + 48 89 533 95 07

Inwentaryzacja oraz czynności przed rozpoczęciem pracy w nowym roku.
27 grudzień 2016

Procedura inwentaryzacji została opisana w niżej zamieszczonym pliku. Jeśli po zapoznaniu się z nim będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek pytania, bądź trudności z zakończeniem tej procedury prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem obsługi klienta.

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON5 

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON4

 

Przed rozpoczęciem pracy w nowym roku kalendarzowym należy przede wszystkim:

 • sprawdzić czy wszystkie dokumenty z poprzedniego roku zostały zakończone i są zatwierdzone,
 • sprawdzić poprawność numeracji, 
 • sprawdzić i w razie konieczności zaktualizować dopiski do numerów dokumentów. 


Opis tych czynności znajduje się w zamieszczonych niżej plikach. Jeśli po zapoznaniu się z nimi będzie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem obsługi klienta. 

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON5

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON4

 

Wesołych Świąt!
20 grudzień 2016

Zamówienia katalogów TecDoc I.2017
30 listopad 2016

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (I.2017).

Zamówienia należy składać do 09.12.2016. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC I.2017:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.161.3046
04 luty 2015

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

WMS Logistyka – wprowadzono możliwość wprowadzania w trakcie inwentaryzacji ilości towarów większych niż 9999. Dotychczas była to maksymalna do wprowadzenia ilość.

KATALOG TOWARÓW - zaznaczanie towarów wg fragmentu nazwy powala obecnie zaznaczyć wg dowolnych znaków. Dotychczas znaki specjalne były w takim przypadku ignorowane.

ZAMÓWIENIA - import zamówienia z pliku rozbudowano o możliwość importu opisu towaru wg kontrahenta.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość weryfikacji ilościowej dostaw M+ z poziomu terminala magazynowego. Zmiana polega na ukryciu na terminalu informacji o zawartości dokumentu i jednoczesnym zgłaszaniu nadwyżek w dostawie w formie dokumentu K+ oraz mailowo do opiekuna magazynu, z którego przesunięcie zostało wysłane.

DOKUMENTY SPRZEDAŻY - wprowadzono możliwość określenia ujemnej ceny dla usług. Rozwiązanie takie pozwala na dodawanie do dokumentów pozycji rabatowych o ujemnej wartości 

KODY KRESKOWE - dotychczas w systemie jeśli operator z klawiatury wprowadził prefiks kodu kreskowego ( zazwyczaj ` lub ~ ) system przechodził w tryb odczytu kodu, co dawało wrażenie "zamrożenia" ekranu. Obecnie system w takim trybie oczekiwał będzie 2 sekundy na wprowadzenie kolejnych znaków kodu. Jeśli ich nie otrzyma zakończy pracę w tym trybie.

ZESTAWIENIE KOREKT FAKTUR - dodano do systemu możliwość filtrowania dokumentów na ZW wg daty wystawienia dokumentu korygowanego.

RAPORTY KASOWE - wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia uniemożliwiające zamknięcie raportu, jaśli edytowane są dokumenty wchodzące w jego skład.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono uprawnienie opreślające możliwość zmiany priorytetu wydania z poziomu modułu handlowego systemu FALCON5. Zmiana z modułu zarządzania WMS nie wymaga dodatkowych uprawnień.

WMS LOGISTYKA - dodano możliwość określenia czy w przeglądach z poziomu terminala magazynowego ma być dodatkowo wyświetlany symbol towaru wg kontrahenta. Dotychczas zawsze wyświetlany był symbol towaru i/lub symbol 2 towaru.

ZESTAWIENIE FK - do eksportu zestawienie FK dla dokumentów WZ i ZW dodano informację o wartości netto/brutto/vat dla pozycji oznaczonych jako towary handlowe/ surowce/ wyroby własne.

WMS LOGISTYKA - wydanie bezpośrednio z przyjęcia towarów do magazynu przy włączonej obsłudze paczek obecnie wymaga wskazania paczki, do której towar został wydany. Dotychczas takiego wymogu nie było.

POCZTA ELEKTRONICZNA - wprowadzono konieczność podania tematu wiadomości podczas wysyłania wiadomości z systemu FALCON5.

Zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania.

Zamówienia katalogów TecDoc IV.2016
01 wrzesień 2016

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (IV.2016).

Zamówienia należy składać do 14.09.2016. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC IV.2016:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Utrudnienia w kontakcie na nasz numer stacjonarny +48 89 533 95 07
06 lipiec 2016

Uprzejmie informujemy, iż z powodu awarii usług telekomunikacyjnych naszego dostawcy od dnia 06.07.2016 mogą występować utrudnienia w kontakcie na nasz numer stacjonarny +48 89 533 95 07. Prosimy w tym czasie o kontakt na telefony pracowników działu obsługi klienta, które znajdą Państwo w zakładce Kontakt. Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.245.4032
16 czerwiec 2016

Informujemy, iż z początkiem czerwca udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 -5.245.4032. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany: 

AUTOZATOWAROWANIE ODDZIAŁÓW - w module autozatowarowania oddziałów (autozamówień) zmieniono sposób zaokrąglania ilości zatowarowania do pełnych paczek. Dotychczas jakakolwiek ilość powodowała wysłanie pełnej paczki, obecnie musi to być więcej niż połowa paczki. Zmiana nie wpływa na ilości wysyłane do oddziału pod potrzeby zamówień klientów.

REZERWACJE - zmieniono mechanim wyliczenia minimalnego limitu wartości, który musi być spełniony aby procedura autokonwersji (automatycznej zamiany na dokument magazynowy) została zrealizowana. Obecnie do limitu podliczane są dokumenty asygnat z danej trasy z bieżącego dnia oraz zablokowane pozycje rezerwacji potwierdzonych do realizacji (ze znacznikiem).

WMS LOGISTYKA - do systemu wprowadzono możliwość definiowania partii towaru podczas przyjęcia towaru. Zainteresowanych wprowadzeniem takiej funkcjonalności prosimy o kontakt z działem serwisu.

WMS LOGISTYKA - do systemu logistycznego wprowadzono mechanizmy pozwalające na odnotowywanie numerów IMEI i/lub SN (numer seryjny) w trakcie procedury wydania towaru. Informacja ta może być umieszczana na wydrukach dokumentu asygnaty i/lub faktury. 

WMS LOGISTYKA - w module MONITOR WYDAŃ wprowadzono modyfikacje w zakresie zasad wyświetlania tekstu DO KASY / DO ODBIORU. Obecnie informacja wyświetlana jest na podstawie danych dokumentu, a nie konhtranenta.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono możliwość konfiguracji połączenia bezpośredniego z system wykorzystywanym przez firmę CELKAR.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono możliwość konfiguracji połączenia bezpośredniego z systemem wykorzystywanym przez firmę DENCKERMANN.

WYDRUKI - podczas wydruku dokumentu faktury eksportowej dodano menu pozwalające na wygenerowanie wszystkich wydruków niezbędnych do obsługi tego typu transakcji z jednego miejsca. Pozwala to przede wszystkim ułatwić oraz przyśpieszyć obsługę transakcji eksportowych.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość wyłączenia wymogu wskazywania paczek w przypadku wydań dokumentów na trasę. Dotychczas zawsze jeśli paczki były aktywne konieczne było jej każdorazowe potwierdzanie.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - w połączeniu z AUTO PARTNER Bieruń dodano możliwość pobierania dokumentów zakupu.

RANKING KONTRAHENTÓW - do przeglądu obrotów klienta w podziale na miesiące dodano opcjonalne nowe informacje - średnia sprzedaż z 3 i 6 miesięcy oraz informację o procentowym stosunku obrotów z danego miesiąca względem średniej.

KATALOG TOWARÓW - informacje o wymiarach towaru zostały dodane do opcji importu i eksportu danych z katalogu.                                                                                           

Zamówienia katalogów TecDoc III.2016
02 czerwiec 2016

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (III.2016).

Zamówienia należy składać do 14.06.2016. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC III.2016:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Ważna informacja.
24 maj 2016

Informujemy, iż w dniu 27.05.2016 serwis naszej firmy nie pracuje. Jednocześnie przypominamy, iż w przypadkach awaryjnych do Państwa dyspozycji pozostaje numer serwisowy (+48 89 533 95 07) czynny całą dobę.

Jednolity plik kontrolny.
19 maj 2016

 

Szanowni Państwo.


W związku z nowym obowiązkiem generowania dla Urzędu Skarbowego danych w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) wynikającym z ustawy z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja Podatkowa (DZ. U. z 2015 r. poz. 1649) prosimy wszystkich użytkowników systemu FALCON5 oraz FALCON4  spełniających kryteria DUŻYCH PRZEDSIĘBIORSTW czyli: zatrudniających 250 i więcej pracowników oraz których roczny obrót przekracza 50 milionów euro lub całkowity bilans roczny przekracza 43 miliony euro (zgodnie z ustawą z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej), o jak najszybszy kontakt z działem serwisu.

Jednocześnie informujemy, iż zmiany wynikające z w/w wymogów wprowadzane będą jedynie w systemie FALCON5. Wszystkich użytkowników systemu FALCON4 zapraszamy do kontaktu działem handlowym w celu ustalenia warunków przejścia na najnowszą wersję systemu.

 

Nowy katalog ofertowy - WEBTERMINAL
06 kwiecień 2016

WEBterminal to zupełnie nowy katalog zamówieniowy B2B wyznaczający nowe standardy w zakresie prezentacji oferty. Zaprojektowany od podstaw, przyjazny i intuicyjny interface sprawia, że zamawianie towaru jest szybkie i sprawne bez względu na rodzaj wykorzystywanego urządzenia (komputer, tablet, smartfon), czy też wykorzystywany system operacyjny. Wykorzystane rozwiązania technologiczne pozwoliły na wyeliminowanie konieczności jakiejkolwiek aktualizacji danych oraz możliwość integracji z dowolnym systemem handlowym, dzięki czemu wdrożenie WEBterminala nie wymaga już dodatkowej pracy związanej z wdrożeniem nowego systemu magazynowo-handlowego. Wielojęzyczność WEBterminala pozwala na obsługę wszystkich klientów bez względu na język, którym się posługują.

 

Główne cechy i funkcjonalności WEBterminala: 

 • szybkość działania

 • przejrzysty i intuicyjny interface

 • responsywność

 • brak konieczności aktualizacji danych

 • wielojęzyczność

 • wygodne mechanizmy wyszukiwania towarów z wykorzystaniem danych TecDoc

 • obsługa kosztorysów

 • obsługa procesu zgłaszania reklamacji oraz zwrotu towaru

 • integracja z LiveChat

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszym konsultantem ds. sprzedaży w sprawie bezpłatnej prezentacji.    

Życzenia świąteczne
24 marzec 2016

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.238.3896
10 marzec 2016

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5 5.238.3896:

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość oznaczenia dokumentu jako ANULOWANEGO/WYCOFANEGO z procesu wydania. Oznacza to, iż na każdym etapie realizacji procesu operator informowany będzie o tym fakcie.

REZERWACJE - w przypadku blokowania edycji rezerwacji ze znacznikiem OK blokadą objęto również możliwość usunięcia całej rezerwacji.

PRZESUNIĘCIA MIĘDZYMAGAZYNOWE - podczas eksportu dokumentu M- do pliku w formacie FL4 wprowadzono możliwość wskazania czy w pliku zapisane mają być ceny ewidencyjne towarów, czy w ich miejsce ceny sprzedaży wskazanego klienta.

RANKING KONTRAHENTÓW - do wydruku oraz pliku eksportu wyniku analizy dodano opcjonalnie informacje o typie kontrahenta.

WMS LOGISTYKA - do przeglądu dokumentów przekazanych do wydania dodano możliwość zaznaczania ich wg zadanych kryteriów.

WMS LOGISTYKA - do przeglądu blokad towarów dodano możliwość zaznaczania towarów wg ostatniej daty dodania towaru do blokady danej kategorii.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowy mechanizm komunikacyjny z systemami informatycznymi firm kurierskich UPS, DHL, GLS. Zmiany umożliwiły zgłaszanie jednej wysyłki w kilku paczkach oraz kwoty pobrania.

KOREKTY SPRZEDAŻY - do mechanizmu tworzenia dokumentów zbiorczych wartościowych dodano obsługę znacznika produkcja na towarze.

KONTRAHENCI - w danych towarów wg kontrahenta rozszerzono maksymalną jednostkę pakowania towaru do 8 znaków.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość definiowania ilości punktów uzyskiwanych za poszczególne czynności wykonywane na magazynie w formacie 999.9 a nie 99.9 jak dotychczas.

DOKUMENTY ELEKTRONICZNE - wprowadzono możliwość rezygnacji z proponowania przez system wysyłki dokumentu w formie elektronicznej mailowo do odbiorcy w przypadku dokumentów korekt faktur.

ZESTAWIENIA - w nagłówku zestawienia asygnat kontrahenta dodano informację o numerze ewidencyjnym kontrahenta.           

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.232.3814
03 marzec 2016

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5 5.232.3814 : 

WMS INWENTARYZACJA - wprowadzono szereg zmian w procedurze inwentaryzacji w module WMS. Najważniejsze z nich to:

 • wyjście z procedury bez zapisu odbywa się klawiszem ESC,

 • zatwierdzenie inwentaryzacji półki odbywa się poprzez zeskanowanie kodu kreskowego półki i potwierdzenie z klawiatury,

 • wprowadzono zabezpieczenie na dwukrotny skan towaru (dotychczas zdarzało się, iż drugi skan traktowany był jako wprowadzenie ilości towaru),

 • dodano możliwość zdefiniowania towaru nieznanego i określania jego obecności na półce klawiszem F7,

 • nadanie kodu kreskowego towaru wymaga obecnie od operatora uprawnienia do edycji kodów kreskowych z poziomu terminala magazynowego (dotychczas była to funkcjonalność dostępna dla wszystkich operatorów w trakcie inwentaryzacji),

 • dodano możliwość wymuszenia dodatkowej weryfikacji ilości towarów na półce, jeśli stwierdzona została ich rozbieżność (w momencie zatwierdzania półki system wymusi ponowne podanie ilości wybranych towarów, jeśli podana zostanie ilość inna niż przy pierwszym przeliczeniu to stosowna informacja zostanie przesłana mailem do opiekuna magazynu).

KATALOG TOWARÓW - zmieniono algorytm wyliczania ceny klienta. Obecnie w przypadku klientów z ceną narzutową do ceny ewidencyjnej w przypadku jej braku w danym magazynie użyta zostanie cena ewidencyjna z magazynu głównego, a jeśli takowej również nie ma to cena kalkulacyjna.

WMS - w module logistyki wprowadzono możliwość dodawania do listów przewozowych paczek utworzonych na podstawie dokumentów RW.

WMS - w trakcie pakowania skrzynki dodano możliwość wydruku etykiet towarowych dla wszystkich pozycji w skrzynce (klawisz F5).

MAGAZYN - procedura uśredniania wartości towarów została rozszerzona o możliwość wskazania listy towarów oraz listy magazynów, w których mają one zostać uśrednione.

KATALOG TOWARÓW - wprowadzono możliwość zaznaczania towarów na podstawie fragmentu nazwy w wybranym języku oraz wstawiania nazwy w wybranym języku dla listy zaznaczonych towarów.

KATALOG TOWARÓW - do przeglądu katalogu towarów dodano nowy opcjonalny obiekt CECHY TOWARÓW. Można go dodać do przeglądu za pomocą edytora przeglądu (SHIFT F12).

WMS LOGISTYKA - w przeglądzie MONITOR WYDAŃ w przypadku klientów z przypisaną formą płatności gotówka przy odbiorze, karta płatnicza, za pobraniem - tekst DO ODBIORU zamieniony został napisem DO KASY.

KONTRAHENCI - w zaznaczaniu kontrahentów dodano filtr wg dostępu do FL Webservice.

REJESTR VAT - w rejestrze sprzedaży VAT dodano informację wg jakiej daty wydruk został wygenerowany.

ZESTAWIENIA - w zestawieniach dokumentów handlowych dodano filtr STATUS PŁATNOŚCI pozwalający na ograniczenia dokumentów na zestawieniu do tylko rozliczonych, nierozliczonych.

WMS LOGISTYKA - wydruk etykiet dla wszystkich towarów ze skrzynki w trakcie jej pakowania przeniesiono pod klawisze F10 i F2. Dotychczas opcja ta była dostępna pod klawiszem F5.

REZERWACJE - do przeglądu pozycji rezerwacji dodano kolumny marża procentowo oraz marża kwotowo. Wartość marży ustalana jest na podstawie ceny sprzedaży z rezerwacji i ceny ewidencyjnej towaru, a jeśli takowej nie ma to ceny kalkulacyjnej. UWAGA! Wartość ta nie jest odzwierciedleniem marży z dokumentu sprzedaży i służyć może jedynie do oszacowania orientacyjnej zyskowności transakcji wynikającej z danej rezerwacji.

KONTROLA LIMITU KREDYTOWEGO - wprowadzono możliwość wykluczenia wybranego magazynu/ów spod kontroli limitu kredytowego.

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowy przeglad rozbieżności inwentaryzacyjnych przedstawiający jednocześnie braki i nadwyżki. Dzięki możliwości sortowania wg lokalizacji umożliwia on łatwiejszą analizę wyników spisu.

DOKUMENTY ELEKTRONICZE - wprowadzono możliwość zdefiniowania treści wiadomości email wysyłanej do klienta wraz z dokumentem w formie elektronicznej.

WMS LOGISTYKA - ujednolicono wyświetlanie lokalizacji towaru z poziomu modułu handlowego FALCON5 oraz modułu WMS. Dotychczas przegląd z poziomu modułu WMS zawierał jedynie dane dotyczące lokalizacji powiązanych w wybraną kategorią lokalizacji, obecnie pokazuje wszystkie dostępne.

ZESTAWIENIA - w nagłówku zestawienia asygnat kontrahenta dodano informację o numerze ewidencyjnym kontrahenta.

Zamówienia katalogów TecDoc II.2016
29 luty 2016

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (II.2016).

Zamówienia należy składać do 14.03.2016. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC I.2016:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

OFERTA PRACY: PROGRAMISTA C++, Clipper, XHARBOUR
08 luty 2016

CAIRO-soft sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko: PROGRAMISTA C++, Clipper, XHARBOUR

 

Opis stanowiska:

 • rozwijanie istniejącego oprogramowania

 • diagnozowanie błędów

 • wspieranie rozwoju innych systemów opartych o technologie internetowe

 

Wymagania:

 • znajomość języka C++, Clipper lub xHarbour lub chęć jego nauki

 • znajomość zasad programowania obiektowego

 • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym korzystanie z dokumentacji technicznej

 • profesjonalne podejście i zaangażowanie przy tworzeniu oprogramowania

 • umiejętność pracy w zespole

 

Oferujemy:

 • pracę w stabilnej i szybko rozwijającej się firmie

 • atrakcyjne warunki zatrudnienia

 • komfortową i przyjemną atmosferę pracy

 

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

W tytule maila prosimy o wpisanie swojego imienia i nazwiska oraz stanowiska, na które składana jest aplikacja.

 

Prosimy o dołączenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. 1997 nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami.

 

Godziny pracy w okresie świąteczno-noworocznym.
22 grudzień 2015

Informujemy, iż w okresie świąteczno-noworocznym dział obsługi klientów CAIRO-soft pracuje według następującego schematu:

24 grudnia 2015        8:00 - 12:00

25-27 grudnia 2015   dni wolne

28-30 grudnia 2015   8:00 - 16:00

31 grudnia 2015        8:00 - 14:00

1 stycznia 2016         dzień wolny

Przypominamy również, iż w przypadkach awaryjnych cały czas do Państwa dyspozycji pozostaje czynny całą dobę numer telefonu + 48 89 533 95 07

Wesołych Świąt!
21 grudzień 2015

Inwentaryzacja oraz czynności przed rozpoczęciem pracy w nowym roku
18 grudzień 2015

Procedura inwentaryzacji została opisana w niżej zamieszczonym pliku. Jeśli po zapoznaniu się z nim będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek pytania, bądź trudności z zakończeniem tej procedury prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem serwisu oprogramowania.

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON5
Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON4

Przed rozpoczęciem pracy w nowym roku kalendarzowym należy przede wszystkim:

 • sprawdzić czy wszystkie dokumenty z poprzedniego roku zostały zakończone i są zatwierdzone,
 • sprawdzić poprawność numeracji, 
 • sprawdzić i w razie konieczności zaktualizować dopiski do numerów dokumentów. 


Opis tych czynności znajduje się w zamieszczonych niżej plikach. Jeśli po zapoznaniu się z nimi będzie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem serwisu oprogramowania. 

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON5
Zmiana numeracji dokumentów w FALCON4

 

Zamówienia katalogów TecDoc I.2016
30 listopad 2015

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (I.2016).

Zamówienia należy składać do 14.12.2015. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC I.2016:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 Wszystkie podane ceny nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.207.3562
09 wrzesień 2015

Informujemy, iż z początkiem września udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5 - 5.207.3562.

Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

LOGOWANIE OPERATORÓW - wprowadzono mechanizm pozwalający ograniczyć maksymalną ilość blokowanych licencji przez 1 operatora do 1. Aby wprowadzić takie ograniczenie należy w parametrach operatora ustawić parametr OGRANICZAJ LOGOWANIE DO 1 LICENCJI na TAK.

WEBSERVICE - do metody OrderProducts dodano możliwość określenia formy płatności dla składanego zamówienia. Przesłane warunki nie mogą wykraczać poza warunki przypisane domyślnie do kontrahenta.

REZERWACJE - wprowadzono możliwość włączenia dodatkowej kontroli przy edycji rezerwacji z GDH inną niż przypisana do operatora. W takim przypadku od operatora wymagane byłoby dodatkowe uprawnienie. Domyślne ustawienie kontroli nie wprowadza zmian względem dotychczasowych ustawień systemu.

KASA/BANK - dotychczasowy parametr określający fakt tworzenia się w systemie nadpłat został rozbity na dwa parametry: osobno dla kasy i banku.

AUTOZATOWAROWANIE ODDZIAŁÓW - do definicji profili autozatowarowania oddziałów dodano możliwość zamówienia towarów do stanu maksymalnego, o ile aktualny stan spadł poniżej minimalnego.

MAGAZYN - wydruki stanów magazynowych dotychczas były niedostępne dla operatorów bez uprawnienia PODGLĄD NA CENĘ ZAKUPU. Obecnie jeśli operator nie posiada takiego uprawnienia będzie mógł wykonać wydruk, ale nie będzie on zawierał informacji o cenach zakupu/ewidencyjnych towarów.

DOKUMENTY - w przeglądzie pozycji dokumentu faktury dodano możliwość posortowania pozycji wg symbolu kontrahenta.

ROZRACHUNKI - do systemu wprowadzono możliwość wygenerowania dokumentu korekty faktury na podstawienie nierozliczonej płatności wynikającej z dokumentu faktury sprzedaży. Utworzony w ten sposób dokument korygujący będzie miał wartość równą nierozliczonej kwocie faktury. Opcja ta wywoływana jest z poziomu przeglądu płatności kontrahenta -> ROZLICZENIE SKONTA.

TERMINAL DO ZAMÓWIEŃ - do przeglądu zamienników dodano opcjonalne kolumny: cena klienta netto, cena klienta brutto, cena katalogowa netto, cena katalogowa brutto. Kolumny te można dodać do przeglądu za pomocą konfiguracji przeglądu.

PRZESUNIĘCIA MIĘDZYMAGAZYNOWE - do przeglądu dokumentów M- dodano możliwość zaznaczenia dokumentów wg statusu ich wydania (CTRL <- - ZAZNACZ WG).

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - w przeglądzie dostępności zdalnej możliwe jest obecnie wyświetlanie informacji o zastępniku przesłanej przez dostawcę Moto-Profil.

AUTOZATOWAROWANIE ODDZIAŁÓW - przy wyliczaniu ilości towarów do przesunięcia wprowadzono zmianę, która nie będzie uwzględniała ilości blokowanych na rezerwacjach bez znacznika OK jako rozchodowanych.

REZERWACJE - do nagłówka rezerwacji wprowadzono znacznik EKSPRESS, który określa pierwszeństwo takiego dokumentu w momencie dostawy towaru i jego blokowania na dokumentach rezerwacji. Szczegóły dostępne są u naszych konsultantów.

WYSZUKIWANIE TOWARÓW - podczas wyświetlania wyników wyszukiwania, jeśli liczba wyników przekracza 1000 wyświetlony zostanie dodatkowy komunikat informujący o tym fakcie. W takim przypadku wyświetlona lista wyników nie będzie zawierała wszystkich towarów.

WYDRUKI - na wydrukach dokumentów handlowych umożliwiono określenie czy forma płatności: płatne przelewem w terminie ma być drukowana jako: PRZELEWEM W TERMINIE ... DNI (DATA)" - tak jest domyślnie - czy w formie "PRZELEWEM DO <DATA>".

Zamówienia katalogów TecDoc IV.2015
04 wrzesień 2015

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (IV.2015).

Zamówienia należy składać do 14.09.2015. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC IV.2015:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.207.3408
14 lipiec 2015

Informujemy, iż z początkiem lipca udostępniliśmy naszym klientom nową wersję systemu FALCON5. Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany. Zainteresowanych aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

REZERWACJE - do systemu wprowadzono możliwość wprowadzania rozbudowanego opisu pozycji rezerwacji (CTRL+F10 na pozycji RE) analogicznie do pozycji asygnat. Stosowna funkcjonalność znalazła się również w module Webservice. 

ZESTAWIENIA DOKUMENTÓW - do zestawień dokumentów WZ/ZW/PG/GP dodano możliwość filtrowania wg listy wskazanych form płatności. Dotychczas możliwe było filtrowanie wg tylko jednej wskazanej formy. 

DOKUMENTY - kontrolę miesiąca na dokumentach powstałych w wyniku konwersji z asygnat rozszerzono na dokument rozchodów wewnętrznych. Obecnie jeśli parametr ADMINISTARCJA - PARAMETRY - DOKUMENTY HANDLOWE - ASYGNATY - KONWERSJA ASYGNAT - AS Z INNEGO MIESIĄCA ustawiony będzie na NIE to konwersja na dokument RW w miesiącu innym niż wystawienia asygnaty nie będzie możliwa.

KOREKTY ZAKUPU - wprowadzono fix korygujący sposób wyliczana wartości ewidencyjnej dla pozycji usługowych na korektach zakupu wprowadzanych bez dokumentu źródłowego. 

WYDRUKI FISKALNE - wprowadzono mechanizm pozwalający określić drukarkę fiskalną, na której zrealizowany został wydruk paragonu fiskalnego. Prawidłowe działanie mechanizmu wymaga wprowadzenia unikalnego ID w danych drukarki fiskalnej w parametrach systemu.  

PROMOCJE/BONUSY - dodano możliwość kopiowania profili promocji/bonusów klawiszami CTRL+END.

KASA / BANK - w przypadku aktywnego parametru KASA - OGÓLNE - TWORZENIE NADPŁAT przy każdym przypadku wprowadzenia kwoty wyższej niż wynikającej z płatności system proponował będzie utworzenie nadpłaty.

ZAKUPY - na wydruku dokumentu PZ dodano informację z ilością niezbędnych do przyjęcia dostawy opakowań zbiorczych.

AUTOZATOWAROWANIE ODDZIAŁÓW - do profilu autozatowarowania oddziałów dodano parametr określający czy jako backorder mają być traktowane niepotwierdzone M- tylko z magazynu centralnego czy ze wszystkich magazynów 

LOGISTYKA - dostęp do procedur wydruku etykiet z poziomu modułu zarządzania (LOGISTYKA - PACZKI - TAB) oraz wydruku wolnych etykiet (LOGISTYKA - PACZKI - END) ograniczono uprawnieniami - odpowiednio - DODAWANIE NOWYCH PACZEK oraz DODAWANIE WOLNYCH PACZEK. Dodatkowo wydruk etykiety na paczkę wymaga obecnie podania niepustego komentarza.

REZERWACJE - wprowadzono możliwość określania formy płatności na transakcję już na poziomie dokumentu rezerwacji. W trakcie konwersji będzie ona sukcesywnie przenoszona aż do dokumentu sprzedaży. Możliwość taka zależna jest od parametru - DOKUMENTY HANDLOWE - PARAMETRY OGÓLNE - "DD/RE - pytaj o formę płatności".

WMS LOGISTYKA - wprowadzono nowe uprawnienia określające możliwość dodawania do listu przewozowego pustych paczek. Obecnie taka czynność wymaga od operatora posiadania uprawnienia, bądź potwierdzenia przez osobę uprawnioną do tego. 

WEBSERVICE - w module Webservice wprowadzono następujące zmiany:

 • metoda getMyInvoices - dodano możliwość pobierania korekt faktur sprzedaży

 • metoda doSearchProducts - dodano możliwość wyszukiwania towarów wg id kategorii ze struktury towarowej, do której przypisane są towary

 • metoda getProductsInfo - dodano informację o spodziewanej dacie dostawy oraz o grupie towarowej, do której przypisany jest towar (symbol grupy i jej nazwa).

Szczegółowy opis zmian zawarty jest w dokumentacji dostępnej w serwisie CAIRO-soft. 

CENNIKI DOSTAWCÓW - wprowadzono szereg zmian w module cenników dostawców. Szczegółowe informacje dostępne są u naszych konsultantów. 

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono możliwość ustawienia nowego rodzaju połączenia bezpośredniego z firmą Hart. W przypadku trudności z konfiguracją prosimy o kontakt z konsultantami serwisu CAIRO-soft.

KOREKTY SPRZEDAŻY - w danych magazynu dodano parametr TERMIN NA ZWROT, który pozwala na określenie maksymalnego terminu na wystawienie korekty sprzedaży w danym magazynie. Parametr ten ma wyższy priorytet niż parametr ogólny DOKUMENTY HANDLOWE - (ZW) KOREKTA SPRZEDAŻY - PARAMETRY OGÓLNE - TERMIN WYSTAWIENIA.

MOTO-PROFIL - w module generowania danych na potrzeby integracji z katalogiem Profi-auto dodano dodatkowe informacje o towarach nie podlegających zwrotowi.

WMS LOGISTYKA - w terminalu magazyniera dodano opcję przepakowania całej paczki lub poszczególnych jej elementów do nowej lub istniejącej wcześniej paczki. 

ZAKUPY - wprowadzono parametr określający czy w momencie zatwierdzenia dostawy towar ma być blokowany na wszystkich istniejących rezerwacjach, czy tylko na rezerwacjach ze znacznikiem OK (ADMINISTRACJA -> PARAMETRY -> DOKUMENTY HANDLOWE -> (PZ) FAKTURA ZAKUPU -> PARAMETRY OGÓLNE - BLOKUJ NA REZERWACJACH).

WMS LOGISTYKA - wprowadzono możliwość wskazania grup dokumentów K+, które utworzone zostaną w wyniku procedur magazynowych takich jak zdjęcie towaru z magazynie, inwentaryzacja, przyjęcie towary na stan, itp.

WEBSERVICE - do webservice dodano opcjonalną (udostępnianą przez CAIRO) metodę zwracającą dane zalogowanego użytkownika oraz w metodzie getMyInvoices dodano możliwość filtrowania dokumentów wg statusu rozliczenia. Szczegóły w dokumentacji dostępnej w serwisie. 

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY - do systemu lojalnościowego dodano parametry i uprawnienia pozwalające ograniczyć naliczanie punktów dla klientów, którzy zalegają z płatnościami oraz usunąć z programu lojalnościowego klientów, którzy zalegają z płatnościami dłużej niż określona ilość dni.

Zamówienia katalogów TecDoc III.2015
09 czerwiec 2015

Informujemy, iż przyjmujemy już zamówienia na nową edycję katalogu TecDOC (III.2015).

Zamówienia należy składać do 15.06.2015. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Cennik TecDOC III.2015:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 144 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 80 zł / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 155 zł / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 95 zł / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 534 zł / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 240 zł / rok

 


Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.178.3196
21 kwiecień 2015

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

PRZEGLĄDY DANYCH - do wielu przeglądów danych systemu dodano zgodnie z życzeniami użytkowników dodatkowe informacje. Szczegółowe informacje dostępne są u naszych konsultantów

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono możliwość ustanowienia połączenia bezpośredniego z systemem firmy InterTeam. W kwestii konfiguracji połączenia prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.

REZERWACJE - wprowadzono możliwość zaznaczania rezerwacji, które posiadają pozycje zamówione u dostawców zdalnych (REZERWACJE -> ZAZNACZ WEDŁUG -> POZYCJE W MG ZDALNYM). 

WYDRUKI - w związku z pojawiającymi się problemami w prawidłowym podziale na strony wydruków z systemu wprowadzono parametr ADMINISTRACJA -> PARAMETRY -> SYSTEM -> LISTA DRUKAREK SYSTEMU -> LINII NA STRONIE określający dla każdej drukarki oczekiwaną ilość wierszy wydruku na stronie. Ustawienie to zastępuje dotychczasową ilość zapisaną na stałe w systemie. 

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - do systemu wprowadzono możliwość zamawiania towaru w firmie POLCAR bezpośrednio z poziomu przeglądu magazynu (analogicznie do innych dotychczas dostępnych połączeń). Zainteresowanych wdrożeniem takiego połączenia prosimy o kontakt z naszymi konsultantami w celu ustalenia technicznych aspektów takiego połączenia. 

KATALOG TOWARÓW - w przeglądzie SYMBOLE TOWARÓW KONTRAHENTA dodano możliwość usunięcia klawiszem DEL symboli kontrahenta dla listy zaznaczonych towarów (o ile istnieje lista zaznaczeń). Dotychczas operacja była możliwa jedynie dla podświetlonego towaru. 

REZERWACJE - konwersję rezerwacji na dokument przesunięcia zabezpieczono na wypadek ilości niezgodnych z krotnością towaru. W przypadku rozbieżności tych danych ilość niepodzielna przez krotność pozostanie na rezerwacji.

POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIE - wprowadzono nowy typ połączenia bezpośredniego - AutoPartner Bieruń. Dzięki niemu możliwe jest sprawdzanie dostępności i zamawianie towarów w tej hurtowni bezpośrednio z poziomu systemu FALCON5.

REZERWACJE - wprowadzono parametr (PARAMETRY -> DOKUMENTY HANDLOWE -> REZERWACJA -> PARAMETRY OGÓLNE -> NUMER TEL KLIENTA DO POWIADOMIENIA SMS) określający czy w trakcie zakładania dokumentu rezerwacji nr telefonu klienta ma być przypisywany do dokumentu jako numer do powiadomienia SMS.

WEBSERVICE - w usłudze webservice ograniczono maksymalną ilość aktywnych sesji jednego klienta do 10.

KATALOG TOWARÓW - import i eksport symboli oryginałów, elementów składowych został rozbudowany o pole nazwa.

WEBSERVICE - w mechanizmie webservice wprowadzono blokady w przypadku klientów z zalegającymi w systemie asygnatami, przeterminowanymi płatnościami oraz przekroczonym limitem kredytowym. UWAGA! Zmiana wprowadza analogiczne blokady również w programie FLkat2.

WMS LOGISTYKA - zmieniono metodę wylogowywania terminali magazynowych z poziomu LISTY TERMINALI. Obecna metoda pozwala na mniej szczegółową konfigurację systemu operacyjnego na serwerze systemu, a tym samym eliminuje mogące się pojawiać problemy w tym zakresie. .

Zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania.

Zamówienia katalogów TecDoc
18 luty 2015

Przypominamy, iż zostało już tylko kilka dni na składanie zamówień na katalogi TecDOC kwartał II/2015.

Zamówienia przyjmujemy do 22.03.2015. Zamówienia złożone po tym terminie rozpatrywane
będą indywidualnie, znacząco również przedłuży się czas ich realizacji.

Katalogi TecDOC - Nowa edycja! Nowe wersje katalogów!

Informujemy, iż od nowego kwartału (II/2015) wprowadzone zostały dwie wersje katalogów TecDOC:
- katalog DVD bez zdjęć (zdjęcia do katalogów będą mogły być pobierane przez internet;
zdjęcia raz pobrane zostaną zapisane na komputerze i nie będzie konieczności
ponownego ich pobierania)
- katalog DVD ze zdjęciami (bez zmian względem dotychczas sprzedawanych katalogów).

Zmiany mają na celu ograniczenie czasu i zasobów niezbędnych do przeprowadzenia instalacji katalogu.
W związku z powyższym zmianie uległ aktualny cennik katalogów prezentowany poniżej:

Katalog DVD (główne stanowisko) bez zdjęć 31 €* / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) bez zdjęć 17,50 €* / kwartał
Katalog DVD (główne stanowisko) ze zdjęciami 37,50 €* / kwartał
Licencja (do katalogu na DVD na następne stanowiska) ze zdjęciami 21,25 €* / kwartał
WebCatalog (główne stanowisko) 115 €* / rok
Licencja (do WebCatalogu na następne stanowiska) 57 €* / rok

* Przy sprzedaży cena przeliczona zostanie na PLN wg kursu NBP aktualnego na moment sprzedaży.

Zapraszamy do składania zamówień mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (+48) 89 533 95 07.

 

Inwentaryzacja oraz czynności przed rozpoczęciem pracy w nowym roku
24 grudzień 2014

Procedura inwentaryzacji została opisana w niżej zamieszczonym pliku. Jeśli po zapoznaniu się z nim będziecie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek pytania, bądź trudności zakończeniem tej procedury prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem serwisu oprogramowania.

Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON5
Inwentaryzacja magazynu - instrukcja FALCON4

Przed rozpoczęciem pracy w nowym roku kalendarzowym należy przede wszystkim:

 • sprawdzić czy wszystkie dokumenty z poprzedniego roku zostały zakończone i są zatwierdzone,
 • sprawdzić poprawność numeracji, 
 • sprawdzić i w razie konieczności zaktualizować dopiski do numerów dokumentów. 


Opis tych czynności znajduje się z zamieszczonych niżej plikach. Jeśli po zapoznaniu się z nimi będzie Państwo mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem serwisu oprogramowania. 

Zmiana numeracji dokumentów w FALCON5
Zmiana numeracji dokumentów w FALCON4

 

 

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.154.2970
14 grudzień 2014

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

RAPORTOWANIE DO BOSCH - we współpracy z firmą BOSCH wprowadziliśmy do systemu moduł raportowania niezbędnego do sprawnych i prawidłowych rozliczeń z dostawcą. Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do serwisu CAIRO-soft.

PRZELEW DO ZAZNACZONYCH BZWBK24 - wprowadzono możliwość generowania poleceń przelewu w formacie banku BZWBK.

IMPORT WYCIĄGÓW BANKOWYCH CitiDirect MT940 - wprowadzono możliwość importu wyciągów bankowych z nowego formatu - SWIFT MT940.

WYDRUK PACZEK WZ/ZW - dodano możliwość automatycznego generowania etykiet spedycyjnych do dokumentów WZ/ZW w momencie ich wydruku. Pozwala to na lepszą kontrolę nad dostawą tych dokumentów do odbiorcy za pośrednictwem własnego transportu.

WMS LOGISTYKA - AS/DD - edycja pozycji - wprowadzono możliwość wymuszania aktualizacji informacji o zawartości paczek towarowych w momencie edycji lub usunięcia pozycji dokumentu DD/M-. Opcja ta jest niezwykle przydatna w firmach przygotowujących dla swoich odbiorców specyfikacje paczek (tzw. Packing list). Zainteresowanych uruchomieniem takiej opcji prosimy o kontakt z serwisem CAIRO-soft.

WS/dbfd2 - pobranie dokumentu PDF - do modułu WEBSERVICE dodano nową metodę zwracająca postać elektroniczną dokumentu, o ile taka występuje.

WMS LOGISTYKA - kontrola jakości - na poziomie przyjęcia towaru wprowadzono mechanizmy kontroli jakości. Towary, dla których kontrola jest wymagana przez potwierdzeniem jakości nie będą mogły być przyjęte na półki magazynu.

WMS LOGISTYKA - znacznik na towarze do weryfikacji - wprowadzono możliwość wskazania towarów ( znacznik w danych towaru ), które mogą być zbierane z półek bezpośrednio do paczek i nie będą wymagały podwójnej weryfikacji.

FAKTURY - powiązanie z paczką - w magazynach logistycznych dodano możliwość automatycznego generowania etykiet paczek do dokumentów handlowych, które dostarczane mają być razem z towarem przez kierowcę. W module WMS paczki takie podlegały będą takim samym procedurom jak paczki z towarem.

WMS LOGISTYKA – opakowania zbiorcze - na listach przewozowych dodano listę nazw opakowań zbiorczych znajdujących się na liście dla każdego z odbiorców oraz w trakcie procedury przyjęcia towaru z M+, który znajdował się w opakowaniu zbiorczym dodano wymuszenia zwolnienia opakowania zbiorczego.

KONWERSJA DD NA PF - wprowadzono możliwość utworzenia dokumentu pro formy z asygnaty.

KURS NBP - procedury pobierania kursów walut z systemu NBP zmodyfikowano tak, aby zapewniały one współpracę z nową metodą publikacji tych danych przez NBP.

WMS LOGISTYKA – łączenie paczek - wprowadzono do modułu możliwość łączenia wielu paczek. Dotychczas w takim przypadku pojawiał się problem podczas zamykania dokumentów spedycyjnych.

WEBSERVICE / dbfd2 - wprowadzono obsługę usług w metodach zwracających dane towarów/usług oraz pozwalających na złożenie zamówienia.

EDYCJA NAGŁÓWKA I POZYCJI  ZW - wprowadzono możliwość określenia domyślnej formy płatności na dokumencie ZW ( z dokumentu źródłowego, domyślnego kontrahenta, zdefiniowany parametrem ) oraz słownika przyczyn korekt, z którego możliwy będzie wybór przyczyny w trakcie edycji nagłówka dokumentu.

WWBSERVICE / dbfd2 - pobranie zdjęć towaru - dodano możliwość pobierania adresów zdjęć wybranych towarów.

WMS LOGISTYKA - przenoszenie pozycji pomiędzy RE - w procedurze przenoszenia pozycji pomiędzy rezerwacjami dodano możliwość określenia ilości przenoszonej. Dotychczas zawsze przenoszona była cała ilość z pozycji.

LISTA OSTATNICH TRANSAKCJI - w przeglądzie LISTA OSTATNICH SPRZEDAŻY TOWARU KLIENTOWI obecnie pojawią się wszystkie transakcje, w których klient był płatnikiem lub/i odbiorcą, a nie jak dotychczas jedynie płatnikiem.

WMS LOGISTYKA - pakowanie towaru - podczas pakowania towaru jeśli użyte zostało opakowanie zbiorcze to przy kolejnym towarze dla tego samego klienta system podpowiadał będzie ostatnio użyte opakowanie.

KATALOG TOWARÓW - zaznacz wg - dodana możliwość zaznaczania towarów wg nowych kryteriów: NAPIĘCIE, NATĘŻENIE, MOC, RODZAJ PALIWA, TEST JAKOŚCI, TESTER BOSCH, TESTER TOPAZ, TESTER D&V.

WMS LOGISTKA - przepakowanie towaru - w terminalach magazynowych dodano możliwość PRZEPAKOWANIA TOWARU zgodnie z określonym przez klienta typem opakowania.

WMS LOGISTYKA - sprawdzanie towarów - dodana możliwość zablokowania pakowania towaru przez operatora, który zbierał towar do danej skrzynki. Dzięki temu wymuszamy podwójną weryfikację wydanego towaru przez dwóch operatorów. Dodano również możliwość wcześniejszego wydrukowania etykiet paczek, co pozwala na znaczne zoptymalizowanie procesu wydawania towaru.

IMPORT ZAMÓWIENIA DO DOSTAWCY - w przypadku importu zamówienia dodana możliwość aktualizacji OPISU z warunków dostaw kontrahenta.

AS/RE - WSTAWIENIE OK – trasy - dodano nowy parametr określający czy przy wstawieniu znacznika OK na rezerwacji trasa ma zostać zaktualizowana zgodnie z zadeklarowanymi w systemie założeniami ( DOKUMENTY HANDLOWE > REZERWACJE >PARAMETRY OGÓLNE > OK - AKTUALIZUJ TRASĘ ).

SPECYFIKACJA EKSPORTOWA - na wydruku specyfikacji eksportowej zmieniono tytuł wydruku na "SPECYFIKACJA POSZCZEGÓLNYCH SZTUK ŁADUNKU", zgodnie z wymogami prawnymi w tym zakresie.

WMS LOGISTYKA - bufor przyjęć - do etykiet tworzonych z poziomu bufora przyjęć dodano możliwość umieszczenia aktualnej daty i godziny wydruku.

INTEGRACJA Z TECCOM - wprowadzono możliwość składania zamówień, importu dokumentów oraz sprawdzania dostępności w trybie online z TECCOM. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Działem Serwisu ( tel. 89/533-95-07 ).

PROMOCJE - dodano nowe uprawnienie do podglądu promocji.

PODSUMOWANIE STANU KARTOTEK - lista zaznaczeń - w podsumowaniu stanu kartotek zmieniono sposób zliczania obrotów dla listy zaznaczeń. Obecnie uwzględniane będą zaznaczone towary we wskazanych magazynach. Dotychczas podsumowywane były jedynie zaznaczone kartoteki magazynowe.

DANE TOWARU - elementy składowe - w edycji danych towaru dodano możliwość odnotowywania symboli towarów wchodzących w skład danego towaru, oraz symboli, w których stanowi on element składowy. Informacje te mogą być szczególnie przydatne w przypadku alternatorów i rozruszników.

Zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania.

FALCON5 – promocyjne warunki zakupu licencji dla użytkowników FALCON4
10 październik 2014

Przypominamy o możliwości aktualizacji systemu w wersji FALCON4 do FALCON5. FALCON5 jest najnowszą wersją naszego systemu magazynowo-handlowego, który zyskał szereg nowych możliwości. Szczegółowych informacji uzyskać można w serwisie naszej firmy.

Zapraszamy!

Nowa edycja katalogu TECDOC 4.2014
01 październik 2014

Informujemy, iż można składać zamówienia na nową edycję katalogu TECDOC IV.2013. Zamówienia prosimy składać za pośrednictwem formularza zamówieniowego dostępnego na naszej stronie, telefoniczne pod numerem 89 / 533 95 07 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

Nowa wersja systemu spedycyjnego Flspeed
25 wrzesień 2014

Informujemy o wydaniu nowej wersji modułu spedycyjnego Flspeed. Najważniejsze nowości to:

 • obsługa pojemników spedycyjnych wielokrotnego użytku,
 • możliwość wymuszenia na kierowcy sprawdzenia zgodności pobranych paczek z listem przewozowym.

Zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania.

Nowa wersja systemu FALCON5 - 5.140.2749
15 wrzesień 2014

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

 • możliwość odnotowywania w danych towaru elementów, które wchodzą w skład towaru oraz towarów, których jest elementem

 • WMS – do modułu wprowadzono mechanizmu do obsług przepakowywania towarów, możliwość składowania towaru z podziałem na rodzaj opakowania oraz wcześniejszego wydruku etykiet spedycyjnych

 • WMS – integracja z systemem Pack-To-Light znacznie usprawniającym proces weryfikacji i kompletowania paczek dla odbiorców

 • dostosowano system do obrotu towarem podlegającym odwrotnemu obciążeniu ( kwestia szczególnie istotna w branży budowlanej )

 • dodano obsługę nowych formatów importu wyciągów bankowych mt940

 • wprowadzono nowy moduł Webservice umożliwiający komunikację zewnętrznych systemów ( m.in. sklepów internetowych, klientów korzystających z innych systemów handlowych )

 • operatorzy – wprowadzono możliwość wymuszania silnego hasła dla operatorów, składającego się z wielkich i małych liter oraz cyfr

 • WMS - dodano możliwość wydruku Specyfikacji paczek do faktury sprzedaży oraz możliwość wykorzystywania pojemników spedycyjnych wielokrotnego użytku

 • WMS – wprowadzono możliwość buforowania dostaw towaru

 • wprowadzono możliwość importu dokumentów zakupu z firmy Unionparts producenta układów hamulcowych Rotinger

 • reklamacje – wprowadzono możliwość dołączania załączników do zgłoszenia reklamacyjnego i wiele innych.

Zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji prosimy o kontakt z serwisem oprogramowania.

TECCOM
01 wrzesień 2014

Wraz z początkiem września udostępniliśmy użytkownikom systemU FALCON5 możliwość integracji z producentami części motoryzacyjnych za pośrednictwem platformy TECCOM. Dzięki takiej opcji możliwe jest zautomatyzowanie procesu zamawiania towaru i wczytywania dokumentów zakupu, co pozwala na znaczne oszczędności czasu oraz dostęp do informacji o dostępności towaru w trybie online. Wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem takiej funkcjonalności prosimy o kontakt.

Nowe wdrożenia
19 grudzień 2013

Bardzo miło nam poinformować Państwa, iż w ostatnich tygodniach zrealizowaliśmy z powodzeniem wdrożenia naszych produktów u kolejnych klientów.

   

Przedsiębiorstwo AUTO-STARTER z Gdańska to jeden z liderów w produkcji alternatorów, rozruszników oraz ich elementów. W ramach wdrożenia uruchomiono system ERP FALCON5 wraz z modułem WMS, dzięki czemu możliwe jest kontrolowanie procesu realizacji zamówień od momentu jego zgłoszenia, aż po przekazanie przesyłki firmie spedycyjnej.

 

Moduł WMS został również z powodzeniem wdrożony w firmie AUTO-PARTNER Sp. z o.o. z Gdańska. Pozwoliło to znacznie poprawić kontrolę nad wszystkimi procesami związanymi z magazynowaniem towaru. Pozytywnie wpłynęło na wydajność pracowników magazynowych, a także pozwoliło zminimalizować ilość błędów.

   

Nowa wersja katalogu FLkat2
11 wrzesień 2013

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

 • programy zamówieniowe - wprowadzono możliwość sprawdzenia dostępności towarów wszystkich towarów z zamówienia jednocześnie, dzięki czemu możliwe jest szybkie uzyskanie informacji o możliwym terminie realizacji całego zamówienia
 • wprowadzono kolejne usprawnienia mające na celu dalszą automatyzację obsługi zamówień spływających od klientów
 • katalog towarów - dodano możliwość oznaczenia towaru jako używanego i prezentacji takiej informacji w programach zamówieniowych
 • wprowadzono możliwość przypisania dowolnych załączników do dokumentów
 • moduł WMS Logistyka został wzbogacony o możliwość integracji z modułem Pick-To-Light pozwalającym na uzyskanie znacznej optymalizacji procesu pakowania towaru dla odbiorców
 • do przeglądów dokumentów wprowadzono możliwość szybkiego podglądu dokumentów kontahenta ( -> - DOKUMENTY KONTRAHENTA )
 • magazyn - wprowadzono możliwość wyłączenia nieużywanych w systemie magazynów, tak, aby nie były one widoczne dla operatorów bez dodatkowych uprawnień
 • zoptymalizowano działanie zestawień WG TOWARÓW
 • promocje/bonusy - dodano możliwość określania promocji opierających się na wzroście obrotów

Wszystkich zainteresowanych aktualizacją do najnowszej wersji systemu prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania.

Integracja z platformą TECCOM
11 wrzesień 2013

 

Wraz z początkiem września udostępniliśmy użytkownikom systemy FALCON5 możliwość integracji z producentami części motoryzacyjnych za pośrednictwem platformy TECCOM. Dzięki takiej opcji możliwe jest zautomatyzowanie procesu zamawiania towaru i wczytywania dokumentów zakupu, co pozwala na znaczne oszczędności czasu oraz dostęp do informacji o dostępności towaru w trybie online. Wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem takiej funkcjonalności prosimy o kontakt.

Nowa edycja katalogu TECDOC - 4.2013
01 wrzesień 2013

 

Informujemy, iż można składać zamówienia na nową edycję katalogu TECDOC IV.2013. Zamówienia prosimy składać za pośrednictwem formularza zamówieniowego dostępnego na naszej stronie, telefoniczne pod numerem 89 / 533 95 07 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszamy!

Targi SIA 2013 Kijów
24 kwiecień 2013

 

 

 

 

 

 

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami na rynku ukraińskim w dniach 29.V-2.VI.2013 uczestniczyć będziemy w 21.Międzynarodowych Kijowskich Targach Motoryzacyjnych SIA'2013

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.

Targi „Autoservice Expo 2013”
24 kwiecień 2013

 

W dniach 02-05.04.2013 w Kijowie na Ukrainie, odbyły się kolejny raz targi dla serwisów samochodowych „Autoservice Expo 2013”. Pierwszy raz mieliśmy przyjemność zaprezentować się na tego typu wystawie z naszymi produktami. Nasz FALCON5 cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Odbyliśmy sporo interesujących rozmów, jak również dokonaliśmy wielu prezentacji. Wróciliśmy z ogromnym bagażem doświadczeń i kontaktami handlowymi.

 

FALCON - wersja 5.48.860
24 kwiecień 2013

Najciekawsze zmiany w najnowszej wersji systemu FALCON5:

 • Zmiany w systemie FALCON5 w zakresie zamawiania towarów - Wprowadzone zmiany pozwalają na zautomatyzowanie procesu zamawiania towarów przez klientów oraz pomiędzy oddziałami. Umożliwiają one automatycznie ściąganie towaru od wybranych dostawców połączonych z systemem poprzez połączenia bezpośrednie ( dostępne połączenia z systemami FALCON, Motoprofil, Geparts, Integra, Rotinger ). Optymalizując i upraszczają proces zamawiania za pośrednictwem programów zamówieniowych - TERMINAL oraz FLkat2.
 • PROGRAMY ZAMÓWIENIOWE - dodano do systemu nowy tryb definiowania parametrów programów zamówieniowych. Operatorzy posiadający uprawnienie PROGRAMY ZAMÓWIENIOWE - TRYB UPROSZCZONY mają możliwość jedynie dodania nowego połączenia ( bez edycji już istniejących ) z ograniczeniem jedynie do podstawowych parametrów.
 • ETYKIETY – odświeżono mechanizmy wydruku etykiet z poziomu systemu FALCON.
 • PLIKI - wprowadzono zupełnie nowy mechanizm wyboru pliku z dysku. Pozwala on na sprawne poruszanie się po zasobach dyskowych oraz szybki wybór poszukiwanego pliku.
 • AUTOZAMÓWIENIA DO FILII - w mechanizmie automatu zamówieniowego do filii wprowadzono nowe parametry określające czy przy zamówieniu uwzględniane mają być rezerwacje klientów, czy wygenerowane dokumenty M- mają być automatycznie przesyłane do wydania na magazynach logistycznych, czy mają być generowane zamówienia do dostawców zewnętrznych. Wprowadzone parametry pozwalają jeszcze bardziej dostosować moduł do oczekiwań użytkowników.

Jeśli chcecie Państwo uzyskać aktualizację do najnowszej wersji, prosimy o kontakt z działem serwisu oprogramowania.

Dotacje unijne. Nowe nabory w 2013 roku.
10 luty 2013

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła harmonogram naborów wniosków o dotacje z funduszy unijnych w 2013 roku. Projekty w ramach działania 8.2 pozwalają na współfinansowanie nawet w 50% wdrożenia systemu FALCON oraz jego modułów dodatkowych, takich jak Logistyka, FLspeed, programy zamówieniowe. Więcej informacji możecie Państwo uzyskać w naszym dziale serwisu oprogramowania.

FALCON5 - wersja 5.28.700
10 luty 2013

Miło nam poinformować, iż udostępniliśmy naszym klientom kolejną wersję systemu FALCON5.
Do najważniejszych zmian w niej należą:

 • zmiany w wydrukach faktur dostosowujące je do najnowszych zmian w ustawie o VAT,
 • zmiany w module reklamacji optymalizujące pracę z modułem ( uwzględnienie sugestii użytkowników ),
 • nowa wersja zestawienia SPRZEDAŻ WG GRUP TOWAROWYCH,
 • zapisywanie danych klienta z wydruku Tax Free,
 • zmiany w module promocji - możliwość ograniczania zakresu promocji dla listy magazynów oraz listy grup kontrahentów.

Dane adresowe

CAIRO-soft sp. z o.o.
ul. Lubelska 36
10-408 Olsztyn

NIP 739-360-94-27
KRS 0000275085
Kapitał zakładowy: 100 000 zł

Numer konta:
BZ WBK 93 1090 2718 0000 0001 1169 3938

Dojazd

 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.